Skocz do zawartości
tokarex pontony

uszkodzony feeder - gdzie i jak naprawiać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Uszkodzilem swój kij. Pękło miejsce wtyku szczytówki. Pęknięcie nie jest duże (ok.0,5 cm). W/g mnie wystarczyło by obciąć tą cześć i nawinąć nowy oplot. Pomóżcie gdzie najbliżej mogę naprawić uszkodzenie. Jestem z Wałbrzycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Pęknięcie nie jest duże (ok.0,5 cm). W/g mnie wystarczyło by obciąć tą cześć i nawinąć nowy oplot.
Teoretycznie tak ,nie wymaga to jakiś uzdolnień i jest do wykonania samodzielnie ,ale :!: przestrzegam przed pochopną decyzją ,ucięcie tego elemętu może spowodować powiększenie wewnętrznej średnicy co może skutkować telepaniem się szczytówki ,choć bez fotki nie dam sobie ręki obciąć.
Pomóżcie gdzie najbliżej mogę naprawić uszkodzenie. Jestem z Wałbrzycha.
Wrocek :wink::razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mało widać ,pęknięcie to tak zwane "odprysk" ,można zastosować nie wielką rurkę cienkoscienną na wcisk przy samym kołnierzu ,ale może być kłopot z dobraniem średnicy i nie ładnie będzie wyglądać ,można też zrobić dodatkowy oplot z mocnej i cienkiej nić ,jeśli zdecydujesz się na jakiś wariant to opisze krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz najdokładniej jak się tylko da (na wszystkie możliwe sposoby :roll: ) czy na odcinku 3 cm w głąb blanku jest różnica w średnicy, jeśli jej nie ma lub jest bardzo nieznaczna ,włóż kawałek dobrze spasowanego patyka (z centrycznym otworem by go później jakoś wyciągnąć) następnie 1 cm amputacja razem z patykiem..by uciec przed dalszym postępowaniem pęknięcia.

Na koniec dokładny i delikatny szlif kantów krawędzi, jakaś niby omotka i obowiązkowo psiknąć grafitem w płynie do dziury by nieco poprawić przyleganie pasowanych elementów.

Ps. Dokładnie to zmierz, bo ze zdjęcia to nawet cyganka nic nie wywróży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.