Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik Topola


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Dokładnie byłem na objezdzie kozielno-topola. Kozielno 2 metry w dół a przybyło 4m brzegu. Sami surferzy na fali i jeden wedkarz gdzies tam siedział. Ale siedzieli wędkarze na tym stawiku co jest obok jeziora, czy to staw pzw czy kopalni ? jakas siatke tam mieli. Topola porazka od tasm kilku wedkarzy i jedna siatka w wodzie do 9 ponoc sie cos tam działo a pozniej kicha. Na garbatym siedza i tez jakas siatka w wodzie woda malutka strasznie jak kolega Grzegorz pisze jeszcze spadła. Fala na maxa. Jak nie zacznie lać to porażka wszystko powoli zarasta glonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Siema byłem dzisiaj na Topoli. Najpierw pojechałem na ten stawik co jest obok kozielna ale tam syf i tablica postawiona że zakaz wstępu. Kozielno dalej spuszczone mega łachy się zrobiły. Brak możliwości zarzucenia wędki. Pojechałem na taśmy 2 parking, siedziało 3 wędkarzy jeden tylko coś tam złowił płotke czy coś. Brania chimeryczne malutkich leszczyków "dłoniaki" i mi się jeden uwiesił. Zielona bryja dalej krąży wszystko skleja. Wode dalej spuszczają i coraz więcej dna widać. Ponoć jeszcze mają jechać w doł o 2 metry. Ogolnie nie ma gdzie jechac zeby posiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemka dzisiaj po południu wybralem się na Topole na ujscie porzucać. Szok wody jeszcze mniej wszedzie pełno wysepek przy brzegu pełno drobnicy i okonków. Nic większego nie uderzyło ;/

poniżej kilka fotek.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5a3051fb5e1bec7d

http://www.fotosik.pl/zdjecie/40948e79ba8a8e0e

http://www.fotosik.pl/zdjecie/ebb8d41868d0c03b

http://www.fotosik.pl/zdjecie/d36168cf4cc37a18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

- Zarządzenie nr 2/2015 (z dn. 30.11.2015 r.)

W związku ze znacznym poprawieniem warunków hydrologicznych na zbiorniku zaporowym Topola znosi się na powyższym akwenie zakaz wędkowania z łodzi i w porze nocnej (w nawiązaniu do zapisów wynikających z Zarządzenia nr 1/2015 z dn. 21.09.2015 r. oraz Uchwały nr 33/2015 z dn. 14.10.2015 r.).

Zarządzenie obowiązuje od dnia 30.11.2015 r. aż do odwołania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Wczoraj bylem przejazdem zobaczyć na garbatym i przepis chyba poskutkował bo nie było kempingów ,tyle że 2 kempingi przeniosły się za zaporę w Kozielnie na  rzekę .Na rzece brał leszcz ludzi masa a w zeszłym roku było tak pięknie (była strefa no kill).

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kemping jeden stoi dziś od rana na garbatym,dużo aut i oczywiście wędkarzy(jeden dziś koło ujścia szczególnie był agresywny,głośny i wulgarny wobec sąsiada,który rzekomo nie rzucał prosto,całe jezioro słyszało te wyzwiska,wstyd) Ja brania miałem dosyć częste,dużo małych leszczy(20-30cm),jeden mały karpik,niezła  płotka.Wody dużo pogoda zmienna ,nie padało,czasami zawiało.Ogólnie fajny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czy mogę prosić o następującą informację: Czy na Topoli od strony Błotnicy należy daleko rzucać zestawem na grunt, jaka jest głębokość wody? czy koszyczek 30 - 40 gramowy wystarczy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko Pilczyk, kope lat..... Myślałem że nas już nie odwiedzasz. He he. A tak na serio, sam nie łowiłem ale odwiedziłem parę razy łowiących. Łowili tradycyjnie 30-40gr koszyk. Rzucali przeciętnie do 50m. Brania bywały częste gdy do brzegu podpływała ławica. Co ciekawe, pięknie brał gruby leszcz od Błotnicy gdy nie brało na garbatym.

 

A co słychać na "twojej" miejscówce. Byłeś na zimnych marcowych płociach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jareksm2 Cześć stary kumplu :), to fakt dawno nic nie pisałem na forum, ponieważ dopiero teraz pierwszy raz w tym roku zamierzam się wybrać na ryby, ale cały czas obserwowałem co się dzieje :). Nie rozpocząłeś jeszcze sezonu? Dzięki za info i pozdrawiam. Jak będę nad wodą to dam Ci znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 jareksm2 , aaaa jeśli chodzi o moje zimne płocie, to niestety nie dałem rady, musiałem podreperować trochę zdrowie, ale strasznie ubolewałem, że nie mogłem się wybrać. Oczywiście "moją" miejscówkę regularnie odwiedzałem, no cóż, muszę na nie poczekać do następnego marca :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela na Topoli była marna,praktycznie nie było brań od strony Pomianowa,Na jeziorze kłusowały dwie osoby.Spinningowali z łodzi w okolicach wyspy ukryci w trzcinach ,a z tego co jest napisane to w regulaminie ,to z łodzi łowienie jest zakazane od 1 stycznia do końca maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.