Skocz do zawartości
tokarex pontony

Staw Marcelinski


TheBestWedkarz

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Dajesz lekki zestaw na spławik grunt do 2m góra, tak 0,5~1m. Przynęte daj robala lub kuku, chleb. Nie wiem czy nęcić, bo to mało zbiornik, żeby nie przesadzić. Pamiętaj żeby nie wrzucać zbyt dużo chleba bo zakwasisz cały staw. Popytam kumpli to może coś podpowiedzą, napisze Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowe informacje.

W stawie plywaja nieliczne karpie, ale sa :smile:

A tak to malutkie rybki, jeden z kumpli kilka karasi z 15cm to max :lol:

W stawie nawet lozko jest, trzeba uwazac zeby nie zahaczyc bo po zestawie, moze to jest kryjowka ryb :o:cool:

Woda mocno zanieczyszczona w wodzie pelno urwanych zestawow, mebli...

Juz lepiej idz na Rusalke, tam jest spoko, ja jade w sobote po poludniu, jutro na zakupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam bylem dziś nad Stawkiem od 10 do 11 30 wiec niezbyt sprzyjająca pora. Złowiłem 1 Karasia mial mniej więcej z 15cm, na białego sie złapał. Po za tym ryby podskubywały. Ale 1 minus ładna pogoda to i ludzi dużo(niestety nie wędkarzy) z psami dzieciakami za duży hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Ja tam łowiłem od dziecka, kiedys zarybiało tam SMD, teraz żal, stawek wysycha a zamulony jest strasznie, w dodatku peno gałęzi itp... podobno maja odbudowac kanały burzowe.. ale jak znam zycie to maja to zrobic, ale nie zrobia. Jak bym miał jakies moce przerobowe, to bym powyciagal troche swinstwa ze stawu.. ale samemu ciezko, zastanawiałęm się czy nie założyć jakiegoś stowarzyszenia, żeby zadbac o ten staw, bo aż żal, kiedyś tam były dorodne karpie, liny, karasie itd.. teraz nie mam pojecia czy w ogole cos tam pływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Marcelinie były piękne szczupaki (lata 80) a około 2000 roku widziałem na brzegu rozkładającego się węgorza...przeszło metrowego i grubości mojej ręki (oczywiście przedramienia :) )..chyba miał już dość tej zupy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to już zupka się zrobiła, byłem dziś zobaczyc i woda ma po prostu kolor błota... może znajdzie się kilka osób z kaloszami i grabiami, to choć w jakiś dzień trochę się powyciąga śmieci i gałęzi ( można pewnie wcześniej z nadleśnictwem uzgodnić) nie wiem .. jak się za to zabrać, ale jakoś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę edytować.

Szkoda, że tak niewiele osób to zaintersowało, co do zwłok, to nie zostało nic znalezione w stawie, tylko w lesie.Proszę więc nie udzielać niepewnych, lub fałszywych informacji, poniżej link do artykułu.

http://www.mmpoznan.pl/1493/2008/9/22/nie-bylo-morderstwa-w-lasku-marcelinskim?category=news

Wiem, że trochę osób walczy o ten staw, natknąłem się nawet na pismo wysłane do L.Grobelnego, ale pewnie znów z tego nic nie wyjdzie a zarząd zieleni miejskiej niszczy, niszczy i degraduje nic nie robiąc, staw wysycha, nie ma w nim żadnej wymiany wody, w końcu zniknie, a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ok, dowiedziałem się, że żeby założyć stowarzyszenie potrzeba 3 osób - stowarzyszenie niezarejestrowane ( czyli na początek może być).

Stowarzyszenie zarejestrowane- takie powinno być: 15 osób.

Chętnych proszę kontakt na gg 1176890

W poniedziałek mam zamiar skontaktować się z zielenią miejską w sprawie objęcia stawku opieką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odczytałem, ok powoli się zbiera:)

Poczekajmy czy będą następni.

W poniedziałek będę wiedział coś więcej.

Uwaga proszę spojrzeć co znalazłem :)_

Jest nadzieja

http://www.przetargi.egospodarka.pl/93897_Odbudowa-zasilania-stawu-Marcelinskiego-wodami-opadowymi-w-zakresie-budowy-sieci-kanalizacji-deszczowej-i-odbudowa-rowu-w-rejonie-ul-Strzegomskiej-i-Lesnych-Skrzatow-w-Poznaniu_2009_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się z kolegą nad staw, łowiły 3 osoby (przedstawili się jako Boczek, Mc Giver i Heniu), zagadałem do nich lecz nie byłem w stanie dowiedzieć się czegoś ciekawego o łowisku pewnie za sprawą ich upojenia alkoholowego, łapali drobnicę brali ją na żywca żeby potem nad Wartę mieć. Jest tam szczupak bo coś gadali a do końca nie zrozumiałem :?: Fotka:

fdccdd0c6c6455bem.jpg

Staw wywarł na mnie pozytywne wrażenie, myślałem że jest dużo mniejszy. Wymaga oczyszczenia i zarybienia i nie wiadomo czy ta wiara tam legalnie łowi, jest to woda PZW? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.