Skocz do zawartości
tokarex pontony

Konkurs "Robal roku 2008", regulamin i zasady


ketonal

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

TAK, TAK PANIE :shock::shock::shock::shock::shock::shock::wink:

A tak na poważnie to w Niedzielę 08.06 rozstrzygniemy konkurs majowy.

Przynęty które zajmą drugie i trzecie miejsce zostaną zlicytowane a pieniądze uzyskane w ten sposób zasilą konto haczyka.

Natomiast pierwsze miejsce czyli „Robal maja” autor musi przechować w bezpiecznym suchym miejscu i z dala od dzieci i ryb w celu kontynuacji dalszej zabawy której ciąg dalszy planowany jest na Listopad.

Planowany termin licytacji 08.06 - 15.06 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ogłaszam wyniki głosowania :

1 miejsce zdobywa ketonal ( z trzema głosami )

2 miejsce zdobywa roman gawlas ( z dwoma głosami )

3 miejsce wędruje do kol. dziencioł ( z jednym głosem )

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych nabyciem przynęt z miejsc drugiego i trzeciego, że licytacja odbędzie się wkrótce ( tuż po tym jak skontaktuję się z autorami przynęt romanem i dzienciołem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem koledzy roman gawlas i dziencioł rozpoczną swoje licytacje, jest szansa, że oprócz przynęt z drugiego i trzeciego miejsca pojawią się również inne równie ciekawe przynęty :grin:

Zachęcam więc wszystkich zainteresowanych do dalszego śledzenia tematu i jednocześnie przypominam, że pieniądze uzyskane ze sprzedaży zasilą konto portalu haczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

I stało się nowe przynęty znalazły nowych właścicieli i bardzo ładnie.

Muszę przyznać, że niektóre woblerki osiągnęły naprawdę wysokie ceny co dobrze wróży na przyszłość.

Słuchajcie rozważam przeprowadzenie drugiej tury konkursu która odbyła by się pod nazwą „Robal Lipca”.

Czy wyraża ktoś chęć uczestnictwa w nim :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z trwającymi wakacjami postanowiłem rozpocząć drugą turę zmagań „haczykowych” artystów plastyków :wink:

Druga tura będzie nosić nazwę „Robal Wakacji” i rozpocznie się:

01.07 – 11.07 - termin który przeznaczony jest na nadsyłanie propozycji

naszych owadów (wzorców), do starcia wakacyjnego.

12.07 – 13.07 – w tym terminie odbędą się wybory owada

„wzorca”.

14.07 – 24.08 - czas który przeznaczony jest na tworzenie i wysyłanie zdjęć

wykonanych już przynęt.

25.08 – 31.08 – czas który przeznaczony jest na oddawanie przez nas

głosów na „Robala Wakacji”

Nagrodami za I, II i III miejsce są koszulki z logo konkursu plus „ewentualna” ( dodatkowa ), nagroda od tomika.

Dodam jeszcze, że w dalszym ciągu konkurs „Robal roku 2008” wspiera portal www.haczyk.pl

Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja propozycja:

412cda00bc713225m.jpg

Wałkarz lipczyk (Polyphylla fullo), owad z rodziny żukowatych, występujący głównie w środkowej i wschodniej Europie. Jeden z największych i najładniejszych europejskich chrząszczy, osiągający 25-36 mm długości. Ubarwienie brązowe lub ciemnobrunatne, na wierzchu ciała marmurkowaty deseń utworzony przez nieregularne białe łuski, znajdujące się głównie na pokrywach skrzydłowych. U samców występują charakterystyczne czułki, których ostatni człon tworzy rodzaj wachlarza.

Wałkarz lipczyk spotykany jest zazwyczaj w pobliżu brzegów mórz, gdzie pędraki tego gatunku wyrządzają szkody, żerując na korzeniach roślinności wydmowej. Osobniki dorosłe odżywiają się głównie liśćmi dębów, buków oraz igłami sosen, nie wyrządzając jednak większych szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

bc52bf0000797771.jpg

larwa widelnicy

Dorosłe owady mają ciało spłaszczone grzbieto-brzusznie, wydłużone i miękkie. Głowa jest dość duża i płaska, czułki wieloczłonowe, nitkowate. Skrzydła są błoniaste i w stanie spoczynku leżą na odwłoku. Są to owady około kilku mm długości, słabo latają, odżywiają się mchem, glonami albo w ogóle nie pobierają pokarmu. Żyją krótko, do kilku dni. Jaja składają do wody. Rozwój w wodzie i przeobrażanie larw (przeobrażenie jest niezupełne) trwa długo – od jednego roku do trzech lat, larwy są trochę podobne do dorosłych osobników. Większość larw widelnic rozdrabnia grubocząsteczkową materię organiczną, część żywi się detrytusem, są też drapieżne larwy widelnic. Oddychają całą powierzchnią ciała lub zebranymi w pęki skrzelotchawkami (znajdującymi się w różnych miejscach: u nasady dolnej wargi, tułowia lub odwłoka). Larwy widelnic są wrażliwe na zanieczyszczenia i bardzo wymagające pod względem zawartości tleniu w wodzie. Wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem w związku z pogarszającym się stanem siedlisk wodnych. Najbardziej pospolita, występująca we wszystkich wodach, jest nieszczeta Nemoura . Dorosły owad jest brązowy, długość ciała dochodzi do 10 mm. Larwy są krępej budowy, o długości 6–9 mm, tylne odnóża wyciągnięte są do tyłu, sięgają poza koniec odwłoka. Zawiązki skrzydeł ustawione są skośnie w stosunku do osi ciała. Odżywiają się detrytusem. Nieszczeta i inne gatunki z tej rodziny są jedynymi przedstawicielami widelnic występującymi na roślinach w strefie przybrzeżnej jezior. w wodach płynących możemy spotkać larwy Leuctra s. Mają ciało wysmukłe, długości 5–8 cm, żółtawego koloru. Pochewki skrzydłowe są równoległe do ciała. Odżywiają się detrytusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moi drodzy niestety nie mogę dłużej prowadzić tego konkursu a to dlatego, że zmieniam pracę i nie będę miał kontaktu z internetem przez większą część miesiąca.

Dlatego też jeśli ktoś chciałby dalej prowadzić ten konkurs to niech wyrazi swą chęć na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę nie bardzo z tym tematem, a co z tymi nagrodami które wykonywałeś pewnie na własny koszt :?:

a tak swoją drogą to nie zaglądaem tu dosyć długo i jestem zaskoczony propozycją Grzes D, do tego robala przymierzam się już od prawie dwóch lat i zawsze coś mi było nie po drodze ale teraz można by podjąć jakąś próbę wykonania tego robala jest mocno inspirujący i trudny do odwzorowania, korpus może nie jest aż tak trudny ale odnóża to już wyzwanie nie lada. Szkoda że nie dasz rady tego pociągnąć przynajmniej do końca tej edycji, ja też jestem za propozycją Grzes D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze, że ta larwa widelnicy bardzo mi się podoba i chętnie zasilę szeregi swoich woblerów o ten okaz.

Tak na marginesie dodam, że już samo zrobienie tej larwy będzie nie lada osiągnięciem a co dopiero „ożywienie” jej we wodzie :shock:

Mając to na uwadze postanawiam dokończyć ten konkurs :!:

A więc od 14.07 – 24.08 mamy czas na zrobienie, oraz na wysłanie fotki własnej imitacji larwy widelnicy.

Mam nadzieję, że w między czasie znajdzie się ktoś kto zdecyduje się pociągnąć konkurs dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam słówko od siebie :wink:

Stworzenie idealnej przynęty, którą trudno odróżnić od żywego "modela" jest czynem wręcz mistrzowskim. Podczas przekopywania zasobów forum natknęłam się na ten oto temat, zwróćcie uwagę na drugi odnośnik w pierwszym poście.

Jest na co popatrzeć :wink:

Nasza koleżanka znalazła coś co może nam pomóc w tworzeniu własnej imitacji robala :idea: ( durzy plusik dla niej ) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

I jak postępy z widelnicą :?: bo ja już stworzyłem tego potworka :lol: jego długość to 4cm+

jak pracuje nie wiem jeszcze pewnie jutro uda mi się to sprawdzić, ale może być trudno go ożywić zbyt dużo elementów odwzorowujących oryginał i może to być powodem spowolnienia lub zatrzymania pracy, zobaczymy a puki co tak wygląda mój potworek :lol:

A jeszcze jedno wykonałem dwie wersje robala-w stadium larwalnym i tuż przed wyrojem z widocznymi skrzydełkami.

2b38409fce7de839m.jpg15901cb3f6ba8616m.jpg58c3bf189712c437m.jpg

e7137705e0b7a39bm.jpgd08edbd307c74165m.jpgbcc256523f19ea74m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea::shock: Bardzo ładne te twoje widelnice Romanie.

Moje ( mimo, że wymagają jeszcze trochę pracy ), były już testowane w wannie i powiem wam, że praca jednej z nich przypomina mi płynącą traszkę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

Słuchajcie musicie sami zakończyć ten konkursik między sobą, ja od tygodnia jestem poza domem, i nic nie wskazuje na to by coś się zmieniło pod tym względem praca, praca, praca :evil: ...

Mam nadzieję, że do 24.08 nadejdą jeszcze jakieś zgłoszenia pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.