Skocz do zawartości
tokarex pontony

Robinson X Spinner 255cm 5-20 czy Cormoran carbo 2,4m 3-25?


czoczo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie zastanawiam się na kupnej spinningówki i myślałem nad tymi dwomami:

-Robinson Xenon Spinner 255cm 5-20

-Cormoran CARB-O-STAR X Light 2,4m 3-25g

Jestem początkującym wędkarzem, chciałbym spróbować swoich sił w łowieniu różnych rób od okoni, kleni, jazi , pstrągów po szczupaki czy bolenie. W zestawie przynęt mam dużo małych woblerów i gumek ale i także przynęty powyżej 10g. Może ktoś jeszcze poleci mi jakąś wędkę w cenie do 140 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

czoczo: mnie optymalnie lowi sie Catana w przedziale 2,5 -8 gram ze wzgledu na na akcje medium fast. Chwolowo lowie do Catanki kongerem Inperialem wielkosc 2000-2500

Rozwaz jeszce kije YORK (sa na allegro) mnie tez bardzo odpowiadaja. Sa jak Dosia. Jakosc za rozsadna cene.

Borsuck: Oczywiscie ze kij wspanialy dla MNIE. PO to jest tyle kijow na rynku zebys i ty cos dla siebie znalazl. Nie narzucaj autorytarnego zdania... swojego zdania. Po to pisze ze lowilem nimi i zal mi catane wypuscic z reki bo wlasnie takie jest MOJE zdanie.

Cos chlopaki za rzadko jezdzicie na ryby...

Dziwne jest to ze co drugi moj post tutaj jest krytykowany... moze powinienem sobie dac spokoj?

Tak czy siak to co pisze to jest moje zdanie moje odczucia i nie musicie sie zawsze zgadzac z moja opinia... po to wlasnie jest forum. Dla wymiany opinii i wylowienia sposrod nich waznych dla siebie informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes D.:

1. myślisz że przy twojej catanie dałoby się sprawnie łowić przynętami wagi 10-12 g.??

2. Jakie ryby łowisz na nią i jaką największą nią złowiłeś.?

3. Zastanawiam się nad nią bądź Konger 3-18 i mam takie pytanie do Ciebie, czy jako początkujący wędkarz będzie dla mnie odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Zdecydowanie odradzam catane 3-15 do lowienia 10 -12 gramowymi przynetami. Jest poprostu za delikatna. Oczywiscie sa rozne inne warianty catany o innych CW i wyzej wspomniane wedeczki. Np Konger 5-25 sprawdzi sie doskonale Dragon tez powinien sie sprawdzic calkiem niezle.

2 Szczupaki do 70 cm nie stanowia dla tej wedki problemu i to sprawdzilem organoleptycznie. Mialem na tym kiju suma kolo metra ale walka zakonczyla sie moja porazka poniewaz sum wzial na zestawik okoniowy. Ale kij sprawowal sie niezle.

3 Problem polega na tym ze chcesz miec jedna uniwersalna wedke... a to mozliwe ale bardzo uciazliwe. Ja mam Kongera 10-30 i catanke 3 -15 + wedki na lodke ale to inna bajka. Mysle ze jak na uniwersalny kij wybierz cos w granicach 5-25 gr. Dobrze czujesz male obrotowki i mozesz rzucic wiekszymi przynetami.

Jesli sie uprzesz na Catane:

http://allegro.pl/item360021970_takaryba_shimano_catana_bx_270_ml_2008_gratis.html

jesli konger

http://allegro.pl/item352441194_tiger_cross_maxx_ultra_light_240_7_25gr_konger.html

http://allegro.pl/item353022893__konger_tiger_cross_max_270_l_5_25_gr_.html

mozesz rzucic okiem na :

http://allegro.pl/item358980525__york_eagle_spin_270_25_gr_.html

moim zdaniem bardzo sympatyczne wedeczki

Oczywiscie zanim cos kupisz najlepiej byloby zebys poszedl do sklepu wedkarskiego i je pomacal. Wtedy bedziesz wiedzial ktora ci najlepiej lezy w lapce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już jedno wędzisko 10-40g myślę że będę je używał do cięższych przynęt. Problem w tym że mam dużo przynęt w granicy 3g i chciałbym coś właśnie o ciężarze wyrzutu od 3 g, dlatego zastanowię sie nad catana 3-15g bądź kongerem 3-18. Bardzo ci dziękuję za pomoc i cenne informacje i naprawdę bardzo mi pomogłeś. Przejdę się w najbliższym czasie do sklepu i sie nim przyjrzę. Myślę do tego założyć kołowrotek catana 2500 i mam nadzieję że sie zestaw dobrze zgra. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolowrotki schimano to sympatyczne maszynki w niewielkich pieniazkach wiec powinienes byc zadowolony.

Rozwaz tez wedke od 5 niektore sa tak delikatne jak 3. leka roznice zauwazysz tylko przy prowadzeniu blaszek nigdy w sklepie. konger 5-25 wlasnie byl taki ze czulem prace blaszek nawet 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mi po jednym lowieniu Katana rece opadly i mialem ochote wyrzucic ja do wody.Okrutnie paraboliczna praca to jest to co mi w niej nie pasilo i sie jej pozbylem,wykonanie tez nie najlepsze,slaby korek,lakier zaczal sie luszczyc.

Kumpel ma Cros Maxa i on mi lezy najlepiej z tym wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja dokładnie podzielam zdanie kolegi, że dobrze jest mieć więcej niż jeden kijek i różnie je stosować. Dlatego ostatnio do swoich wędek dokupiłem taniego Kongera Aviatora 5-20 i kołowrotek Catana FA2500 i odczułem, że mi bardzo te zestawienie pasuje do moich zastosowań, pomimo że posiadam droższy sprzęt i bardziej markowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.