Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kto może przeprowadzać kontrole Prezesowi koła


Rosea

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jest kilka typów łowisk specjalnych. Podobno mogą być nawet w gestii PZW ale sam takiego nie widziałem. Najczęściej są to prywatnie stawy na których właściciel może robić to co chce. Czyli skontrolować może go żona lub urząd skarbowy i tyle :) Jak jest to duża spółka to oczywiście może posiadać zarząd i on jest odpowiedzialny za kontrolę. Ale takiego łowiska też nie widziałem. Czyli reasumując. Najczęściej jest to nieduży zbiornik którego właścicielem jest jakiś facet który sam ustala zasady. Z reguły włóż i wyjmij. Czyli wkładasz wędkę do wody i wyjmujesz rybę. Oczywiście nie możesz jej wypuścić tylko musisz zabrać. Na miejscu Ci ją oskrobią a nawet usmażą lub uwędzą. Ryb najczęściej jest tak dużo że nawet nie da się sprawdzić czy blacha dobrze chodzi bo branie masz natychmiast. Zresztą biorą na wszystko nawet na pusty hak. Z tego co ja zauważyłem poskarżyć można się tylko koniowi na PKT.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryb najczęściej jest tak dużo że nawet nie da się sprawdzić czy blacha dobrze chodzi bo branie masz natychmiast. Zresztą biorą na wszystko nawet na pusty hak.

Gdzie jest takie łowisko? :shock:

Bo znam kilka specjalnych i trzeba się tam też nieźle napocić, a z tego co czytałam co inni pisali o innych łowiskach, też nie jest tak łatwo.

Trzeba pamiętać, że w łowiskach specjalnych ryby też mają swoje przyzwyczajenia, jedzą jedne rzeczy - innych nie ruszą w ogóle, no a jeśli łowisko ma głębokości zróznicowane od 1,5 m do 14 m. tak jak to na które czasem jeżdżę, to już w ogóle trzeba trochę sie nakombinowac, i wiedzieć gdzie usiąść ;)

No ale wracajmy do tematu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w opolu jest łowisko specjalne koła PZW rózni sie od normalnego stawu tym że oprócz karty wędkarskiej trzeba dokupić pozwolenie, jak również moża łapać tylko w weekendy........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.