Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jednodniowe składki


chudy_16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnosnie składek wybieram się na majówkę chciałem sobie tam polłapac rybki będę w okręgu piotrkowa trybunalskiego i chciałem się zoriętować czy opłaty jedno czy też trzy dniowe można uniszczać poprzez przelew internetowy na konto okregu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
chciałem się zoriętować czy opłaty jedno czy też trzy dniowe można uniszczać poprzez przelew internetowy na konto okregu ??

Tak, można dowód wpłaty jest dokumentem uprawniającym do połowu. Musi w nim być zawarta data, kiedy będziesz łowił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Zadzwoniłem do związku w Opolu i powiedziano mi że tylko i wyłącznie poczta. Tak więc radze sobie przedzwonić do okregu w którym będziesz łowił i się dokładnie zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do związku w Opolu i powiedziano mi że tylko i wyłącznie poczta

ja wielokrotnie łowiłem już w opolskim dokonując przeleweu przez internet, dzwoniłem za pierwszym razem i miła pani powiedziała mi że muszę mieć wydrukowane potwierdzenie dokonania transakcji, na którym widnieje data złożenia i DATA DOKONANIA OPERACJI (ważne żeby nie było to potwierdzenie przelewu, tylko wyciąg z operacji).

numer konta i dane do przelewu znajdziesz tu http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4966&postdays=0&postorder=asc&start=165

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

Odgrzebuje temat :)

Powiedzcie mi prosze jakie moga byc konsekwencje nastepujacego przypadku:

Pisalem wczesniej o swoim zdziwieniu w temacie braku porozumien miedzy okregami.

Oplaty zrobilem jak rok wczesniej w Sieradzkim i w ub.roku bylo porozumienie ze Skierniewicam, natomiast w tym roku okregi sie dogadac nie moga. Na dzien dzisiejszy sprawa jest nieroztrzygnieta. Ale do sedna ...

Postanowilem wczoraj, ze dzisiaj pojade powedkowac nad rz.Bzure.

Zeby nie byc ograniczonym (tylko woj Lodzkie) zrobilem oplate jednodniowa na wody okregu Skierniewickiego. Przelew wyslalem z konta MBanku wczoraj (sobota). Nie udalo mi sie wydrukowac potwierdzenia - przelew mial status "niezrealizowany". Pomyslalem, ze pewnie do innego banku bedzie ksiegowanie jakos pozniej (przelew zrobilem ~godz13). Dzisiaj (niedziela) rano ZONK , przelew nadal "niezrealizowany" = nie moge zrobic wydruku. Mily pan z BOK mojego banku poinformowal mnie, ze wszystko jest OK, bo banki w PL nie robia tranzakcji w weekendy i w poniedzialek rano bede mogl zrobic wzdruk potwierdzenia.

Coz ... pojechalem nad wode i wedkowalem :) ale czulem sie niekomfortowo bez tego papierka.

Napiszcie mi prosze - jakie mogly byc konsekwencje kontroli.

Wiem, ze na forum pisza osoby, ktore sa/byly w SR, a moze kogos spotkala podobna sytuacja i mial "przyjemnosc" ze straznikami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najlepszym przypadku został byś pouczony i pozbawiony możliwości dalszego wędkowania, w najgorszym skończyło by się to dla ciebie mandatem za brak pozwolenia na łowienie na danej wodzie. Zależy od strażnika. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wtedy jak świadomie wysyła się przelew w sobotę by nie mieć potwierdzenia a na koncie debet. Kto wtedy rznie głupa :?::mrgreen: Znam to z autopsji i inne "kruczki" które znam. Znam nawet, że można wysłać przekaz pocztą, nałowić się do bólu, być kontrolowanym a w następnym tygodniu dostać zwrot pieniędzy od poczty. Polska jest jedynym krajem na świecie gdzie można robić rzeczy o których nigdzie indziej nawet się nie śni a potem się liczy "na pouczenie strażnika" Nie z nami te numery Bruner :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nie twierdzę, że JACooL, jest nie uczciwy ale może też być "testerem" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś dowodu uiszczenia składki, więc w razie kontroli strażnik PSR powinien wymierzyć mandat/skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego.

W tej sytuacji powinieneś przyjąć mandat, a następnie w terminie 7 dni skierować do sądu grodzkiego właściwego dla miejsca zdarzenia, wniosek o jego uchylenie z powodu nie wyczerpania znamion wykroczenia, o ile oczywiście jesteś w stanie wykazać, nie tylko że wykonałeś przelew, ale również, że zrobiłeś to PRZED wyprawą na ryby.

Jeżeli odmawiasz przyjęcia madatu - robisz to na rozprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo1 - domyslalem sie, ze jak w przypadku kazdej innej kontroli (np. Policja) reakcja bedzie zalezna od "temperamentu" kontrolera ;)

Jarosław - zrobilem taki przelew (w sobote + potrzeba wydruku potwierdzenia) pierwszy raz.

Pmi do glowy bardzo realna sytuacja- dostajesz w sobote tel od kolegi, ze jest miejsce w aucie ktore jedzie nad super wode, a Ty nie masz tam pozwolenia/porozumienia :) Przelew bankowy nie zadziala, na poczte daleko i nie ma jak dojechac (bo np. jestes juz po drinku) i ZONK. Chyba ze jest jakies rozwiazanie - chetnie poczytam :P

Napisz mi jeszcze prosze o co chodzilo z "testerem"

Lesio- dziekuje za tresciwa odpowiedz, niestety pomagasa nie moge poslac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem tylko pewien, czy w w/w sytuacji dałbyś radę wykazać, że przelew zrobiłeś przed wyjazdem na ryby. Skoro rachunek bankowy został obciążony dopiero w poniedziałek, to po wydrukowaniu potwierdzenia, chyba ten dzień by widniał, jako data wykonania przez Ciebie przelewu. Pewniejsza jest jednak wpłata kasy na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze wplata na poczcie jest pewniejsza. Jak bym chcial zaplacic w sobote - to na czynna poczte mam ~15 km dodatkowo nie jest to poczta "po drodze" nad wode niestety.

Sprawdzilem jak wydrukuje sie potwierdzenie przelewu:

Data operacji27-02-2010

Data księgowania27-02-2010

wiec jest OK.

Bardziej martwi mnie fakt, ze przy ew. kontroli zakonczyc by musial wedkowanie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapominaj ze w przelewie musisz podac nr swojej karty i gdzie bedziesz wedkowal i w jakie dni. Tez kiedys sie pytalem w okregu opolskim czy mozna przelewem placic i powiedzieli ze nie akceptuja takich wplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, na przelewie podalem Imie i Nazwisko oraz numer karty.

Nie pisalem natomiast gdzie bede wedkowal, czemu mam sie ograniczac? Nie biara / nie ma fajnej miejscowki /itp - jade gdzies dalej.

Tak samo dziwne jest dla mnie nie akceptowanie przelewu bankowego, z telefonu kozystaja, to przelew bankowy nie powinien byc dla nich chyba nowinka techniczna ;)

Ciekawe jakie jest uzasadnienie nie akceptowania przelewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilke mnie cos trafi ....

Chcialem uniknac sytuacji, ktora opisywalem wyzej.

Zrobilem MBankowy przelew dzisiaj i @#$%!

Ja o tym nie wiedzialem i ciekawy jestem, czy ktos z branzy nie bankowej wie, wiec

Do Waszej wiadomosci - przelew wyslany w piatek po godzinie 13 = przelew wyslany w niedziele wieczorem :evil: (chodzi wiadomo - o moment ksiegowania)

Jak sie mozna domyslac potwierdzenie bede mogl sobie wydrukowac w poniedzialek rano :mad:

kurcze - niech sie te doplaty wyjasniaja szybciej bo zbankrutuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL, wystarczy sprawdzić godziny "eliksiru" tzn. godziny księgowania sesji wychodzących w mbanku:

-sesje przychodzące:

#12:00

#15:00

#19:00

-sesje wychodzące:

#5:55

#9:55

#13:25

#16:55 (wyłącznie przelewy do ZUS)

i pilnować godziny dokonania przelewu :wink:

Nie jestem tylko pewien, czy w w/w sytuacji dałbyś radę wykazać, że przelew zrobiłeś przed wyjazdem na ryby

na potwierdzeniu przelewu na pewno (w każdym razie w mbanku) jest dzień wykonania przelewu czyli przelew wykonany w sobotę - ma datę wykonania z soboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sinus wszystko sie zgadza :) ale nie spodziewalem sie, ze jadac na ryby bede musial nauczyc sie jeszcze "godzin eliksiru" :P

ehhh uczymy sie cale zycie ...

PS na rybkach bylem, zadnej nie zlowilem - i tak bylo suuuper :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość knyklu

Witam,

Czy jako niezrzeszony (nie mam karty wędkarskiej) mam możliwość wykupienia zezwolenia jednodniowego zezwalającego na połów?

Czy takie zezwolenie pozwala na połów z łódki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu

Dołączył: 01 Sty 2009

Posty: 23

Z tego nie wynika nic. Żadnego info :razz:

??? A co ma z tego wynikać? Oczekujesz jakiegoś info?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
Nie niczego nie oczekuję :evil: to raz a dwa to już dostałeś odpowiedź :!:
Musisz sprawdzić na stronie okręgu lub właściciela/dzierżawcy jak wyglądają opłaty.

To po co przytaczasz ilość moich postów.

Gdybym miał zamiar dzwonić po kołach, to nie pytałbym tutaj.

Dzięki i proszę zamknąć temat, bo bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co przytaczasz ilość moich postów.

Kocurowi nie chodziło o ilość twoich postów, ale raczej o brak wypełnionego pola ,,Skąd'' jesteś. Jak byś miał wpisany choć region to można było by coś Ci podpowiedzieć. Np. na mazowsze składka jednodniowa dla niezrzeszonego kosztuje 25 zł.

Trochę szacunku dla innych. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość knyklu
To po co przytaczasz ilość moich postów.

Kocurowi nie chodziło o ilość twoich postów, ale raczej o brak wypełnionego pola ,,Skąd'' jesteś. Jak byś miał wpisany choć region to można było by coś Ci podpowiedzieć. Np. na mazowsze składka jednodniowa dla niezrzeszonego kosztuje 25 zł.

Trochę szacunku dla innych. :idea:

W takim razie przepraszam, nie zrozumiałem go. Szacunek do nie go ma wielki, jak i do większości.

Myślę, że skąd jestem (teren okręgu sieradzkiego) ma drugorzędne znaczenie. Chodziło mi tylko o fakt, czy bez karty wędkarskie mogę wykupić takie zezwolenia. Z regulaminu wynika, że chyba nie (musze wykupić karte -> jestem niezrzeszony -> kupuje zezwolenie jednodniowe). Karta kosztuje dla niezrzeszonych 200zł (?).

Tak przy okazji. Co za debil tak to wymyślił?!? Generalnie nie ma opcji pójścia raz w roku legalnie na ryby za mniej niż 200zł (na wodach pzw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.