Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowienie dla dziewczyny (12 lat)


cama

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imie Kamila. Mam 12 lat. Lubię wędkować. Mam wedkę 3,6 m i zyłke na 9,55 kg.

Mam pytanie: czy jak pojadę na łowisko nikt sie nie będzie śmiał , że dziewczyna łowi??

Ja łowie na spławik tzn. normalnie mam haczyk,ciężarki,spławik i stoper. Jak sie łowi na spinning?? Ja zawsze łowie małe płotki, 15-20 cm. Bo tam gdzie łowie wiekszych nie ma. Podobno na łowisku , tam gdzie jade są bardzo duże ryby. Mam obawe że nie uciągne ich zyłką. Wiec jak mam je złowić?? Prosze o odpowiedzi bo juz w sobote 31 maja jadę na łowisko. Z góry thx. :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Mam pytanie: czy jak pojadę na łowisko nikt sie nie będzie śmiał , że dziewczyna łowi??
A jeśli nawet, to co? :P Stereotypy ciężko zmienić
Jak sie łowi na spinning??
To myślę, że jest całkiem inna metoda połowu, wymaga innego sprzętu itd.
Mam obawe że nie uciągne ich zyłką
A to wszystko zależy od holu, ryb nie ,,ciągnie się" tylko holuje. Jeśli masz kołowrotek to ustaw hamulec tak żebyś mogła wysnuwać żyłkę ciągnąc za nią ale żebyś robiła to raczej z trudem(doświadczony wędkarz ustawia to na oko i tak jest najlepiej :P). A tak w ogóle to trzeba chyba mieć szczęście żeby zaciąć rybkę która totalnie porwie nam zestaw, o ile nie popełni się jakichś błędów :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak mam je złowić??
zależy jakie to ryby, jaki masz sprzęt i na co łowisz i jeszcze wiele innych "czynników" :P a u mnie w kole łowi jedna dziewczyna i to nawet bardzo dobrze :D. Pamiętaj - wędkarstwo jest dla wszystkich - nie ważne czy jesteś kobietą czy mężczyzną, czy masz 5 czy 100 lat :D po prostu łów:P. a wedlug mnie widok dziewczyny na rybach to nie jest nic do smiacia ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja obserwuje nagly wzrost kobiet wedkarek :cool: Moze chcialy sie przekonac jak to jest lowic rybki, wkoncu duzo chlopow siedzi nad woda godzinami, sprobowaly i zlapaly bakcyla :wink: Pozdrawiam, i zycze zeby bylo coraz wiecej dziewczyn nad woda bedzie na co rzucic okiem w czasie slabych bran :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 lat. Lubię wędkować.

Podstawą jest to ze lubisz łowic! Z tego miejsca już tylko krok do wyników :wink: Tak więc nie przejmuj się dziwnymi spojrzeniami innych wędkarzy i rób nadal to co lubisz, a wyniki przyjdą same :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka ma lat 14. Od zawsze łapie rybki. Fakt początki były straszne bo wszystko plątała. Uwielbia spining i łapanie na bata. Potrafi ze starymi zgredami siedzieć do rana przy ognisku aby nie zaspać wschodu słońca. Jak jest wykończona kilkudniowym maratonem wędkarskim to usypia na trawie a potem dalej łapie. W niedzielę dzień dziecka będzie startować na zawodach. Było tak że zanim wyszliśmy z samochodu aby rozprostować nogi to miała na brzegu 2 wymiarowe szczupaki. A my nic ! po całym dniu łapania. I co dziwne myślałem że z tego wyrośnie. Ale jednak nie. Czyli kobiety, dziewczyny, panny, żony nie bójcie się wody i rybek. Nie będę się zbytnio rozpisywał ale pozdrawiam wszystkie wędkarki !!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...
  • 2 months later...

Ze mnie też śmieją ale jak patrzą jakie ryby wyciągam to im oczy bieleją. Co do sprzętu kup sobie taki dodatek na wędkę który się doczepia (stalowa linka z doczepieniem haczyka) to szczupaki wyciągać będziesz.

Ps Ja też mam 12 lat ale jestem chłopakiem i mam na imię Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak, że wędkujące dziewuchy są strasznie seksowne :mrgreen: Także baby, kije w ręce i do boju! Przynajmniej takie widoki będą nam (męskiej części) rekompensowały bezrybie.

@up

Kolego Rafale, kup sobie grubą jak palec żyłkę to będziesz łowił rekiny. Mówię Ci, spróbuj :lol:

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.