Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódka do wywozu zanęty i zestawu.


tomtom4

Rekomendowane odpowiedzi

lucjan49,

Dla pierwszego tego z "fotosika" jak ma się tłumaczyć przed sadem lub gdzie indziej z ilości złowionych amurów w przeciągu krótkiego czasu
To masz szczęście :mrgreen: że Wojtek nie potrafi wstawiać fotek ,bo "zawał" :wink: murowany te na fotosiku to tylko nie liczne które wstawił ,a nie wszystkim fotki robił ,nie nauczył się sam sobie fotek z rybką robić ,Wojtek czas najwyższy statyw kupić :lol: a nie kolegów gnębić telefonami :mrgreen: [oczywiście żartuje]

Z tym jednym postem może jest tak że system przypisał z aktualizacji ,bo faktycznie wrocławski Wojtek go nie napisał ,a Wojtek powinien uzupełnić profil i nie było by problemu z domyślaniem.

Barti

To z tym karmieniem, chyba wyznajesz inną zasadę jak Maniek, mimo, że na tej samej wodzie.

Może nie inną zasadę ,tylko Wojtek nęci nieco inaczej i wcale nie mniej tygodniowo ,Maniek nęci 1-2 razy w tygodniu a Wojtek nęci codziennie 1-2 dziennie w mniejszych porcjach a sumarycznie wyjdzie to samo ,ale jak ja będę miał tyle czasu na ryby co Wojtek to też bym tak nęcił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

maniek, Ja tyż żartowałem, ale czytając społeczność trafiłem na całą taką historię Wojtka i to nie ja a Krokodyl jemu odpowiedział. Ja naprawdę jestem cienki w poruszaniu się po forach. To było moje pierwsze, pózniej dołączyłem do pszczółek. Wąs który posiadam podniósł mi się od uśmiechu z tego co wcześniej napisałem. Muszę znikać bo, córka mnie wygania. HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek,Dzięki. Ajajaj, jak mniemam po słownictwie po obejrzeniu filmiku /lepszy nie jestem/ to chyba będę Go omijał szerokim kołem. Jak przeczyta to co napisałem to nie tylko Jemu ciśnienie wzrośnie ale i polecą w moim kierunku "jaśniste i ogniste" aż uszy mi opadną. Ale nie wycofuję mojej teori CZAPKI Z GŁÓW za osiągnięcia.HEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwię gdy je słyszę ale trudno.Z tego powodu wolę zdjęcia ale jeżeli uda mi się wyrugować te słowa z innych filmów to je przy pomocy Mańka lub innych pokażę.Kiedyś byłem grzecznym ale przez kilka lat łowiłem w pewnym otoczeniu wędkarskim i zchamiałem nad czym ubolewam .Kłaniam się .Ten pierwszy post to nie mój natomiast wszystkie zdjęcia z haczyka to na pewno moje.Pozdrawiam i przepraszam za słownictwo sam się dziwię jak to słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat na inny temat :) Bo o łódkach coś tu cicho :)

rzez kilka lat łowiłem w pewnym otoczeniu wędkarskim i zchamiałem

No niestety w środowisku "karpiowym" można zchamieć, ja jestem inż. budownictwa więc też mam środowisko nie za ciekawe :)

Ale karpiarze to często gbury i chamy, przede wszystkim chlejusy - taka prawda.

Ja się ciesze że moi towarzysze z którymi jeżdze na ryby są wporządku, alkoholu prawie nie piją, a najważniejsze dla nich jest łowienie ryb.

Zresztą Wojtku kto jak kto ale ty jeszcze nie zchamiałeś, przynajmniej jeszcze w granichach norm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio postanowiłem zbudować łódkę do wywozu zanęt na razie jest ona co prawda tylko w planach ale mam już kilka pytań. Pierwsze z nich to jaki wał i gdzie należy kupić do tego rodzaju silnika MAKITA 6270 6271 wkretarka 12v silnik NOWY http://www.allegro.pl/item842969642_makita_6270_6271_wkretarka_12v_silnik_nowy.html

i czy jeden taki silnik wystarczy zakładając że ciężar z zanętą nie przekroczy 3-4kg. Czy jest możliwość zamontowania dwóch śrub napędowych pod jeden silnik, nie wiem co to miało by być jakiś rozdzielacz czy coś podobnego. Za odpowiedź z góry dziękuje. :razz:

A regulamin wstawiania linków się kłania -Maniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej 2 sruby z 1 silnika - odpada - teoretycznie by sie dało ale mija sie z celem - 1 silnik sobie poradzi z taka łódką spokojnie.

Silnik - nie ma parametrów - potrzebujesz wiedzieć przedewszystkim jego ob/min, ile pobiera prądu. Bo jeśli będzie prądożerny to nie ma sensu - zresztą za tą cene kupisz np. Graupnera 500E 12V - który jest oszczędnym silnikiem i nie bedziesz do niego potrzebował drogiego regulatora obrotów. Myśle ze silnik klasy 500 poradzi sobie z łódko 4kg bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Problem polega na tym że taki silnik już posiadam wymontowałem go z wkrętarki. Widziałem że te typy silników są używane do takich łódek ale są montowane podwójnie czyli dwie śruby i dwa silniki skąd wziął się mój pomysł żeby wykorzystać jeden silnik na dwie śruby. A jedyne parametry silnika jakie do tej pory ustaliłem to napięcie 12V nie mogę ustalić obrotów ani mocy, jedyne co mogę dodać to to o czym wcześniej wspomniałem że silnik został wymontowany z wkrętarki pegasus o napięciu 12 mogę dać linka do zdjęć tej wkrętarki http://www.skapiec.pl/site/cat/515/comp/250997

co prawda tam pisze że ma 550obrotów na min to jest to nie prawdą ponieważ sam silnik ma dużo więcej obrotów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrętarki mają przekładnie dlategonpisze że wkrętakra ma tyle obrotów.

Muszisz podłączyć silnik np pod akumulatror pozniej go obciążyc i sprawdzić za pomocą jaki prąd pobiera za pomocą amperowmierza - ale przy obciążeniu max - żebyś mógł dobrać regulator.

Ale zapomnij o 2 śrubach z 1 silnika - za bardzo by to ociazało twój silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba94, znajdz sobie silnik na 7,2 V maksymalnie. Rozważ stosunek ciężaru akumulatorów do długość pływania i ciężaru zabieranej przynęty. Czym większy akumulator, tym mniej na pace. I mam pytanie, jak rozwiązać chcesz opróżnianie zasobnik-a- ów. Jak na pierwszy raz proponuje ci zbudowanie łódki z jednym silnikiem i jedną śrubą /chyba, że chcesz się ścigać / Pózniej i tak będziesz chciał zbudować lepszą, z reguły pierwsza nie jest tą jaką byśmy chcieli mieć. A co do silnika, wymiana na inny i lepszy jest niezbyt skomplikowana, pomyśl o tym zanim zabudujesz pokład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o podwójnym wale napędowym już zapominam, jeżeli chodzi o silnik będę próbował z tym 12v. Oczywiście na początku sprawdzę ile pobiera prądu tak jak napisał dudi jeżeli będzie dużo pobierał zrobię jak radzi lucjan49 czyli kupie nowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudi ty budownictwo ja górnictwo i chyba już więcej nie trzeba pisać.NO nareszcie zaczyna się fajna dyskusja na forum.Kupując silnik należy zwracać uwagę na obroty ,im niższe tym łatwiej dobrać śrubę tak żeby zmieścić sie w rozsądnym poborze prądu.Zwracam uwagę na wypowiedź lucjana49 ,ja także stosuję tylko aku 7,2 v.W fabrycznych stosują żelowe tylko ze względu na cenę.W nosie mają osiągi.Jako inżynier(w dobie niechęci do nauk ścisłych) nie znoszę marnowania energii.Ale rozumiem tych którzy chcą budować z odzysku(niskie koszty budowy-pozornie).Należy jednak pamiętać że jest to drogą która często prowadzi na manowce.Próbuję na tym forum pomóc podejmować decyzje racjonalnie technicznie.Wyjaśnijcie mi na przykład po co jednorazowo wywozić 3 -4 kilo zanęty(chyba że prowadzimy hodowlę).Przecież łódka ma służyć do precyzyjnego nęcenia punktowego.Tu już Maniek napisał że nie publikuję wszystkich zdjęć.Dopiszę tylko że do złowienia 49 karpi i amurów (o przeciętnej wadze 15 kg)zużyłem w tym sezonie 40 kg kukurydzy i nie więcej niż 15 kg kulek

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba 94.Do tego silnika możesz podpiąć bezpośrednio śrubę o średnicy 35 mm i skoku nie większym niż 25 mm.Pobór prądu to około 6 do siedmiu amperów.Na innym forum udzieliłem porady dotyczącej tego silnika i otrzymałem zwrotnie te dane.Do tego dodaj regulator 15 sto .amperowy najlepiej dwukierunkowy.Dla bezpieczeństwa układu wepnij szeregowo 12 15 amperowy bezpiecznik Należy pamiętać że w przypadku zablokowania rozpędzonej śruby prąd może osiągnąć nawet kilkadziesiąt amper a tanie regulatory tego nie znoszą(i po nich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się w 100% z wojtkiem 3-4kg zanęty to racjonalnie za dużo podałem taką wagę tak tylko żeby mieć pewność że ten silnik to uciągnie w rzeczywistości będę wywoził ok 0,5 kg albo nawet nie. Jeżeli chodzi o pobór prądu to jest mniej więcej taki jak napisał wojtek. No to z silnikiem co i jak chyba już wiem ale jeżeli macie jakieś wiadomości, doświadczenie to piszcie. Zanim przejdę do reszty elektroniki chciałbym abyście pisali na temat materiałów z jakich można wykonać łódkę, ja osobiście cały czas myślę o jakiejś nie zbyt grubej blaszce. Jeżeli macie jakieś pomysły na ten temat to mówcie ja z góry dziękuje wszystkim którzy pomogli mi już oraz tym którzy pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.