Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Dzierżawca Jeziora


augabuga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, chciałbym się dowiedzieć w sprawie prawnej jednej kwestii: Otusz, mam domek letniskowy nad jednym jeziorem, które zostało wydzierżawione przez osobę prywatną, od Agencji Rolnej Skarbu Państwa. Osoba ta żąda od wędkujących uiszczenia opłaty, bez żadnego zawiadomienia o tym tzn. nie wywiesił żadnej tablicy itp. By wykupić bilet na jeden dzień trzeba od miejsca jeziora przejechać paręnaście kilometrów do sklepu spożywczego w którym je sprzedaje. Bileciki wystawia, przynajmniej mi raz wystawił na kartce reklamowej przetwórstwa mięsnego. Za pierwszym razem gdy tam łowiłem i nie wiedziałem nic o opłatach zażądał ode mnie zapłacenia koło 20 zł dopiero później dowiedziałem się, że cennik za dobę wynosi 7 zł. Nie wspominam, już o tym, że wyławia ryby agregatem prądotwórczym i nie zarybia jeziora, gdyż tego się nie da udowodnić. Dlatego prosiłbym o odpowiedz jak wygląda sprawa z kwestii prawej, czy zgodne z prawem jest pobieranie opłaty. Z góry dziękuje i prosił bym o podanie konkretnych ustaw do argumentacji wypowiedzi. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Osoba ta żąda od wędkujących uiszczenia opłaty, bez żadnego zawiadomienia o tym tzn. nie wywiesił żadnej tablicy itp.
NIe wiem nawet czy ma taki obowiązek ,a jak by nawet ,to łatwo się wykręci ,bo może powiedzieć ze to zrobił a wandale zniszczyli.Wiem na pewno jednak ,że każdy wędkujący ma obowiązek dowiedzieć się zanim zacznie wędkować o zasadach regulaminu i opłatach w danym akwenie,i oczywiście opłacić za wędkowanie.
Bileciki wystawia, przynajmniej mi raz wystawił na kartce reklamowej przetwórstwa mięsnego. Za pierwszym razem gdy tam łowiłem i nie wiedziałem nic o opłatach zażądał ode mnie zapłacenia koło 20 zł dopiero później dowiedziałem się, że cennik za dobę wynosi 7 zł.
Może wystarczyło by zapytać o nr konta i opłacać przelewem ,ja tak często robiłem jak wędkowałem na dawnych wodach PGRyb.
Dlatego prosiłbym o odpowiedz jak wygląda sprawa z kwestii prawej, czy zgodne z prawem jest pobieranie opłaty.
Jeśli ma wszystkie pozwolenia to tak ,choć pewności nie ma ,może "nasz"ekspert Lesio coś napisze jak znajdzie wolną chwile.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.