Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Ukiel (Krzywe) w Olsztynie


rybak_stefan

Rekomendowane odpowiedzi

witam; chciałbym w tym sezonie powędkować na Jeziorze Ukiel (Krzywe) w Olsztynie; bardzo proszę-podzielcie sie doświadczeniami i wynikami; na jaką białą rybę można liczyć z brzegu; które części jeziora polecacie na zasiadkę z brzegu (grunt); za odpowiedzi będę bardzo zobowiązany

pozdrawiam: rybak_stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ja byłem tam na wakacjach pamiętaj o zezwoleniach możesz je nabyć na ulicy Bałtyckiej w PZW to jest tam jak się wyjezdza z olsztyna, jeśli chodzi o ryby możesz liczyć na szczupaka, okonia, sandacza , jeśli chodzi o białe ryby to płoć, jaź przynajmiej ja tak tam łapałem trafia się też karp i jest dużo leszcza.......... podobno sum i węgorz ale się nie spotkałem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Tak są wzdręgi , płocie leszcze itp, tak że z złowieniem tych rybek nie powinieneś mieć problemu.Wzdręg szukaj przy trzcinach i innych roślinach wodnych żuć kawałek chleba, grunt ustaw na ok 20-50cm i tak łap na począek dla początkującego wędkarza wystarczy rybki na pewno ci podejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Odkopię temat bo chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat miejscówek na tym jeziorze.

W tej chwili te wody należą do GR Bartołty Wielkie. W tym roku w maju i w czerwcu próbowałem tam spiningować z brzegu, bez efektów. Próbowałem nocnej zasiadki z gruntówkami, bez efektu. Jedyne ryby jakie tam połowiłem to małe płocie w zatoce kopernikowskiej (osiedle Likusy przy pętli autobusu linii 6). Spławik i kukurydza.

Nie wierzę, że w tak dużym jeziorze nie ma ryby. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i miejscówkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.