Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie kończy się zestaw a zaczyna żyłka główna


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Może któryś z Was wykaże cierpliwość i chęci i odpowie na moje pytania - podstawowe.

Poniżęj zamieszczam zdjęcie swojego zestawu - jak wiadomo podłączonego do ordynarnej teleskopówki.

(oczywiście żyłka zaznaczona sztucznie bo na zdjęciu nie było widać)

zestaw.jpg

Jak widać mam spławik przelotowy który nawet czasem przelatuje przez ten pierwszy żółty ogranicznik (nie wiem jak się fachowo nazywa) nie wiem czy tak powinno być czy nie. Mam też jak widać ciężarek ale nie wiem jaki - na spławiku jest 3g. Haczyk 10. Mam następujące pytania:

1. W tym zestawie wszystko jest jednością z żyłką główną - w którym miejscu zaczyna się przypon - innymi słowy - gdzie obciąć jeśli chcę założyć inny spławik, haczyk a może wogóle zmienić zestaw.

2. Jaki węzeł/węzły stosować do przywiązywania przyponu do żyłki (jakiś samouczek węzłów?)

3. Jak się zorientować jaka jest grubość żyłki na kołowrotku (przypominam że tę pierwszą swoją wędkę kupiłem dość przypadkowo więc i tego nie wiem)

4. Jeśłi żyłka jest za cienka lub jest jej za mało (jakoś mało mi się wydaje mam na kołowrotku) to jak ją zmienić - przewinąć (jak) czy zmienić całą szpulę w kołowrotku?

5. Korone pytanie. Wybieram się z kolegą na stawy hodowlane. Chciał bym nastawić się na Karpia i Jesiotra (tam są). Zastanawiam się jaką potrzebuję żyłkę (grubość), przypon, rozmiar haczyka, i spławik (bo na razie trenuję spławikowanie)

Z góry wielkie dzięki za Wasze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

Jesli masz blisko na ursynoof to moge pokazac Ci te kilka podstawowych rzeczy. Zreszta odpowiedz co do wezlow, lub zestawow mozesz zanlezc w sieci - poszukaj.

Pzdr

Gregorek

gurak@hotmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz blisko na ursynoof to moge pokazac Ci te kilka podstawowych rzeczy. Zreszta odpowiedz co do wezlow, lub zestawow mozesz zanlezc w sieci - poszukaj.

A ja wolałbym poczytać i zobaczyć te kilka podstawowych rzeczy tu na forum 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ciekaw jestem powodow usuniecia mojego postu? Czlowiek z dobrej woli chce pomoc mlodzianowi, a tu bach... Posadzaja czlowieka nie wiadomo o co... Troche to przykre i krzywdzace :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ok. Jesli chcesz zobaczyc w necie to polecam strony:

http://www.lakefishing.com.pl/index.htm

http://www.vendi.pl/

http://www.wcwi.pl/

http://www.fishing.pl/

Znajdziesz tam odpowiedź na większość nurtujących Cię pytań.

Wybacz, ze nie daje prostej odpowiedzi na Twoje pytania, ale nie mam az tak dobrego piora zeby pisac poradnik. Poza tym jestem tylko kilka klas w tej wedkarskiej szkole wyzej od Ciebie.

Pozdrawiam

Na ryby tylko z głową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Powoli zdobywam wiedzę i staram się dowiadywać gdzie mogę i jak mogę - dlatego moje posty na forum.

Ciekaw jestem powodow usuniecia mojego postu? Czlowiek z dobrej woli chce pomoc mlodzianowi, a tu bach... Posadzaja czlowieka nie wiadomo o co... Troche to przykre i krzywdzace :evil:

Hmm... kolega napisał mi "masz najpodlejszy i najbardziej g....y sprzęt jaki można - nie dziwię się że nie chcą z Tobą gadać". Może to jest powód?

Tak czy siak - dzięki za odzew - i sorry jeśli mój post jest zbyt infantylny.

[ Dodano: 09-09-05, 22:17 ]

OK - jeśli to już opisywałeś to wklej mi tylko link. Szukam cały czas informacji w sieci. I coś już nieco sobie przejaśniłem - ale to poznanie rodzi tylko kolejne pytania. Może za dużo chcę wiedziec na raz? :roll:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tomaszek nie łącz prosze mojej osoby z wypowiedzią:

"masz najpodlejszy i najbardziej g....y sprzęt jaki można - nie dziwię się że nie chcą z Tobą gadać"

W swoim poście wyslanym 08-09-05, o 22:19 proponawalem ze moge pokazac Ci parę rzeczy. Po kolejnym zalogowaniu, nie wiem dlaczego nie widzialem swojego postu, i troche mnie to ruszylo. Stad post 09-09-05, 18:37

Jak sie potem okazalo, moj pierwszy w post w Twoim temacie nie zostal usuniety, nieslusznie oskarzylem Moderatora o usuniecie postu, za co Przepraszam

Ja jestem raczej przyjaźnie nastawiony do ludzi.

No chyba ze ktos z premedytacja lowi ryby ktore ja znecilem :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek nie za bardzo mam czasu na dłusze odpowiedzi ale po krótce:

1 przypon zrobisz z konicowego odcinka żyłki po prostu obetnij go np. 40cm następnie użyj

węzła petelkowego ale podwójnie i tak dobież długości żeby ci przypon wyszedł ok.25cm.

2 węzły no niestety jest tego ogrom ale nie moge ci pokazać narazie ale już niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.