Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łódka do wywozu zanęty i zestawu.


tomtom4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a mi przy małych kosztach (50 zł.z Allegro) udało stworzyć się takie oto cudo do wywozu zanęty, tak naprawde to jest jeżdzik na 4 kołach i posiada 2 silniczki, a więc taka amfibia, usunołem koła i podoklejałem pojemniczki w miejscach tych kuł, na raz załoduje z moich obliczeń do max.0,5 kg., zasięg około 100 m. miezony na sucho, bo narazie niemam gdzie tego sprubować na wodzie, ale jak wszystko stopnieje to bedzie pruba generalna, to by było na tyle jak cosik to pytać się, pozdrawiam.

238708752a8c205am.jpg

a4382aec760a1e4em.jpg

3d717685d7716bcdm.jpg

fc146fb758f5069bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja bym go pomalował na bardziej "wędkarski" kolor :lol: Jest jakaś możliwość zwiększenia zasięgu? Na jak długo wystarcza zasilanie? Ciekawy projekt, daj znać jak przebiegają testy. Biorąc pod uwagę ceny specjalistycznych łódek to gra jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pomyka jak głupia, tylko obawiam się o jej udźwig, tył wygląda że już jest lekko obciążony, mimo wszystko trzymam kciuki i życze powodzenia.

Proszę abyś podał kosztorys wyżłobienia takiego cuda, oraz jaki jest czas pracy titanica na podanym aku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koszta mojego modelu dość wysokie

Aparatura Hitec Laser 4 komplet 350pln choć teraz na pewno kupił bym wszystko osobo

Regulator dwukierunkowy 160A 150pln

silniki potęga HITAHI duze chłodzenie 150plnx2

dwa serwa wysypu po 150pln metalowe zębatki mocne 20KG na 1CM kwadratowy nacisku

akumulatory 2x60pln

regulator prądu z 12v na 6v do sterowania odbiornika 60pl

reszta sam wykonałem

można zbudować z sklejki maty z jednym silnikiem wysypami po bokach

na akumulatorach 6v wtedy koszta około 700pln + własna robota

w modalach za 1800pln jest sprzęt nie przekraczający 600pln :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gratulować produkcji własnej łodzi już nie będę bo wszyscy widzimy że projekt się udał.

Niestety moje 2 lewe ręce i brak wolnego czasu nie pozwala mi na własną produkcje, stąd mam pytanie.

Na allegro pojawiły się chińskie wynalazki tego typu w cenie do 1000 pln, czy ktoś widział to "coś" jak sobie radzi na wodzie lub cokolwiek słyszał ?

Produkty typowo wędkarskie polskich producentów po rozpoznaniu rynku to cena około 2000 pln (chyba że się myle), co moim zdaniem jest lekkim przegięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puton, napisz precyzyjnie o jakiej chinskiej lodce wspominasz.mialem w zeszlym roku chinszczyzne o ladownosci 0,5kg JABO 1 w cenie 700zl dzis cena siega 1tys, szybko sie jej pozbylem-nie stabilna,bez wstecznego,kiepski pilot,co chwile trzeba przyciskac zeby plynela dalej,ale jak wspominalem we wczesniejszych postach CARPONIZER jest ok.bardzo solidnie wykonana.Znajomy ma te lodke i bardzo se chwali-dobry zasieg,wsteczny bieg,dwie komory,zaczepy do zestawow,cena okolo 2 tys tez chinszczyzna po za tym oni opanowali juz caly rynek praktycznie we wszystkich dziedzinach.te same lodki pokazuja sie tez pod nazwa ultimate ale cena juz okolo 3tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o model JABO-2B, po małym rozeznaniu produktów typowo chińskich (alibaba itp.) cena do sprowadzenia od 100-200 $ (oczywiście kontener:) u polskiego sprzedawcy 1000pln.

Miro1956 czy CARPONIZER (gdzieś widziałem w internecie cene 3500pln) to ten model co został zaprezentowany w filmie "Na karpie" ?

Jest jeszcze Pan z Żagania z też bardzo udanym egzemplarzem ale w cenie powyżej 2000pln, oraz Pan z Zabrza, niestety nie znam cen (jest kilka modeli do wyboru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puton, carponizer w allegro jest drogi,natomiast w miescinie Strzegom kolo Walbrzycha gosc ma sklep wedkarski i sprzedaje te lodki na zamowienie w granicach 2tys oczywiscie jest gwarancja,ja w krotce mam zamiar ja nabyc. I jeszcze jedna rada nie szuka koniecznie dlugiego zasiegu,wystarczy jak bedzie miala do 300m,bo w praktyce jest tak ze na dlugosci powyzej 200m tracisz precyzje zrzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co moim zdaniem jest lekkim przegięciem.
A czy twoje rozumowanie nie jest lekkim przegięciem ,szukasz extra wykonania za cenę chińczyka :wink::mrgreen: .Kolega sam sobie wykonał model i materiały +same bebechy z całym sterownikiem wyszło ok 1500 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy twoje rozumowanie nie jest lekkim przegięciem ,szukasz extra wykonania za cenę chińczyka :wink::mrgreen:

Gdzie znalazłeś w mojej wypowiedzi takie stwierdzenie ?

Kolega sam sobie wykonał model i materiały +same bebechy z całym sterownikiem wyszło ok 1500 pln.

O ile wiem Specjal ford przedstawił kosztorys na 600 pln (chyba że mówimy o innych konstrukcjach).

Wogóle porównywanie własnych produkcji i tych "masowych" na rynek wędkarski troszke mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znalazłeś w mojej wypowiedzi takie stwierdzenie ?

puton, a czy to ty pisałeś
Produkty typowo wędkarskie polskich producentów po rozpoznaniu rynku to cena około 2000 pln (chyba że się myle), co moim zdaniem jest lekkim przegięciem.
O ile wiem Specjal ford przedstawił kosztorys na 600 pln
Widze że brak ci tez podstawowej wiedzy z matematyki ,policz dobrze. :mrgreen::mrgreen:

Aparatura Hitec Laser 4 komplet 350pln choć teraz na pewno kupił bym wszystko osobo

Regulator dwukierunkowy 160A 150pln

silniki potęga HITAHI duze chłodzenie 150plnx2

dwa serwa wysypu po 150pln+150 metalowe zębatki mocne 20KG na 1CM kwadratowy nacisku

akumulatory 2x60pln

regulator prądu z 12v na 6v do sterowania odbiornika 60pl

Czy ten kosztorys wychodzi na 600pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie widze gdzie napisałem że wymagam "extra wykonania" za cene chińczyka ?

Stwierdziłem tylko że 2000pln za łodke to przegięcie, wyłączność lub mała konkurencja pozwala na przebiecie ceny o 200% jego wartości, chinczyka możemy wysyłkowo dostać za 100-200$ co pewnie też jest przegięciem patrząc cena-jakość.

Co do kosztorysu zasugerowałem się końcowym stwierdzeniem:

na akumulatorach 6v wtedy koszta około 700pln + własna robota

w modalach za 1800pln jest sprzęt nie przekraczający 600pln :mrgreen:

Jednak twoje porachowanie jest boskie, wychodzi 1500 jak byk.

Mam prośbe jak masz wtykać swoje niepotrzebne 3 grosze nie wnoszące nic do tematu to sie lepiej nie odzywaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.