Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prośba o pomoc


shogun_zag

Rekomendowane odpowiedzi

Jans postaraj się załatwić Piotrkowi ten klocek,może jak sie zajmie struganiem tego drewienka to zleci mu cały 2006 rok i zapomni o sandałkach z Poraja :)

Ani mi sie śnij!!! Moje Ci one i dla nich zyję 8):lol:

Dzieki Tomek za wstawiennictwo ;) Za to zostawie Ci w Poraju 3 sztuki ... wymiarowe ;):lol::lol::lol:

chodziło ci o dęba czerwonego czy białego i czy morze być świerzy kolega ma mi dać znać po świętach czy ma coś takiego.

Boguś, bez różnicy, byleby był suchy-wysezonowany. Nie mam czasu czekać tyle lat, ile balik ma centymetrów grubości. Bardzo wazne, by nie maił pęknięć podłużnych i na czołach.

choroba i jeszcze czy ma to być ciente wzdłuż słoja czy w poprzek, kompletnie się natym nieznam pomożecie? pomorzemy partia G....... partia G........ :lol::lol::lol:

Wzdłóż Boguś, a ten G... to mój ziomal. Facet dla mnie był OK jak i teraz jest jego syn senator

Piotrek mam niestety złe wiadomości . Na dzień dzisiejszy to nic ładnego niema .Są to bale krótkie i lekko krzywe dlatego nie wyda z grubości .

:cry:

Ale nie załamuj się tak odrazu tylko odpowiedz na jeszcze parę pytań .

Jak w teleturnieju :lol:

Czy ciężar i struktura drewna ma wpływ na jego przeznaczenie/czy np. tłumi energię wystrzału /.?

Ciężar nie ma nic do rzeczy, ja poprostu chce miec ciężki karabinek o masie ok. 8 kg. Obecnie ma 4,2 kg. Im cięższy, tym stabilniejszy.

Coś tam słyszałem o właściwosciach tłumiących rodzaju drewna, ale w moim przypadku to bez znaczenia. Ten karabinek ma zabudowany mechanizm antyodrzutowy ... coś w rodzaju "pływającej lufy". Działa to tak, że podczas naciągania cały mechanizm "idzie" do przodu a w momencie strzału całość cofa się do tyłu. Daje to totalny brak odrzutu, kopnięcia 8)

Jedyna rzecz, to to, że ... teraz tak mi przyszło na myśl ... całego kopa z systemu zbiera łoże w dwóch miejscach ... mocowania systemu. Wyglada to tak, jak na tej stronie:

http://www.eddiecolwell.tzo.com/RWS-54.htm

Oryginalne łoże wykonane jest z buczyny. Czy dab ma wieksze skłonności do pęknięc podłużnych ... myślę o mozliwości powstania pęknięć w miejscach mocowania systemu antyodrzutowego :roll:

Czy usłojenie to tylko czynnik wizualny ?

Głównie tak, ale myślę, że i ma wpływ na wytrzymałość drewna, w razie jesli brakłoby mi amunicji i musiałbym użyć "siły obalającej" kolby :lol:

Co by było gdyby kolba była z drewna lżejszego ?POZD.Jans

Hmmm, nic by nie było. Dopakowałbym ja ołowiem i tez by było.

A masz jakies inne propozycje? Może masz klocek jarzębiny ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Właściwie to myślałem o mahoniu/jednym z odmian/Jest lżejszy od dębu i go mam . Inna propozycja z polskich to jesion/ zbliżony parametrami do dębu. Jutro obejżę orzech amerykański.Dąb mam same końcowki a do suszarni sie narazie nie wybieram bo brak zamówień na ten gatunek.W obecnym stolarstwie raczej klei się bryły/eliminacja pęknięć i naprężeń/ ale Ciebie klejona bryła nie interesuje /?/ POZD Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to myślałem o mahoniu/jednym z odmian/Jest lżejszy od dębu i go mam . Inna propozycja z polskich to jesion/ zbliżony parametrami do dębu. Jutro obejżę orzech amerykański.

:D:D:D

Jans, o mahoniu słyszałem, ze jest bardzo kruchy i na łoża nie nadaje sie. Koledzy robili z niego, napracowali sie i trachhhhh!!! :(

Hmmm, jesion mówisz 8)

Hmmm, orzeszek mówisz :shock:8)

Cholewcia, juz sam nie wiem, z czego :? A co Ty bys poradził, co byś polecił?

klejona bryła nie interesuje

Nie, słoję bedą popierdzielone, a maja być śliczne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym usłojeniem drewna to jest różnie np. na tej dębowej kolbie ze zdjęcia to słoje są prościutkie a to białe to nie słój tylko błyszcz i nie w każdymkawałku dębu go znajdziesz .Jeśli będziesz szukał technicznie dobrego/bez pęknięć , sęków/ to może nie mieć błyszcza.Jesion natomiast ma usłojenie ijest dwu kolorowy/jasny i ciemny/Obejrzyj moją stronę tam w galerii schody zobaczysz jesion/kręcone schody/ .

www.stolarstwo-sobczak.prv.pl

POZD.Jans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja organizuje teleturniej :lol:

- jak wypada wagowo jesion przy dębie?

- Jaki jest jesion w obróbce pod włos i w poprzek słoi? Czy tez tak jak dab się "rwie"?

- czy masz suchą bele jesiona o interesujących mnie wymiarach? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.