Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rusko


lacki666

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Napisz dokładnie co chcesz wiedzieć a postaram się na nie odpowiedzieć.

W rusku są cztery stawy PZW: Duży(Nadzieja),Silosy(pierwszy po prawej)Przy drodze(stara nadzieja)Krzywy oraz oczko który jest połączony na stałe z dużym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odswierzam temat bo nie ma sensu zakladac nowego :]

Na tym najwiekszym wiem, ze lapali amury i karpie.

Ja bylem tam dawno i lapalem troche okonkow i sandaczyka. Szczupak tez jest.

Zawsze pech chcial jak bylem mlodszy to jak tam jechalem to zawsze byly jakies zawody i przez to nie poznalem bardzo tego zbiornika.

Tutaj mapka pogladowa:

ruskoy.th.jpg

A moje pytanie jest takie czy ktos posiada moze wiecej informacji na temat tych stawow i co mnie najbardziej interesuje - czy "Stare wyrobisko Kopalni iłów ceramiki ogniotrwałej JARO", rowniez w Rusku to jakies lowisko ? Czyje ono jest, sa tam ryby ?

Bylem sporo razy w Rusku ale nigdy nie widzialem tego wyrobiska/zalewu. Czy dalej cos tam wydobywaja ? Czy jest tam dostep i czy warto sie w ogole tym interesowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Jestem nowym członkiem ...ale odnośnie ruska mam juz spore doświdczenie przeczytałem całe praktycznie forum w poszukiwaniu miejsca w które mógłbym sie wybrać z żona na kilkudniowy wypad ...i zastanawiam sie czy rusko nie wygra po raz kolejny.

a teraz do rzeczy

jesli chodzi o rusko to wiele razy jeździłem na 1 dniowe eskapady ...bez wiekszych efektów max płoć 28 cm :/ byłem raz z kolegą na zawodach tez z mirnymi skutkami ...po zawodach odwiedziliśmy ojca kolegi...pełna siatka japońce , karaski ok 35 cm ok 8 szt 2 karpie po ok 2 kg wszystko na spławik 6 m od brzegu z gruntu. Rozmawiałem troche potem z okolicznymi wędkarzami i dowiedziałem sie że karas 35 to norma...(mój ironiczy uśmiech na twarzy...:P) postanowiłem sprubowac 2 dni pod namiotem bardzo mnie zachęciły do tego łowiska...2 wędki na koszyczek zanętowy elektryczne sygnalizatory i łowimy!!:) na efekty długo nie czekałem cięcie i laduje karasia 32cm :) później było już tylko lepiej w 2 dni i 1 noc wyciagnołem 12 karasi i japońców o wielkości od 32 do 38 cm i nic innego zadnej innej ryby!!! zagwarantowała mi to ulubiona przynęta na te ryby w tym oowisku...kukurydza :)karachy ja tam uwielbiaja :)

byłem potem również 2 raz na 2 dni ale prubowałem sławika przy brzegu obok trzcinek ale efekty były leszczowe i płotkowe max leszcz 38 co i tak jest dobry wynik na rusku ponieważ leszcz jest tam niewielki i troche struty bo zarybiali chorym jak sie okazało

co jeszcze ciekawego podczas mojego 1 połowu jakies 30 m odemnie na zasiadke wybrali sie karpiarze zanecali pontonem na drugim brzegu i zostawiali zestawy w "dołku" trzeba sie nasiedzieć zeby coś wyciagnąć z tamtąd..ale efekty mieli dla mnie szokujące....2

karpie ..na moje oko około 8kg.

innego razu byłem nna Krzywym i natknołem sie na wędrującą ławicę ryb)przez środek stawu)

na moje oko każda z nich miała ok 1 m długości ławica musiała mieć ok 40 50 szt olbrzymów. Do teraz nie jestem pewny co to za ryby były .ktoś mi mówił ze amur lub tołpyga, bo wiem ze jest na Krzywym spora populacja.

to wszytko co wiem mam nadzieje ze pomogłem :) polecam te stawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jest takie czy ktos posiada moze wiecej informacji na temat tych stawow i co mnie najbardziej interesuje - czy "Stare wyrobisko Kopalni iłów ceramiki ogniotrwałej JARO", rowniez w Rusku to jakies lowisko ? Czyje ono jest, sa tam ryby ?

byłem tak 1 raz jakis czas temu jakie małe okonki połapałem ale słyszałem o planach PZW na zarybienie tego nie wiiem jakie były tego skutki . od czasu do zcasu wize tam jakis kijarzy nie wiem z jakimi efektami ...z checia tak sie wybiore i rozpoznam teren wiem zze bardzo grzasko tam było dawniej nie wiem jak jest teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam. Odpowiem na wasze pytania najlepiej jak potrafię. Warte uwagi są 2 stawy Nadzieja (rekreacyjny) Łamany (Krzywy). W Silosach jakiś czas temu, ryby tam się podusiły sama malizna została. Staw przy drodze jest już prawie zasypany następny w kolejności będzie staw zwany Silosy.

Nadzieja: Duży staw, który co roku jest zarybiany karpiami, oblegany przez dużą ilość wędkarzy. Występujące w nim gatunki ryb: Karp, karaś, lin, leszcz, szczupak, sandacz, sum, okoń, płoć.

Łamany: Jak wyżej wymienione oprócz suma.

Zalana kopalnia o, którą kolega pytał jest rybna dużo drobnicy i duże szczupaki, które nie trudno złapać. Nie jest to zbiornik PZW karta ani żadne zezwolenie nie jest wymagane.

Ławica, którą widziałeś to pewnie karpie i amury, których tam nie brakuje sam z rana czasami widziałem te olbrzymy, które czasami pływają "wierzchem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spędziłem cały weekend w Rusku na rekreacyjnym. Ogólnie to totalna klapa. Praktycznie cały dzień noc i dzień nic nie brało. Efekty kilka małych okonków, leszcz i płoć - to na spławik. Z gruntu nic. Próbowałem łowić na białe, czerwone, pinki, kukurydze i lipa. Dookoła ludzi dość dużo na noc też ale za bardzo nic nikt nie wyciągał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.