Skocz do zawartości
tokarex pontony

duża wzdręga


kacapek91

Rekomendowane odpowiedzi

łowię na małym zbiorniku niecałe 5 ha bardzo porośniętym moczarką obecny sezon postanowiłem poświęcić połowom wzdręg. Moja miejscówka jest głęboka na około metr położona za pasem trzcin. Czym nęcić co zakładać na haczyk aby łowić duże wzdręgi wiem że taki w zbiorniku na pewno są z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kukurydza jak najbardziej, ale tamtego roku złapałem na spławik z opadu na płatki ślicznotkę 38cm. :wink:

Duża wzdręga bywa też przyłowem karpiarzy bo na "ucywilizowanych zbiornikach" bez wysiłkowo (tak z dna!) zbiera kulki 16mm.

Można też łowić je na bardzo delikatny spinnng, ogonek z małego białego twisterka i jazda..jak ktoś lubi spiningować

Często też łapałem duże wzdręgi metodą "aktywnej powierzchniówki" Wyglądało to tak przychodziłem po zachodzie słońca na zbiornik żyłka 0,16 hak nr 8 ...5-6 pinek

kula wodna przywiązana na bocznym 30cm troku 50 cm od haka i jazda.. rzut na słuch ..40-50 metr.. plum! a potem trzymając żyłkę w palcach podciągałem kijem po 1-2 metry 20 -40 sekundy przerwy i znów podciągniecie.. i nagle siedzi... :wink:

Czasami udawało mi się wyciągnąć kilka takich około i powyżej 30 cm w ciągu np. 40 minut.. Co prawda celem wyprawy był tęczak (u mnie wolno go łowić na takie przynęty) ale wzdręgi też dostarczają nie małej frajdy..Polecam spróbować w bezwietrzny miły wieczór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też łowić je na bardzo delikatny spinnng, ogonek z małego białego twisterka i jazda..jak ktoś lubi spiningować

tak na wzdgręga skuteczny jest spinning ale to musi być naprawde mały twisterek taki paproszek podobno sprawdzają się też maciupeńkie :P błysteczki obrotowe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą wzdręgę (40 cm) złowiłem na longa firmy wirek w rozmiarze 2 :shock: zapięta prawidlowo na dwa groty kotwiczki. Mniejsze skutecznie łowiłem na 1,5 cm woblerka zuczka. A co do nęcenia to skutecznym sposobem jest umieszczenie w lowisku bochenka chleba w siatce, najlepiej zakotwiczyć taki zanętnik na lince do dna (np cegłą) ale tak aby chleb byl na powierzchni, albo tuż pod powierzchnią wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z wzdręgami zaczęła się dwa lata temu te największe ponad 30 cm łapałem na sporą ilość pinek jako zanętę stosowałem czarnego federa z bazą z atraktorem ochotkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.