Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mucha


artech

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 3 weeks later...

  • Trochę łowię na muchę, spróbuję być pomocny, chociaż jest wiele stron poświęconych wędkarstwu muchowemu. Niestety internet mam dopiero od kilkunastu dni i dopiero się uczę, więc nie wiem jak będzie z moją korespondencją
    Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety internet mam dopiero od kilkunastu dni i dopiero się uczę, więc nie wiem jak będzie z moją korespondencją

Jacek

Dasz sobie radę.,ale przede wszystkim witam na forum i serdecznie zapraszam do jego odwiedzania. A szczególnie w tej kategorii, która jak widzisz ciągle u nas kiełkuje 8)

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc samodzielnie wykonywać muchy musimy mieć do tego narzędzia. Naprawdę niezbędne to:

Imadełko

Nawijarka

Nożyczki (na początek mogą być do manicure)

Szczypce do jeżynek

Igła w oprawce

Lampa na biurko

Narzędzia są bardzo dobrze zaprezentowane i omówione pod następującym adresem,

www.namuche.pl/muchy.php?mode=show&id=143

Gdzie kupić i ile kosztują można sprawdzić pod adresem

http://flyfishing.pl/web/dbe.php?c_id=3

www.bogdangawlik.pl /

Jak ktoś się bardzo uprze to może próbować zrobić je samodzielnie. Tylko czy warto?

Zwykła, prosta mucha kosztuje w granicach 3 – 4 zł, muchy takie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w cenie 0.50 zł to jest w cenie haczyka, gdyż materiały do ich wykonania bez trudu zdobędziemy bezpłatnie lub ich zakup w przeliczeniu na jedną muchę to grosze.

Przy odrobinie wprawy proste muchy wykonujemy w czasie przynajmniej 10 szt. na godzinę

Muchy da się robić dosłownie ze wszystkiego a ilość wymyślanych wzorów jest nieograniczona.

Do samodzielnego wykonania pierwszych much będą nam potrzebne następujące materiały

Haczyki muchowe, z oczkiem, wielkości 1,5 –2,5 cm (rozmiarów i modeli haczyków jest bez liku pogadamy o tym kiedy indziej)

Lameta ołowiana 0,5 – 1,0 mm (to ołowiany drut, zobacz sobie na własnej stronie, ja znalazłem)

Cienka syntetyczna nić w kolorze czarnym, niezbyt gruba, przydadzą się i inne kolory. Nici kupowane w pasmanterii niezbyt nadają się do much, są zazwyczaj zbyt grube i się rozkręcają, ale na początek wystarczą

Włóczka najlepiej wełniana lub syntetyczna, odcinki po kilka metrów, różne kolory. Uwaga!!! Bawełna się nie nadaje, weź kawałek waty i go zamocz a będziesz wiedział o co chodzi!!!

Koraliki kolorowe plastikowe i szklane takie, by weszły na haczyk i były do niego proporcjonalne. Koraliki!!! A nie korale.

Kawałek żyłki bezbarwnej 0,10 – 015 mm oraz

Cienki drucik miedziany, kawałki różnej grubości.

Folia taka jak jest na parówkach albo na grubych kiełbasach, (można zdjąć z parówki i umyć), przezroczysta i kolorowa. Folia nie może być zbyt cienka i zbyt wiotka bo się będzie źle układała, ze zbyt sztywną też będziemy mieli kłopoty, coś tam pewnie wynajdziecie.

Sterówka z ogona bażanta. Przy zdobywaniu piór przydatna bywa znajomość z myśliwymi, dla nich pióra to odpad a dla nas bezcenny materiał, zwłaszcza całe skrzydła -

koniecznie oba!!!

Pawie pióro z oczkiem, pod oczkiem są długie i miękkie promienie, takie cienkie pokryte włoskami długości powyżej 10cm połyskujące zielono brązowo.

Duże pióra ze skrzydeł (lotki) i ogona (sterówki) dużych ptaków, gęsi indyka pawia i tym podobnych (np. łabędzie można znaleźć nad wodą)

Roztwór szelaku lub klej do much. Może być 10 ml bezbarwnego lakieru nitro w szczelnej buteleczce, do prób dobry, ale na dłuższą metę zbyt twardnieje i matowieje na mleczno biało

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Anonymous

widzę ze wszczecinie też są normalni wedkarze może w końcu ktoś zadba o tą dziedzine i otwoży sklep z czymś dla nas :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam panowie. Mam pytanie do kolegi artech, skoro jesteś tak zorientowany w rynku to sprzedaj jakieś dobre namiary - wyczyn(tyka, baty, dobre spławiki) no i oczywiście mucha (wędziska, kołowrotki, linki, muchy itp.). Za pomoc wielkie dzieki bo jestem niezorientowany w rynku Szczecińskim a bywam.

P.S. Mile widziane normalne ceny i wybór.

Pozdrawiam kibic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyś się zalogował 8) A sklepy? Ja robię zakupy w "Kleniu" na ul. Partyzantów (na przeciwko Galerii Centrum, pod Domem Kolejarza) lub w "Wędkarzu" na ul. Krzywoustego (po lewej stronie jadąc od Turzyna w kierunku Bramy Portowej - blirzej Bramy Portowej) te dwa sklepy są chyba najlepiej zaopatrzone ale czy mają sprzęt muchowy to nie wiem bo nigdy siętym nie interesowałem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wielkie dzięki Artech za pomoc, tylko jak byłem ostatnio w "Wędkarzu" to nie bardzo widziałem tyczki, ale to było jakiś czas temu. Na pewno to sprawdze przy najblizszej okazji. Natomiast "Klenia" jeszcze nie miałem przyjemności odwiedzić, więc może on będzie miał tyczki i "muszkarstwo".

Pozdrawiam kibic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację jest potrzebny sklep dla wyczynu i muchy u nas pod dostakiem jest tylko YORK czyli china importowana przez lokalną hurtownię Meduzę niestety jest to naj większy szłam w POLSCE ,ja takrze kupywałem w tych sklepach totalna kicha wolę jechać do Poznania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Tondrom, mam nadzieję że dzięki częstszym twoim na forum wizytom dział mucha odżyje :!: jeśli czujesz się na siłach pomagać innym to pisz i doradzaj na pewno ktoś skorzysta z twoich porad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj byłem rozpoczać sezon na rzece poprad... o 8 rano ani jednego brania łowiłem na złotogłówkę chruścik i skoczek robal zielony również złotogłowy... Mieszane uczucia... martwa rzeka? wróciłem do domu koło 10:30 aby po 11 znowu wyruszyc, tym razem na strimera.. zero efektów wiec znowu nimfą penertowałem dno... jedno branie ale rybka sie zerwała podejrzewam klenia. Za jakąś godzine ide znowu walczyc. Nie mam pomysłu na co bede łowił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.