Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kilka pytań do bardziej wtajemniczonych.


mospin

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio (dwa dni temu) stałem sie posiadaczem bacika Team Dragon Competition Pole o długości 6 m. Poczytałem sobie o amortyzatorach i uzbroiłem go w takowy o średnicy 0,9 mm.

Chcę was zapytać czy,

- będe mógł sobie tym sprzętem połowić leszcze do ok 2 kg,

- nie będzie problemów z wyjęciem takiego leszcza (jaki podbierak),

- jakie żyłki zastosować (jaka średnica),

- i chyba najważniejsze. Jak mocno napiąć amortyzator.

Z góry dzięki za waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

mospin, wedlug mnie amortyzator i bat to 2 różne rzeczy. Bat ma na tyle elastyczną szczytówkę zeby amortyzować zrywy ryb. Ale jak chcesz łowić ryby rekreacyjnie to z amortyzatorem nie będziesz musiał się tak męczyć jak bez.

Według mnie jak nastawiasz się na duże ryby to głowna 0.16 a przypon 0.14.

Co do podbieraka to ja na Twoim miejscu zaopatrzył się w sztycę i kosz (najlepiej z żyłki, bo w wodzie nie stawia oporu)

Podam link żeby Ci zobrazować o co mi chodzi.

http://www.allegro.pl/item361376340_podbierak_wyczynowy_firmy_jaxon_sztyca_siatka_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hexman, wiesz tam gdzie chce sobie połowić w ten weekend leszcze nie bardzo chcą brać na tak grube przypony. Myślałem o 0,08 i dlatego amortyzator. W długi majowy weekend miałem z tym problemy na jednym kiju 0,12 i jedna sztuka tylko i to nie za duża na drugim 0,08 i koncertowe brania. Nie mam bladego pojęcia o łowieniu na bata i stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mospin, jeżeli chodzi Ci o takie przypony to faktycznie amortyzator powinien zdać egzamin. Musisz tylko pamiętać, że jak ryba pociągnie to żeby jej popuścić trochę kij, i jestem pewien, że poradzisz sobie ze sporymi leszczami :wink: . Pamiętaj, żeby się nie śpieszyć z podciągnięciem ryby do powierzchni, niech się wyszaleje, wtedy będzie ją łatwiej podebrać, bez obawy, że na dowidzenia pomacha Ci ogonem, i że zerwiesz przypon.

Dlatego też rybę najbezpieczniej podbierać jak najdalej od brzegu, wtedy ryba jest spokojna (ale to chyba wiesz :wink: ).

A i jeszcze co do przyponów to ja na bata zawsze używam 0.08 i przy odrobinie szczęścia można wyholować sporą rybę :wink: .

Życzę Ci takiego udanego początku jaki miałem ja: pierwszą rybą która wyholowałem na bacika był karaś na 34 cm (oczywiście na przyponie 0.08 :wink: ) trochę szalał ale jak to mówią: "jest ryzyko jest zabawa" :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.