Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rega-Mrzeżyno


arek_glogow

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku jadę do Mrzeżyna i teraz pytania dotyczące Regi:

-Gdzie wykupić licencje?

-Ustawić się na okonie czy na łososie i trocie?

-Czy jest jakaś dodatkowa opłata za łapanie na główkach portowych?

-Przynęty na konkretne ryby?

-Czy z plaży jest sens łowienia?

Z góry dziękuje za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Byłem w Mrzeżynie trzy lata temu. Licencję na wędkowanie można wykupić w tamtejszym sklepie wędkarskim. Uprawnia ona także do wędkowania w porcie. Generalnie ani w porcie ani w Redze nie miałem oszałamiających rezultatów. Wędkować z plaży nie próbowałem. Na pewno warto połowić w starorzeczach Regi. Rozciągają się one przed wjazdem do Mrzeżyna od strony Trzebiatowa. Nigdzie indziej nie łowiłem tak dużych karasi i linów jak właśnie w tych starorzeczach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega od ujścia do pierwszego mostu na rzece (patrząc od morza) należy do wód morskich i tak jak pisał robcio, licencję kupisz w wędkarskim. Dalej należy do PZW Szczecin, sądzę że starorzecza również należą do PZW. Sprawdź czy Twój okręg ma podpisane porozumienie ze Szczecinem.

8b96bcfc54e42cf9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Mrzeżynie już 2 razy na urlopie (w tym roku też będe tam od 18 do 30 czerwca) - jeśli chodzi o zezwolenie na wody morskie (łowienie w porcie z falochronów) to sklep - zapytasz każdy z mieszkańców powie ci gdzie (zresztą to mała miejscowość) i nawet samemu nie problem znaleźć taki spacer wyjdzie :):wink: pozatym no problem można wykupić też w Kołobrzegu (to jakieś 12-15 km od Mrzeżyna).

W porcie i z falochronów to fląderka, płoć ładna, okoń i leszczyk, a i od strony morza na lewym (jak patrzysz z mostu) belony łowili takie po 35-40 cm :roll:

o Redze napisze później bo musze już spadać z neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuter czasem wypływa - wynajmujemy kwatery u gościa który remontuje kutry - i mówił że jak chcem to może mi rejs na dorsza z Mrzeżyna załatwić (oczywiście odpłatnie) - na bank zezwolenia na kutrze sprzedają (tzn. w ramach opłaty za rejs jest to wliczone) - 125 zł kosztowało rejs + zezwolenie - czy sprzęt wypożyczają tego nie wiem - bo akurat nie byłem zaiteresowany wypłynięciem i nie pytałem (w czerwcu bede - to wypytam co i jak i z kim gadać jakiś namiar wezme - wiec na początku lipca dam znać - a namiary prześlę na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek możliwe - mówili, że belony - a ja tam nie odróżniam tych gatunków

A łowili na zestawy śledziowe? Jeżeli tak, to tubis jest częstym przyłowem (bywa że podczepionym). Podłużne ciało, ale ma tylko krótki pyszczek a nie dziób jak belona. Najczęściej właśnie między 20 a 40 cm. Bardzo dobry jako przynęta, ale równie smaczny na patelni (wziąłem kiedyś kilka największych za namową miejscowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.