Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łódka do wywozu zanęty i zestawu.


tomtom4

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 335
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W związku z powyższym postanowiłem zastanowić się jak samemu zrobić taką łódkę. (...) Koszt nie więcej niż 100-150 zł.

Tomku, nie da się zejść aż do tak niskiej kwoty.

Zapomnij o wszelkich tanich łódeczkach z "Alledrogo" - tym można się bawić w stawie przed domem. Nie ta moc, a zwłaszcza zbyt mały objętościowo kadłub. Obejrzyj fabryczne łódki do zanęt - pękate, wręcz pływające wanny.

Można zbudować taką o wiele taniej, ale raczej poniżej 500 zł nie zejdziesz i to pod warunkiem, że większość roboty wykonasz sam.

Ale mimo wszystko powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko powodzenia

Dzięki za odświeżenie tematu :wink:

Trochę odstawiłem tą sprawę na boczny tor, ale nie wykluczam, że jeszcze wrócę do tego pomysłu. :mrgreen:

Obejrzyj fabryczne łódki do zanęt - pękate, wręcz pływające wanny.

A propos fabrycznych łódek. Kolega kupił taką na targach karpiowych w Zabrzu w tym roku i już dwa razy się zepsuła :???::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko "kupczy" sprzęt tego rodzaju jest niezawodny - małe żółte rączki mieszają już i w tej dziedzinie

Ja kombinuję w kierunku katamaranu - szerokie i pojemne pływaki zabudowane aparaturą i akumulatorami, a platforma środkowa ma być zasobnikiem na zanętę/kulki/pellet. Spód platformy tworzy klapa otwierana siłą grawitacji. Przed otwarciem ma ją chronić zasuwka z siłownika od zamka centralnego.

Wymiary (na razie b. orientacyjne) : 110x42x20cm.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Dla mnie te całe wywożenie zanęty łódeczkami, czy też nawet wywózka całego zestawu - to już nie wędkarstwo. Takie wędkowanie nie wymaga już umiejętności od wędkarza.

Tak samo sprawa się miewa do echosond. Tutaj też umiejętności wędkarza schodzą na drugi plan :neutral: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te całe wywożenie zanęty łódeczkami, czy też nawet wywózka całego zestawu - to już nie wędkarstwo. Takie wędkowanie nie wymaga już umiejętności od wędkarza.

Tak samo sprawa się miewa do echosond. Tutaj też umiejętności wędkarza schodzą na drugi plan :neutral:

:idea::shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
wot mądrości... :roll:

Po pierwsze : Niestety w słowniku języka polskiego nie ma takiego słowa.

Możesz wytłumaczyć ?

Po drugie : to nie są mądrości , tylko moje zdanie. Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania to proszę nie spamuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wytłumaczyć ?

no skoro kolega nie rozumie potocznych zapożyczeń, to ja już nic nie poradzę :twisted:

Po drugie : to nie są mądrości , tylko moje zdanie.

O i tu się zgadzam w pełni, mądrości to nie są :twisted:

Jeżeli nie masz nic ciekawego do napisania to proszę nie spamuj.

Proponuję zajrzeć do słownika, aby poznać słowo spam:

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji komercyjnej o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:

Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.

Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.

Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.

Czy tu jest jakakolwiek informacja komercyjna, dzięki której ktokolwiek odniósł korzyści?

A teraz wróćmy do tematu, bo interesuje mnie budowa łódki do zanęty, którą to Mozambikanin chce trzymać w mojej jednak szafie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te całe wywożenie zanęty łódeczkami, czy też nawet wywózka całego zestawu - to już nie wędkarstwo. Takie wędkowanie nie wymaga już umiejętności od wędkarza.

Tak samo sprawa się miewa do echosond. Tutaj też umiejętności wędkarza schodzą na drugi plan :neutral: .

Pozdrawiam

Kolego, nikt Ci nie każe używać udogodnień w postaci echosondy, czy łódki do wywozu zestawów. Równie dobrze zrezygnujmy z nowoczesnych wędzisk lub plecionek -czy to też już nie wędkarstwo?

Zawsze umiejętności będą najważniesze. Na nic Ci się nie przyda najlepszy sprzęt bez znajomości wody, zwyczajów ryb. Wszelkie techniczne gadżety mają tylko pomagać lub uprzyjemniać pobyt nad wodą, a czy chcesz ich używać to tylko twój wybór. Nie masz prawa krytykować kogoś tylko za to, że chce sobie łowienie w jakiś sposób ułatwić. Jeżeli przepisy nie zakazują wywożenia zanęt/zestawów, to dlaczego mam sobie nie pomóc?

Pozdrawiam.

P.S. A wywozić będę - na 200-300m to i Pudzian zanęty nie dorzuci :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK
Kolego, nikt Ci nie każe używać udogodnień w postaci echosondy, czy łódki do wywozu zestawów. Równie dobrze zrezygnujmy z nowoczesnych wędzisk lub plecionek -czy to też już nie wędkarstwo?

Mi zawsze wędkarstwo kojarzyło się z zarzucaniem zestawu wędką. Ja nikomu nie bronię używania tego typu wynalazków, ale twierdzę że rozwój techniki wpływa nie tylko pozytywnie na wędkarstwo, - urządzenia lokalizują rybę, urządzenia "zarzucają wędkę" - Mi sprawia przyjemność fakt , że sam zlokalizowałem stanowisko ryb, że sam zarzuciłem w wybrane miejsce. Nie wiem jak innym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprawia przyjemność fakt , że sam zlokalizowałem stanowisko ryb, że sam zarzuciłem w wybrane miejsce.

Mnie również :) Ale będąc osobnikiem z natury wygodnym, nie uchylam się przed używaniem gadżetów.

A i tak przede wszystkim chodzi o te kilka godzin/dni na świeżym powietrzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- urządzenia lokalizują rybę, urządzenia "zarzucają wędkę"

człowieku o czym ty pieprzesz? jeszcze nigdy echo nie pomogło mi w zlokalizowaniu rybki, co najwyżej jest pomocne w poszukiwaniu wypłyceń i temperatury wody, druga sprawa jest taka że ja nie chcę łowić w tych miejscach po gumofilcach i sprężynowcach (pozdrawiam) ja jadąc nad wodę mam określone cele i dążę każdymi środkami aby one mi się spełniły :grin: po drugie daj mi patent na lokalizacje wypłyceń i łach oraz wyrzutu zestawu na 200-300m. hmmm... :?:

Aaaa, znam jeden: weż kibel bez dna, nałuż trykotkę i zawiąz sznurkiem tak aby tylko wsad głowy był na wierzchu, wtedy wszdzasz głowę w ten otwór, wiadomo że kibel jest zanurzony częściowo w wodzie, wtedy masz widok taki jak z kamerki podwodnej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Czy warto kupić model zdalnie sterowany do wywozu zanęty? Może zrobić go samemu?
Modele typowo "wędkarskie" są horrendalnie drogie.

Zastanawiałem się kiedyś nad zakupem "zabawkowego" ale trochę mocniejszego modelu i adaptowaniem poprzez przeróbkę (luk zanętowy itd.) do własnych potrzeb.

Jak myślicie czy taka ''zabawka" jest przydatna?

Wszędzie tam gdzie nie wolno wypływać łódką, a warto wywozić zestawy i zanęt na sporą odległość..

Fajnie by było go doposażyć w gps, oraz mini echo, oczywiście dane przesyłane po radiu do odbiornika z wyświetlaczem znajdującego się na brzegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.