Skocz do zawartości
tokarex pontony

NIECHORZE i okolice


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po kiju.

W tym sezonie wakacyjnym odwiedzę Niechorze jeśli znajdzie się ktoś z cennymi informacjami będę wdzięczny.

Interesuje mnie plaża i betonowe molo (czy w molo są szczeliny żeby wcisnąć kij czy muszę latać ze statywem).

Gdzie najbliżej mogę się wpakować na łajbę na dorsza.

Co pływa w zbiorniku Liwia Łuża.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Smoku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Jestem w tamtych okolicach co roku - jednak nigdy nie łowiłem. Widziałem jedynie łowiących z brzegu. Płocie i leszcze ponoć to nie problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w tamtym więc moge troszke powiedzieć.

W molo są dziury i rurki więc wędke wcisnąć można . Leszcze i płocie przede wszystkim. Dalej na zachód są umocnienia brzegowe wysunięte w morze więc można jakiegoś węgorza też popróbować . No i jest jeszcze kanał wypływający z jeziorka Liwia Łuża . Gdy ujście jest zapiaszczone to tworzy się niezły syf :???: Ale po odkopaniu przez koparke mniam mniam . Leszczyki aż miło. Morskie piękności nieraz o noge sie ocierają. Najlepiej na kanałku łowić przy śluzie czy jak tam pisało wrotach wodnych. W każdym razie koło metalowego mostka :mrgreen: Węgorze krąpiki leszczyki i jazgarki :twisted: Tylko spławik najlepiej bat 4-5-6 m. I jeśli chcesz połowić w ciszy i spokoju to tylko ranek lub noc ale przy tym drugim módl sie o to by cie komary nie zjadły :lol:

Na dorsza najbliżej do kołobrzegu . A w jeziorku to ciężko bo brzegi są podmokłe i przynajmniej od strony Niechorza nie wolno łowić (rezerwat ptactwa wodnego).

To tyle chyba z mojej strony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje. Jeśli w poblizu są jakies fajne miejsca żeby zasiąść na inną rybę niz biała to dajcie znać, bo z tego co widzę to trzeba szukać innego miejsca, z poważniejszych zostaje Mrzeżyno, Dziwnów i Dźwirzyno.

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Smoku nie wiem czy dobrze skojarzyłem, ale w Niechorzu jest kanałek? Albo w jego okolicach :smile: Widziałem jak łowili w nim płoteczki na spławik :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak masz racje woda to w kanale nie jest nie pierwsza klasa ale za to jak wiosną przekopany kanał jest i woda spływa z jeziora to robi sie sporo czyściejsza .no właśnie zaczyna sie sezon na leszcza już bierze i to spore sztuki dziś jadę nad morze zobaczymy co z tego będzie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Czołem Panowie

Urlop się skończył, szkoda. Co do Niechorza kanał bez połączenia z morzem, woda zielona i nikt tam nie chodzi łapać. W zależności od wiatru jak od zachodu woda ciepła i brania jak od wschodu zimny prąd z Kołobrzegu i kicha. Chłopaki miejscowi połapali trochę węgorzyka z molo parę razy byłem na wieczornej zasiadce i parę razy z plaży okolice latarni tam gdzie można wejść trochę dalej do wody. Parę rybek złapanych w tym płoć gigant... byłem w szoku. Pozdrawiam chłopaków z Niechorza. Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam kolegów po kiju

Wybieram się w lipcu na urlop do Niechorza i stąd moje pytanie. Co można o tej porze roku połowić z plaży/molo?

Jakie metody, miejscówki?

Jeśli ktoś jest na bieżąco i może coś podpowiedzieć to z góry dziękuję.

Jak wrócę to na pewno opiszę jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 27 lipca ląduję w Niechorzu... już się nie mogę doczekać. Co do połowów zdecydowanie jeśli zestawy gruntowe to z bocznym trokiem, na spławiczek nie łapię więc nie doradzę, choć widziałem jak z molo łapali wczesnym rankiem. Z plaży okolice latarni gruntowo i trzeba weść do wody żeby dalej rzucić. Przed wybraniem miejscówki wejdź po schodach ścieżką do latarni i popatrz jak rozkładają się rewy, będziesz wiedział gdzie i jak daleko trzeba wyrzycać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
Od 1 sierpnia będę w okolicy Niechorza i Pogorzelicy. Jak wyglądają tam opłaty za możliwość wędkowania, czy można ich dokonać gdzieś na miejscu?

Jeśli inetersują Ciebie połowy w morzu to zdecydowanie mozna takowe pozwolenie wykupić w Rewalu najbliżej w urzędzie gminy(kilka lat temu byłem i taką opłatę uiszczałem)

Dodatkowo ciekawym łowiskiem (wegorze itp itd) jest kanał do jeziora Liwia Łuża.Metody to spławik i feeder

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.