Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy można wklejać zdjęcia ryb w okresie ochronnym...


galuch

Czy zdjęcia ryb (umieszczane na forum) w okresie ochronnym powinny być usuwane, a użytkownik dostać ostrzeżenie?  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zdjęcia ryb (umieszczane na forum) w okresie ochronnym powinny być usuwane, a użytkownik dostać ostrzeżenie?

    • TAK
      26
    • NIE
      42


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ze względu na wklejanie zdjęć ryb znajdujących się pod tymczasową ochroną w temacie "Jak dziś było na rybach" postanowiłem zrobić tą oto ankietę. Parę osób już to skomentowało. Chciałbym aby właśnie TU kto chce wypowiedział się na ten temat lub (i) zagłosował. Mam nadzieję że wyniki pokażą że ludziom na haczyku nie jest obojętny regulamin (może nie we wszystkich przypadkach ale...) i Admini wykażą większe zainteresowanie tą sprawą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Wystarczy ze zrozumieniem przeczytać art. 9 ust. 1 ustawy o rybactwie śródlądowym http://www.pzwokregmazowsze.icenter.pl/regulamin/2004.07_usoryb.html , a wówczas ankieta nie będzie potrzebna, bo sprawa jest zupełnie jasna. Niezwłocznie to znaczy bez zbędnej zwłoki, biorąc po uwagę, że chodzi o żywy organizm - możliwie najszybciej, jeżeli nie ma obiektywnych przeszkód - natychmiast, czas potrzebny na zrobienie zdjęcia to jest ewidentnie zbędna zwłoka, która służy wyłącznie zaspokajeniu próżności łowcy-fotografa. To samo dotyczy ryb niewymiarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak długa ta ankieta ale... ;)

Tak, ja uważam, że NIE POWINNO być na haczyku wklejanych zdjęć z okresu ochronnego. Tak samo jak ryb poniżej wymiaru.

Dlaczego?

Bo zdjęcie to trofeum.

A ryby w okresie ochronnym, czy też poniżej wymiaru nie powinny być zabierane, czyli też nie powinny być fotografowane.

Powinny być odhaczane w wodzie, zawsze jeśli tylko jest taka możliwość. Jeśli nie, to żadnych sesji - wracaja do wody natychmiast, aby miały jak najmniej stresu.

W końcu po coś ten okres ochronny jest. Po to aby ich nie zabierać i nie męczyć. A sesja i przygotowania do niej, nie oszukujmy się trwa to dłużej niż 10 sekund.

czas potrzebny na zrobienie zdjęcia to jest ewidentnie zbędna zwłoka, która służy wyłącznie zaspokajeniu próżności łowcy-fotografa. To samo dotyczy ryb niewymiarowych.

Brawo - o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o tego boleslawa co to zlowil arek_glogow, wkleil jego foto i moja zwiazana z tym reakcje. Powiem tylko tyle ze moj przedmowca Lesio napisal wszystko to co mam do powiedzenia. Bedac konsekwenty opowiadam sie za zakazem umieszczania na forum zdjec z rybami bedacymi w momencie wklejania zdjecia i polowu pod ochrona a w przypadku takiego zajscia fotka tak powinna zostac usunieta + ostrzezenie dla wklejajacego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o tego boleslawa co to zlowil arek_glogow

chodzi o wszystkie ryby w okresie ochronnym jak i nie wymiarowe

Twój głos to pretekst do rozpoczęcia dyskusji na forum - swoją drogą dawno należało to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak długa ta ankieta ale... ;)
Mam nadzieję że więcej osób zobaczy. Ankietę 1 dniową przeczytasz Ty i jeszcze kilku stałych bywalców :wink:
Przed bolesiem były pstrągi, szczupaki i Bóg wie, co jeszcze...
No właśnie... bolek nie był pierwszy!!!

Mam nadzieję że jak najwięcej osób zobaczy te komentarze i coś z tego zrozumieją ...

Ps. A gdzie są Admini? Jeszcze śpią?

Ps2. Ciekawe czy po tych "najazdach" znajdzie się osoba która powie "NIE"... mam nadzieję że tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że tak długa ta ankieta ale... ;)
Mam nadzieję że więcej osób zobaczy. Ankietę 1 dniową przeczytasz Ty i jeszcze kilku stałych bywalców :wink:

Ps2. Ciekawe czy po tych "najazdach" znajdzie się osoba która powie "NIE"... mam nadzieję że tak.

no ale to ja napisałam, a nie LEsio ;) Znowu cytaty szwankują :???:

Co do Ps2. - znajdzie się, nawet wiem kto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie bierzecie ze jakaś ryba może być przyłowem ale mniejsza z tym.

trini,

widzę, ze mocno obstawiasz przy swoim stanowisku ale dziwne że mi zwróciłaś uwagę ze wkleiłem fote Bolenia (przyłów) w okresie ochornnym a tu (http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=5142&postdays=0&postorder=asc&start=375) zachowalas sie zupełnie inaczej. pewnie znalazł bym więcej takich przypadków ale nie che mi się szukać.

Miłego dnia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock: obyście koledzy chociaż w 50% przestrzegali tak rygorystycznie np. kodeksu drogowego.

Pytanie ciekawe w tym temacie ale czy nie powinno brzmieć ;Czy można robić zdjęcia ryb w okresie ochronnym...

i tu na pewno odpowiem że tak można :cool: a czy będzie ono odbierane na forum pozytywnie czy negatywnie to już sprawa odrębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obyście koledzy chociaż w 50% przestrzegali tak rygorystycznie np. kodeksu drogowego.

My o chlebie, a Ty o niebie...

tak można
Proszę o uzasadnienie w kontekście przytoczonego przepisu z ustawy.

Czy zdzieranie ochronnej warstwy śluzu w trakcie miętolenia żywej ryby w łapsku do zdjęcia, czy babranie jej w ziemi, liściach, to należyta staranność postępowania?

Czy czas, w którym pozuje do zdjęcia, to niezwłoczne wypuszczenie?

Homegeon - sposób postępowania z rybą będącą w okresie ochronnym nie zależy od tego, czy jest ona tylko przyłowem, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy można robić zdjęcia ryb w okresie ochronnym...

i tu na pewno odpowiem że tak można

No i wlasnie w tym roznia sie nasze zdania bo ja uwazam ze nie powinno sie dodatkowo meczyc ryb bedacych pod ochrona np. sejsa fotograficzna a jezeli chodzi o pytanie w ankiecie to uwazam ze zezwolenie na umieszczanie takich zdjec jest posrdenio moze nie propagowaniem ale na pewno przyzwoleniem na lowieniae ryb w okrasach ochronnych i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o pytanie w ankiecie to uwazam ze zezwolenie na umieszczanie takich zdjec jest posrdenio moze nie propagowaniem ale na pewno przyzwoleniem na lowieniae ryb w okrasach ochronnych i tyle...
O to właśnie mi chodzi!!! Każdy będzie robił jak mu się żywnie podoba ale trzeba brać pod uwagę również to że "młodzi" patrzą!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temaz z cyklu, pozwólcie więc że zacytuję swój post z innego forum:

Przeczytałem temat z zainteresowaniem, bo sam nawet nie tak dawno zrypałem kolegów na innym forum za umieszczenie zdjęcia bolenia złowionego za Wiśle. Ale, być może trochę po, niewczasie, zacząłem się zastanawiać...

Otóż łowię sobie szczupaki w najlepsze i jeśli trafiłby się jakiś duży z pewnością chciałbym sie nim pochwalić. Czemuż by nawet nie na multiplikator.pl? Łowię je w najlepsze albowiem okresu ochronnego na szczupaki tutaj nie ma.

Tak, więc chcąc zachować "poprawność polityczną" należy albo zabić się dechami i uznawać tylko własne podwórko, albo brać pod uwagę gdzie ryba została złowiona. Co i tak może doprowadzić, że dla mniej rozgarniętych odbiór może być taki, że "umieszczane są zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym".

Na tytułowe pytanie odpowiadam - NIE - ale zakładam świadomość, że "okres ochronny" to nie tylko czas ale i miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba brać pod uwagę również to że "młodzi" patrzą!!!

Z tego co widzę młodzi własnie nie chca takiego obostrzenia...

Nie rozumieją jeszcze wielu rzeczy niestety.

A szkoda, że nawet nie próbują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ryba zostanie złowiona w kraju gdzie nie ma okresu czy wymiaru, to chyba nikt nie będzie się czepiał bo to nie logiczne :?:

Ale w takim przypadku nie ma sensu wprowadzać żadnych zakazów, co do umieszczania zdjęć, ponieważ każdy będzie mógł napisać, że rybę złowił u siebie w bagnie, albo na wyspach Galapagos, klawiatura przyjmie wszystko. Albo odwołujemy się do określonego zbioru norm (ustawa, RAPR etc.), albo to nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż łowię sobie szczupaki w najlepsze i jeśli trafiłby się jakiś duży z pewnością chciałbym sie nim pochwalić. Czemuż by nawet nie na multiplikator.pl? Łowię je w najlepsze albowiem okresu ochronnego na szczupaki tutaj nie ma.

Tak, więc chcąc zachować "poprawność polityczną" należy albo zabić się dechami i uznawać tylko własne podwórko, albo brać pod uwagę gdzie ryba została złowiona. Co i tak może doprowadzić, że dla mniej rozgarniętych odbiór może być taki, że "umieszczane są zdjęcia ryb złowionych w okresie ochronnym".

Po 1 wiem o jakim forumu piszesz i wiem jak tam ten problem jest rozwiazany.

Po 2 masz racje odnosnie miejsca polowu i obowiazywania w nim okresu ochronnego i dlatego nie widze nic zlego w tym aby ktos lowiacy ryby np. szczupaki w miejscu (panstwie)gdzie nie ma okresu ochronnego w tym samym czasie co w Polsce, albo w ogole go nie ma, mogl sie pochwalic zdobycza skoro zlowil ja zgodnie z obowiazujacymi w tym MIEJSCU I CZASIE przepisami, jednakze z zaznaczeniem i podaniem tego miejsca co od razu rozwialoby wszelkie niedomowienia i spekulacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim przypadku nie ma sensu wprowadzać żadnych zakazów, co do umieszczania zdjęć, ponieważ każdy będzie mógł napisać, że rybę złowił u siebie w bagnie, albo na wyspach Galapagos, klawiatura przyjmie wszystko.

Z reguły chyba wiemy gdzie kto przebywa?

Można to chyba po IP sprawdzić, prawda? Wiec nie przesadzajmy, odwołujmy się do regulaminów, takich które obowiązują w miejscu złowienia ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.