Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jeziorko Kiełpin w Łomiankach koło Wawy


Robertoo

Rekomendowane odpowiedzi

W myśl nowelizacji rozporządzenia w sprawie wykroczeń, począwszy od 21 sierpnia łamanie prawa wodnego stanowiącego, że niedozwolone jest stawianie płotów w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu jeziora, zalewu czy rzeki jest wykroczeniem podlegającym karze grzywny, którą będą mogli nakładać strażnicy gminni. Zmiana ta ma na celu wyeliminowanie wszelkich utrudnień dostępu do linii brzegowej. / Patrz -„Straż gminna wlepi mandat za grodzenie brzegów jezior i zalewów" Dziennik Gazeta Prawna z dn.19.06.2012

Czyli jest szansa , że już niedługo obejdziemy dookoła jeziorko linią brzegową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 240
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W najbliższy piątek i sobotę zamierzam się wybrać na rybki czy ktoś może dać znać jak wygląda sprawa na tym jeziorku?

Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma wędkarzami i mówili że kiepsko :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko.

Jak przedstawia sie wiazd samochodem nad jeziorko ? Czy sa jakies przeciwskazania ?

I jeszcze jedno czy sa pobierane teraz jakies oplaty za lowienie czy tez wiazd autem ?

Dawno mnie niebylo nad tym jeziorkiem i moze cos sie pozmienialo a z tego co czytam to pojawily sie tam rybki bo wczesniej bywalo kiepsko z rybkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzak1979, Nie są pobierane żadne opłaty dodatkowe za wędkowanie nad jeziorkiem. Jeżeli jesteś z koła 67 PZW możesz dojechać samochodem nad samą wodę drogą od zajezdni autobusowej . W innym przypadku zgodnie z regulaminem rezerwatu samochód możesz zaparkować min. 50m od lini brzegowej jeziorka . W praktyce mało kto to przestrzega . Ja osobiście proszę tylko o nie zostawianie śmieci nad wodą .

Xeo, Z rybką zależy - ogólne zawsze była ryba , jednak z marszu i braku znajomości wody ciężko złowić coś konkretnego. Co roczne zarybienia i pilnowanie zbiornika w miarę możliwości skutkuje okazami tak jak niedawny amur 18kg , karpie ponad 10kg garbusy po 40cm. Warto odwiedzić z wędką i rodziną wodę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

oIO:dawno sie nie odzywałem, brak czasu nawet na net o rybach nie wspomne, ale powiem Ci, że mnei zaskoczyles ze takie ryby plywaja, powiem szczerze ze juz mam troche dosc Okonia (lowisko specjalne) i poprobowalbym na dziekiej wodzie na karpia sie zasadzic. Nigdy jeszcze nie lapalem tylko lowiska specjalne, ale tonie to :( . Czy na Kielpinie na kulki cos sie da zlowić? Ryba przyzwyczajona, czy raczej groch i kuku? Jak mozesz to na priv lub na ogolnym podpowiedz chociaz bez szczegolow ktora strona jeziorka lepsza na karpia i z tymi kulkami czy daja rade czy raczej naturane przynety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Na Kiełpińskim nie byłem ale byliśmy tydzień temu na Dziekanowie kawałek dalej.Było trochę drobnicy i parę krąpi większych.Mieliśmy się tam wybrać jutro i w tym celu pojechaliśmy sprawdzić pokrywę lodu i zanęcić.Po wejściu na lód sprawdziliśmy jego grubość która okazała się obiecująca ale po przejściu kilkunastu metrów i wywierceniu kolejnych przerębli okazało się że pokrywa nie jest aż tak mocna i rezygnujemy z nęcenia.W czasie powrotu na brzeg jedna z moich nóg zapada się i ląduje w wodzie,całe szczęście było w tym miejscu płytko i wpadłem tylko po kostkę ;) Stanowczo odradzam wypad na lód!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Gość luzak1

witam kolegow po kiju jak sytuacja nad woda mozna dojechac do wody i jakie rybki sie tam pojawily po zarybieniu i czy zmienily sie zasady wedkowania gdyz nie naleze do kola lomiankowskiego tylko po sasiedzku do 39 a bylem nad woda juz jakis czas temu Dzieki za odpowiedzi :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Ostatnio sypało dość mocno z topoli przez co zrobił się korzuch na wodzie, ale myślę że już się unormowało. Co do dojazdu to raczej od str. zajezdni jest możliwy, ale po deszczu robi się grząsko. Rybostan bez zmian. Zasady połowu tagże (tz. Karta + mazowieckie, oraz machanie wędą do upadłego).

Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą (daj znać jak byś miał się pojawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.