Skocz do zawartości
tokarex pontony

Boczny trok


keri

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw kolegi artech zmontowany na zasadzie stoperów krasiu jest wprost idealny, jeśli ktoś ma zamiar obłowić różnego rodzaju miejscówki, bez konieczności wiązania nowych zestawów, by dostosować długość troka do rodzaju łowiska.. Zestaw się nie przesuwa, nawet po zacięcu, czy nawet po słabszych zaczepach, druga sprawa że stosując cieńszą żyłkę w troku z przynętą, można zaoszczędzić na ciężarkach, a ewidentnie wpływa to na zmniejszego złomu leżącego na dnie naszych łowisk.. Krótko analizując stosowałem często i gęsto, muszę stwierdzić że praktyczny i naprawdę dobry zestawik, nie ma problemy z wyczuciem brań, a ruchomość jest niewątpliwym plusem gdyż nie ma utraty czasu przy wiazaniu nowego zestawu.. Ogólnie, stosuję właśnie zestaw wiązany bezpośrednio na żyłce tj. pętla-pętla, oraz zestaw przedstawiony przez kolegę artech, oba sprawdziły mi się najlepiej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 351
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A słuchajcie jak to jest z tym trokiem. Bo przecież za kazdym razem trzeba wiązac trok a na koniec wedkowania sie go ucina i tak za kazdym razem. Patrząc logicznie to szpulka żyłki starczy na jakies 2miesiące jesli ktos łapie dosyc czesto. Czy są jakieś inne metody robienia czy przechowywania tych troków zeby za kazdym razem go nie obcinać i tak szybko nie tracic żyłki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej oliwke trzeba obciac zeby nie dyndala i nie obijala blanku, ja osobiscie troki i przypony zapinam na maly kretlik z agrafka zeby mozna bylo latwo zdjac/wymienic.

a ze sie plata to hyba jak wszystko, dosc umiarkowanie zreszta - wliczone koszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec wedkowania sie go ucina

A po co? :shock:

No a jak inaczej rozłoże wedke :?: Ja jeżdze na rybki rowerem i zawsze rozkładam kij na koniec wedkowania- spining do pokrowca i na plecy a kołowrotek do drugiego pokrowca i do torby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na rybki rowerem i zawsze rozkładam kij na koniec wedkowania- spining do pokrowca i na plecy a kołowrotek do drugiego pokrowca i do torby.

A nie możesz wozić z kołowrotkiem w pokrowcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav91, ja mam sobie uwiązane kilka troków na krętliku potrójnym już z ciężarkiem i jak dojeżdżam na łowisko to dopasowuje trok do warunków i jazda a po łowienie tylko odcinam 1 cm żyłki a trok chowam do pudełka . I gdzie tu tyle roboty ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość keri.

Odradzam wszystkim pozostawianie po zakończonym łowieniu żyłki w przelotkach wędziska. Załamania żyłki jakie powstają przy złożonym wędzisku mogą nas wiele kosztować tzn utratę ryby może tej rekordowej :cool: .

Bezsensem jest osłabiać zestaw aby zaoszczędzić 1m żyłki a i tak logicznym jest że wędkując często żyłkę zmienia się 3-4 razy w sezonie,

no ale ociekłem od głównego tematu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wozić z kołowrotkiem w pokrowcu?

Ale ja wkładam kij do tego "seryjnego" pokrowca w którym kupiłem wędke. Tam raczej nie wejdzie razem z kołowrotkiem. Ale moze uda mi sie zdobyć jakis wiekszy pokrowiec zeby sie miescił cały zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę temat całkowicie bez sensu. Jeśli ktoś łowi tak jak ja żyłkami 0,12mm metodą bocznego troka, wiążąc zestaw bez krętlików na żyłce głównej to mimo wszystko nawet po zaczepie powinno się zestaw zmontować od początku, gdyż po każdym zaczepie jest osłabiony.. A co do składania zestawu każdy robi tak jak się mu żewnie podoba, czy to rozmontowuje,czy zostawia, zawsze można krętlik z agrawką zamontować przed oliwką i po każdym łowieniu oliwkę odpinać, ja tutaj problemu nie zauważam.. Ale jeśli się łowi żyłką 0,18mm jak większość specjalistów i oszczędza na każdym jej centymetrze, nawet po zaczepie nie przewiązując zestawu od początku, to i tego typu problemy zaczynają się rodzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daTeo00, to nie to ze ja chce oszczedzac na żyłce. Ale postaw sie w mojej sytuacji ze w wakacje razem z kumplem potrafimy jezdzic 2 razy dziennie na rybki przez 2 miesiące wiec ile ja bym musiał kupic żyłek jak po kazdym wedkowaniu wszystko bym cioł. No ale jeśli nie ma innego wyjscia to tak bedzie trzeba robic, trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarek 307h

ja odcinam wtedy kiedy wiem że np z tydzień nie bedę wędkować to odcinam a jeśli np wiem że jutro pójdę na ryby to zostawiam .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Czy boczny trok nadaje się na łowiska z zaczepami :?: Z tego co wiem to pałeczka/oliwka idzie po dnie. Czy nie będę tracił dużo zestawów w łowisku z podwodnymi zawadami :?:
będziesz tracił jak wszystko, zależy jakie to są jeszcze zawady bo ciężarek raczej nie chwyta zaczepów a paproch pracuje nieco wyżej, trzeba sprawdzić samemu.

jest jeszcze spining ze spławikiem, radzę poczytać o tym szerzej, może się okazać dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zestaw przy zarzucie się nie plącze :?: Tzn. czy trok z przynętą nie okręca się wokół troka z ciężarkiem, bądź odwrotnie :?:

poprawnie skonstruowany zestaw się nie plącze (chyba że masz już mocno skręconą żyłkę)

co do kwestii jak zestaw zmontować to jest kilka metod, które w tym temacie były opisnae (przecięci dużej pętli, dowiązanie troka, potrójny krętlik i pewnie inne jeszcze) wróć o kilka stron poczytaj, reszta jest praktyką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Stosowalem wolfram spinnwala do 2 kg i bylo bardzo dobrze. Zrezygnuj jednak wolframu i kup fluocarbon 0.17 - 0.19 (mam obie wersje). Przywiązuj go około 15 -20 cm. W tamtym tygodniu szczupak 51 cm nie przegryzł 0.17 a był zapięty głęboko.

Fluocarbon nei psuje pracy przynety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki to jest zestaw, szczupakowo/sandaczowy - powiedzmy z gumką 6cm+ wolfram nie zaszkodzi(nie powinien wpłynąć na prace), do okoniowych 3 i 4cm gumek raczej niema sensu kombinować, jeżeli obetnie to szkoda jest znikoma, ja nawet fluocarbonu nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda znikoma dla nas jednak takie 3cm w pysku ryby zostaje:

Ale tak jak w każdym sporcie jest ryzyko:)Nie ma sensu fluocarbonu zakładać który "może" nas ochroni przed obcinką..Albo zakładamy wolfram i mamy pewniaka że nie obetnie albo ryzykujemy bez-takie moje zdanie

pozdro

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości taki przyłów na paprocha kończy się udanym holem

Słyszałem kiedyś mit że bardzo cieniutka żyłka układa się jakoś między zębami szczupaka co nie pozwala jej przeciąć. :shock: Jednak mi osobiście 100% szczupakowych przyłowów na boczny trok obcinało gumkę :neutral:

wolfram nie zaszkodzi(nie powinien wpłynąć na prace)

Zbytniej zmiany pracy przynęty nie zauważyłem ale gdy zakładałem wolfram miałem zdecydowanie mniej brań, może to tylko psychika? Jednak na pewno wyklucza on używanie obrotówek na troczku, po kilku rzutach robi się zakręcony jak świński ogon :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.