Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Parasol wędkarski - jaki polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Maniek spytales sie Darka o ten parasolo-namiot?

http://www.jaxon.pl/Search/cache_namiot/Produkt/20340_parasolo-namiot-wedkarski-jaxon-ak-kzs036.aspx

czy w ogole ktos go posiada? interesuje mnie czy przecieka i czy szybko sie go składa i rozkłada , dlatego wolabym go kupić niz zwykly namiot.

Natomiast namioty samorozkladajace sie są niskie =<100cm, a chcialbym w ten parasolo namiot rówież moc wstawic krzeslo i usiąść:)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

toko, Z "bandy rowerowej"* posiada juz ten owal[parasolo-namiot] dwóch maniaków ,wyrób jak na Jaxona do polecenia ,aby była pewność mowa o tegorocznych produktach ,nie z lat poprzednich.

Strona techniczna - omawiany owal rozkłada sie szybciej niż parasol z bokami ,co do pojemności wnętrza ,ja widać [na fotkach] parę postów wyżej ,chodzi jedno-osobowy materac i reszta podręcznych maneli ,krzesło a nawet fotel karpiowy wchodzi bez problemów ale z tym staniem na baczność w środku będzie problem ,jeśli chcesz pełna wygodę to polecam parasol z bokami np.Kongera.Nie stety omawiane produkty nie posiadają siatek na komary ,ale to już może zbytnie wymagania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie powaznie nad całym zasuwanym parasolem jak ten jaxon

http://www.jaxon.pl/Search/cache_parasol/Produkt/20342_parasol-jaxon-wedkarski-z-oslona-–-zabudowany-ak-kzs035.aspx

lub konger z allegro za 200zł,. jednak wedlug moich obliczeń moze byc problem by tam wrzuić łózko karpiowe. Z tego co sie orientowalem łozka karpiowe maja min 200cm, wiec moglo by nie wejsc pod taki parasol, bo jak wiadomo posrodku jest sztyce od tego parasola.

Na baczność stac nie musze. Chce by sie szybko w miare składał, rozkładał, by moc wsadzic jedno lozko karpiowe i zwykle krzesło takie tanie z allegro za 20-30 zł.

Dlatego tez analizujac wszystko wychodzi mi ze tylko ten parasolo -namiot owal jaxona spelni moje wymagania, bo te inne parasolo-namioty z zamykanymi bokami mogą nie zmiescic łozka karpiowego. Chce cos w miare uniwersalnego, wiem ze jestem chyba wymagajacy.

Dzieki Maniek za info ze ten owal jaxona sie szybko sklada :)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toko, Parasole o podawanych parametrach 2,50 m , maja srednice czaszy 2,20 + /- 5cm ,na długość to wchodzi bez problemu ,natomiast gorzej jest z szerokością ,pamiętając że po środku jest sztyca .Od biedy wejdzie ,bo osłonę można na dole rozszerzyć śledziami ,ale osłona nie jest z gumy.

Użytkujemy prawie wszystkie wersje ,które są minimalistyczną wykładnią mini komfortu ,z racji ograniczonego transportu.

Osobiście kupiłem parasol z bokami zebko 2,5m ,za cenę parasola Sangera 3m ,teraz żal ściska bo mogłem kupić 3m Sangera i doszyć boki ,a w tym wypadku wchodzą dwa łóżka karpiowe.Jak masz możliwości [dobra krawcowa] to pomyśl i nad tą wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toko, Parasole o podawanych parametrach 2,50 m , maja srednice czaszy 2,20 + /- 5cm ,na długość to wchodzi bez problemu

Maniek ma rację, bierzcie poprawkę na te 2,5 metra, bo ten wymiar mają druty jeżeli by je wyprostować. Nie mierzyłem, ale realnie jest to około 2 metrów tuż przy sztycy.

Jeżeli chodzi o łózko to wypowiem się o Kongerze. Mam takie łóżko

http://www.allegro.pl/item1089536341_d6_lozko_polowe_skladane_kanadyjka_materac_blue.html

i żeby zapiąć w 100 % zamek na wejściu trzeba spuścić parasol nieco niżej i poprzesuwać tylne śledzie nieco do przodu. Po takich kombinacjach jest na styk i zamykam bok. To łóżko ma 190 cm długości. Jak nie zapomnę to wstawię zdjęcie "na temat" :wink:

Z innej beczki mój parasol przeszedł ciężką próbę dwa tygodnie temu :???: Ładnych kilka godzi wiatr 6 m/s w otwartym terenie+ deszcz. Parasol z bokami przypiętymi śledziami i linka od czubka do ziemi od strony nawietrznej.

Gięło czaszą niemiłosiernie, ale wytrzymał. :roll: Warunek- linka wzmacniająca i głęboko wkręcona w ziemię sztyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parasol kongera miał mój kumpel - 2 razy nad wodą i oddał. podczas wietrznej pogody chwiało nim, czasza jakoś wytrzymała ale co to za komfort łowienia kiedy czasza parasola prawie składa się na głowie. Według mnie szkoda pieniędzy na coś takiego.

Sam zainwestowałem w namiot wędkarski NORDCAPP HURRICAN. W warunkach silnego wiatru i deszczu sprawdza się rewelacyjnie jest stabilny czego nie zagwarantuje nam żaden parasol. Zabieram go nawet gdy jadę na deskę WS, a wtedy wiatr go nie oszczędza.

Parasol jest dobry ale tylko do osłonięcia przed słońcem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszolom87, oczywistą rzeczą jest, że parasol jest swego rodzaju kompromisem. Kompromisem, bo można go użyć i na deszcz i na słońce. Namiot na słońce sprawdza się średnio.

Jeżeli ktoś szuka schronienia typowo do spania, to powinien wybrać namiot. Parasol z bokami to rodzaj półśrodka, pod którym można przenocować, ale nie jest do tego stworzony.

Jak nie zapomnę to wstawię zdjęcie "na temat" :wink:

Obiecane zdjęcie. Nie pokazuje tematu tak jak myślałem, ale coś tam widać. :wink:

ba62dcfb741ab546m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

widziałem dotykałem, ale zbyt wiele rzeczy z jaxona mnie zawiodło przestałem ufać tej firmie takie tam moje odczucie ja myslałem o ovalu trapera ,ale tęż jakiś taki nie teges więc wezmę to i zobaczę zawsze to syn będzie miał na działkę tak jak pisałem prześle rzetelną relacje z wrażeń wzrokowych i organoleptycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Danny 1661, a jak ten parasol sprawuje się podczas sporego deszczu? I jak długo go użytkujesz?

Jeszcze w czasie deszczu mnie nie zawiódł. A miał po temu sposobność. Nic nie przecieka, solidnie wykonany. Mam go od wczesnej wiosny tego roku. Używałem go podczas potężnych upałów i podczas ostatniej jesiennej pluchy. Naprawdę polecam, bo wart jest swojej ceny. Teraz cieszę się ze nie kupiłem jakiegoś szajsu za pare złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałem cały sezon jaxona podwójnie ogumowany i powiem szczerze że deszcze mu nie straszne co do wiatru to już różnie jeśli od góry dać 3 linki i przymocować na szpilki jest o wiele stabilniejszy,można czepić się wykonania dopinanej osłony tzn. przy mocniejszym naciągu puszczają szwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się ze nie kupiłem jakiegoś szajsu za pare złotych
poczekaj na wiatr, stronę wcześniej wypowiadałem się już na temat tego "cuda". Poza ochroną przed słońcem i deszczem padającym pionowo z góry rzecz jak dla mnie najzupełniej bezużyteczna :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
wstyd się przyznać ,ale dałem dupy...mój kontakt z firmą RAVEN FISCHING się urwał nie odmowiadają na m-aile więc jestem w kropce i nie mam pojęcia co robić sooory panowie jeśli coś się wyjaśni dam znać

Mnie też skusiła niska cena (inny model) zamówiłem i czekam już 2 tygodnie :?: . Jak wszedłem na ich stronę to parasole, które zamówiłem są na stanie, tylko teraz kosztują jeszcze raz tyle :shock:

Wysłałem zapytanie co z zamówieniem - czekam na odpowiedź.... na razie trzeci dzień hehe

Moim zdaniem troszkę lekceważące podejście do klienta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.