Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak "pozbyć się" drobnicy przy kariach ?


galuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem: na "moim" łowisku jest bardzo duża populacja leszcza 40-50cm, dużego klenia i ogólnie drobnicy (płoć, wzdręga).

Czym najlepiej nęcić takie łowisko?

Kulki oczywiście jak największa średnica. Leszcz 50 poradzi sobie z kulką 20mm, mylę się? A może jednak 20 są wystarczające?

Czy np. "podkład" z kukurydzy nie byłby rozwiązaniem tzn małe wiadro dziennie+kulki?

Czy lepiej np 2 kg pelletu (niestety mam tylko 7mm) i np pół kilograma kulek?

Zastanawia mnie jeszcze jedno: czy przy tak dużej ilości drobnicy nęcenie pelletem ma w ogóle sens?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Podobny problem na Odrze rozwiązłem nęcąc trzy dni grochem. Drobnica sobie odpuściła, a na groch brały ładne jazie leszcze i grubr płocie (35-40cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę źle dopracowane to pytanie :neutral: Chodzi mi o dobranie się do nielicznych karpi i amurów występujących w łowisku.

Podobny problem na Odrze rozwiązłem nęcąc trzy dni grochem. Drobnica sobie odpuściła, a na groch brały ładne jazie leszcze i grubr płocie (35-40cm).
Zgodzę się w 100%, groch + kukurydza i można ładne rybki połowić. Ale jak wcześniej napisałem nastawiam się na coś innego a leszcze, klenie i "reszta" wcinają każdą ilość zanęty, nawet kulki 16 szły na równi z kukurydzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie trochę źle dopracowane to pytanie Chodzi mi o dobranie się do nielicznych karpi i amurów występujących w łowisku
Dopiero teraz zauważyłem, że temat założony w dziale "Karpiarstwo" :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiążesz dwojako ,zmieni taktykę ,jak nęcisz kulkami to zastosuj osłonę dla kulek ,osłona to ziarna kuku ,pszenica ,coś taniego aby można było sypnąć wiadro ,"drobnica" zajmie się ziarnem kulki zostawi na później jak karp nie przypłynie ,poniekąd to dobrze bo leszcz posprząta :lol: ,ale jak duży leszcz i kleń posmakuje kulki to już nie interesuje ich jakieś ziarno wolą wszamać parę kulek niż się gimnastykować z kuku.Drugim celem taktyki jest zwiększenie średnicy kulek ,nie wiem jakie karpie masz w łowisku ale stary karp potrafi wszamać kulkę 40mm :shock: ,proponuje nęcić kulkami 26mm bo to dla karpia pikuś a leszcz ma już problem ,ale dla pewności sypnij kulkami 30mm tak ok 25% zakładanego limitu .Pelet używaj tylko i wyłącznie podczas zasiadek ,nie nęć peletem bo to mija się z celem .Płoć ,wzdręga :lol: nie tych rybek się nie obawiaj ,one tylko sprzątają okruchy po leszczach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi (również te na PW) :wink:

Powiem szczerze że każda odpowiedź była inna na swój sposób a jednak wszystkie dały dużo do myślenia.

Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.