Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódka do wywozu zanęty i zestawu.


tomtom4

Rekomendowane odpowiedzi

diaflex, Czyżby znieśli zakaz wywożenia przynęt i zanęt w województwie śląskim?

Na rzecz działań i złożonego wniosku przez Zabrzański Team Karpiowy uchwała zakazująca wywozu zanęt i przynęt została uchylona z dniem 01.01.2010r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na rzecz działań i złożonego wniosku przez Zabrzański Team Karpiowy uchwała zakazująca wywozu zanęt i przynęt została uchylona z dniem 01.01.2010r.

Czy możesz podać źródło tej wiadomości? Na stronie ZO Katowice nie widzę tej informacji ani w uchwałach ani w komunikatach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rzecz działań i złożonego wniosku przez Zabrzański Team Karpiowy uchwała zakazująca wywozu zanęt i przynęt została uchylona z dniem 01.01.2010r.

Czy możesz podać źródło tej wiadomości? Na stronie ZO Katowice nie widzę tej informacji ani w uchwałach ani w komunikatach. :roll:

PZW K-ce (Uchwała nr 24/10/2009)

http://www.pzw.com.pl/index.php?id=62&tx_ttnews[tt_news]=280&tx_ttnews[backPid]=59&cHash=273810c5e1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudi, Kolego w wolnej chwili cofnij się do strony 9 tego tematu i poczytaj go do obecnej strony. Proszę napisz jaki ciężar będzie posiadał twoj siłownik do opróżniania zasobnika w tej twojej łódce, bo jak podałem moje dwa serwa ważą kilkanaście gramów i jestem w stanie wywieżć dwa zestawy jednocześnie, każdy z osobna nęcąc. A jak najdzie cię ochota do podpatrzenia mojej, to mnie znajdziesz. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :)

W temacie dość ostro siedzę ostatnio, także z miłą chęcią pogadam o łódkach w wolnym czasie (może przyszły tydzień ?) i przy okazji pokaże jak wrzucać foty.

No ale u mnie koncepcja się zmienia, łódke będziemy robić z kolegą. I chcemy zrobić porządnie. Dlatego z racji że my dużych prędkości nie potrzebujemy, a raczej długiego czasu pracy, to raczej będzie to katamaran z laminatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z racji że my dużych prędkości nie potrzebujemy, a raczej długiego czasu pracy, to raczej będzie to katamaran z laminatu.

Jeśli nie wykonujecie samodzielnie kadłuba to wiem gdzie są gotowe skorupy modelu Carp Madnes XXL(60x40x20), za trochę ponad 500zł.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek - wojtem bedzie juz mial 4 wiec moze ktorąś opchnie za pol ceny :D

eśli nie wykonujecie samodzielnie kadłuba to wiem gdzie są gotowe skorupy modelu Carp Madnes XXL(60x40x20), za trochę ponad 500zł.Pozdrawiam.

Pomysle nad tym ale chyba bedziemy robic sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, dudi, Mnie udało się w dniu wczorajszym wkleić parę zdjęć do fotosika, nie umiem ich jeszcze przerzucić na tą stronę. Może w wolnej chwili je przejrzycie /znalazłem je dzisiaj w wyszukiwaniu zaawansowanym fotosika po wpisaniu swego nicka / i czekam na jakąkolwiek opinię, uwagi i krytyka też będzie przełknięta. Na jednym z tych zdjęć jest pierwsza wersja /ustrojstwa/ opisywanego wcześniej w tym temacie. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi

Wlasnie robię teraz tylko laminaty a co do katamaranu to jedno co mogę powiedzieć to że nie umywają się do tej konstrukcji ja też zrobiłem katamaran i przez pewien czas używałem ale on nie umywa się do tej konstrukcji pod żadnym względem byłby to długi wywód i dlatego odpuszczam .Właśnie dlatego zapraszam że chcę pokazać jak prosto można wykonać z laminatu .W ciągu tego miesiąca wykonałem trzy korpusy różne a jeden z nich już uzbroiłem.

Dodam tylko że w katamaranach musisz stosować dwa napędy ti jeden ,a co do prędkości to tylko kwestia decyzji moja łódka też może mieć słabszy silnik i będzie pływać długo i wolno nie to jest istotne.Istotna jest droga jaką możesz pokonać na jednym ładowaniu.Co z tego że łódka może pływać nawet trzy godziny jeżeli jest wstanie w tym czasie przepłynąć trzy a może cztery kilometry druga szybsza pływa np. godzinę a przepływa w tym czasie tyle samo a może nawet więcej i wierz mi że wiem o czym piszę.może mam obsesję na tle wagi ale pamiętaj że im wyższa waga tym większe opory pływania i to do kwadratu to tylko fizyka i tej nie da się oszukać.Na fotosiku opublikuję zdjęcia tych nowych konstrukcji.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Jeszcze raz zajrzałem do fotosika na te twoje rybki /jeśli to ty jesteś na fotkach/ i jak się to mówi CZAPKI Z GŁÓW. To dobrze, że łowisz dopiero 3 lata bo gdybyś łowił, jak ja prawie 40 to już żadnej większej ryby by się nie złapało. Moją największą był tylko sum 118 cm w 1983 r. Nie pojadę w twoje krakowskie strony, ale ciekawy jestem gdzie tam są taki rybki. W tym roku na rybach byłem kilka razy i to tylko na spining z mizernymi efektami. Do przewozu łódki i RYB zrób sobie przyczepkę do roweru, z laminatu szybko zrobisz. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie krakowskie strony a okolice Wrocławia Odra.Łowie już ponad 40 lat ale karpiami i amurami zająłem się dopiero 5 lat temu .Nie obawiaj się ja te ryby wypuszczam i niejedną złowiłem już dwukrotnie tak że inni też mają szanse je złapać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódeczka ta najnowsza waży około 2 kg gotowa do pływania.Jednorazowe ładowanie aku wystarcza na przepłynięcie około 3 km.Zabiera na pokład 2 kg zanęty.Ekonomicznym silnikiem do spokojnego pływania jest silnik Graupner 600 eco.Ja w tej nowej zastosowałem silnik trzyfazowy z bezpośrednim napędem śruby.Na nią można zładować nawet 3 kg ale po co wyznaję zasadę że ryb nie należy karmić ale je łowić.Dopowiem wręcz że będę robił jeszcze mniejszy model bo mam wręcz wrażenie(graniczące z pewnością). że ta ładowność prowokuje mnie wręcz do przekarmiania ryb szczególnie kiedy jest ze mną któryś z kolegów i wywozimy więcej zestawów.Ta będzie stosowana tylko na początku sezonu lub po przerwie w nęceniu.Serwo do kiprowania jest widoczne w modelu po lewej stronie zdjęcia(20 kgcm).Ten kształt łódki jest najbardziej ekonomiczny pod względem technicznym( małe zanurzenie-podobnie jak ślizgi-a więc małe opory) jak i ładowności.Katamarany w przeciwieństwie do tych morskich(one mają małe zanurzenie i wagę dlatego potrzebny jest drugi kadłub, który jest pływakiem stabilizującym) mają stosunkowo duże zanurzenie a więc większe opory.PO drugie musisz stosować drugi zespół napędowy i na tym urywam bo mogę się jeszcze rozpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, cytuje twoje słowa z maja 2006. Dlatego taki było moje pytanie.

"Jestem poczatkujacym wedkarzem niestety nie znam nikogo kto mogłby przekazac mi wiedze necenia jezdze na zawody z kołem wedkarskim i niestety moje efekty sa bardzo marne (najlepszy wynik to 17 miejsce na 23 zawodnikow z czego 4 zrezygnowało)a zaden z wedkarzy niechce zdradzic czym neci .Barzdo prosze o przepisy na zanety na karpie liny leszce płocie mieszkam w krakowie i łowie na wisle oraz na zwirowni na brzegach bardzo bym prosił o jakies " OJ KŁAMCZUSZEK. To w kórym momencie piszesz prawdę. A tak na marginesie to twarz twoja wydawała mi się znajoma, ja trafiłem do tego tematu od strony 9 / nie masz dużo do czytania/ dowiesz się gdzie mieszkam. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inny Wojtek ,ja z zasady nie biorę udziału w zawodach(oprócz karpiowych w których brałem udział z różnym powodzeniem-obecnie też zaprzestałem)a jeżeli chodzi o twarz to może widziałeś ja na haczyku pl tam są dwa filmiki zrobione przez mańka karp koja i karp wojtek oraz kilkanaście zdjęć z rybami spokojnego żeru

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, Ostatecznie może być krokodyl. Na starość chyba zgłupłem i mam mętlik w głowie. Jako nie wiem z którym Wojtkiem mam przyjemność to mam dla obydwóch propozycję a może i radę. Dla pierwszego tego z "fotosika" jak ma się tłumaczyć przed sadem lub gdzie indziej z ilości złowionych amurów w przeciągu krótkiego czasu 1/ to jest fotomontaż 2/ Żona przyniosła je z supermarketu 3/ przywiozłem czterech kolegów na ramie mego rowera i każdy wyciągnął po jednym, i dodam, że po zrobieniu fotki poszły o własnych siłach do wody / nie wiem czy nie gotowanej/. Sobowtórowi właściwie się nie dziwie, bo sam o takiej porze nie jestem nieraz w dyspozycji i logowania o 0,18 można niepamiętać /sam po sobie to wiem/ Szukajcie a znajdziecie, tak żekł ktoś tam, szukałem i znalazłem "Wojtek " data pierwszego logowania " 12-05-06, 00:18 " ostatnia wizyta "Dzisiaj 18:27 24 " dla potwierdzenia wykonano fotkę. No to byłoby na tyle, bo jak zaznaczyłem nie wiem z kim mam zacz a lubię wiedzieć. Nie wiem z którym Wojtkiem mam przyjemność, ale podyskutować mogę jedynie o łódce gdyż będąc pod wrażeniem okazów z "fotosika" jestem cienki lucjan49, swoje rekordy opisałem wyżej. moja łódka jest na "fotosiku" po wpisaniu lucjan49. A propo nie wszystko da się wymazać. Nie wiedząc z kim mam przyjemnośc myślę, że nie nadepnołem na odcisk. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.