Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Michalice


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może zna ten zbiornik, mógłby coś podpowiedzieć gdzie łowić, z której strony itd. I moje drugie pytanie: Wyczytałem gdzieś coś takiego

"Z dniem 1 stycznia 2008 roku w okręgu PZW Opole został wprowadzony górny wymiar ochronny karpia powyżej 70 cm z jednoczesnym zachowaniem dolnego wymiaru do 30cm, na wodach użytkowanych przez koła poza wodami należącymi do obwodów rybackich. Wymiar ten został również wprowadzony wyjątkowo na zbiorniku Michalice należącym do obwodu rybackiego rzeki Widawy. Dodatkowo na zbiorniku Michalice obowiązują następujące ograniczenia połowu: zakaz wędkowania ze środków pływających w okresie nocnym, zakaz wywożenia przynęt i zanęt środkami pływającymi , zakaz znakowania strefy zanęconej za pomocą "bojek" itp. urządzeń oraz zakaz wędkowania w odległości mniejszej niż 50 m od nasypu zapory czołowej i wpływu rzeki Widawy do zbiornika"

Czy te zakazy i ograniczenia to prawda? Gdzie to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Z tego co wiem jest jakaś dopłata na środki pływające, zakaz wywozu z łódki oraz zakaz stawiania bojek. Odbył się tam niedawno bodajże Puchar Polski znajomy który tam był bardzo narzekał. Michalice to przede wszystkim karp, sandacz i leszcz. Duże leszcze ponad 3kg brały na kulki proteinowe 18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam

Michalice jest to zbiornik o głębokości ok 1,5 - 2,0 m zależy od stanu wody. Jest to woda bardziej dla ryb spokojnego żeru niż drapieżników. Równe (muliste a czasem piaszczyste) dno nie wróży połowom drapieżnika, którego moi zdaniem jest tu mało. Dominuje okoń, sporadycznie łowi sie tu szczupaka,a bardziej sporadycznie sandacza czy suma.

Pozdrawiam

Drabek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
Gość Anonymous

A wiec tak :D

mam do tego zbiornika okolo 5 km wiec jestem na nim czesto wiec troche wiem :D. Napewno jest to swietny zbiornik dla karpiarzy <5 miesiecy temu zostal wpuszczony w ramach zawodow 50kg !!!!! karp!! laczna wartosc karpi ktore zostaly wpuszczone wyniosla pol tony a zostala zlapana polowa z tego, tylko jednemu udalo sie go zlapac ale go wypuscil> takich karpi o tych rozmiarach troche jest bo ryby ma ja co jesc.... na tym zbiorniku czesto sa organizowane zawody karpiowe europy jak i polski tak samo jest z sumem i sandaczem i w ich przypadku tez sa spore okazy. Naprawde zbiornik obfity w rozne ryby i jest z czym sie pobawic!!!!! i tu niespodzianka zostaly wpuszczone wegorze !!!!!! JESLI ktos sie wybiera nad ten zalew moge pokazac mu ciekawe miejsca do ktorych dojazd znaja nieliczni oraz pokazac inne ich interesujace rzeczy i odpowiedziec na interesujace go pytania !!!

P.S w ubieglym miesacu to znaczy 11.08 zostal zlapany 30 kg amur!!! a i rzeby plywac lodka trzeba oplacic skladke i niemozna uzywac silnika motorowego!!!! (jakby co moge pokazac gdzie mozna oplacic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

juz mozna śmialo wbijac na ryby do michalic ploc sie pomalu rozkreca i leszczyk szkoda tylko ze okres ochronny juz sie zaczal :( az żal patrzec jak sie szczupak żuca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
kiedy morzna wybrać się na michalice

Jeśli chodzi o wędkowanie z pod lodu to jest ostatni moment żeby coś połowić :mrgreen:

Ale jak puści lód to można siadać na każdą białą rybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tam nie łowilem chce się wybrać jak puszczą lody,mam pytonko,jaka dominuje ryba w tym zbiorniku i jak daleko trzeba rzucać z gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka dominuje ryba w tym zbiorniku

Jaz,Płoć,Leszcz,Karp jest sandacz,szczupak,okoń,sum.

jak daleko trzeba rzucać z gruntu

Wiosną łowię blisko brzegu ale zależy to od wyboru miejsca,raz jest to 40m a niekiedy 80m,a czasem 300m[wywózka] :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Widze ze nikt nie lowi na tym łowisku badz nie chce sie podzielic informacjami.

Bylam w czwartek, rybka bierze bardzo dobrze , drobny leszczyk, gruba ploc i jazie ( 2:1 ), 2 spadly przy podbieraku, jeden wycholowany 47 cm ...

Polow tyczka i odleglosciowka na 35m .

Pozdrawiam Patrycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.