Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rejestracja pontonu


maximo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Poczytalem forum (nie tylko to ) lecz nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

Wiec postanowilem napisac.

Czy ktos z was drodzy Koledzy i Kolezanki zarejestrowal ponton bez karty wedkarskiej?

Ja mam ponton znajomy karte ale zeby mogl lowic trzeba zarejestrowac ponton.

Niechce rejestrowac pontonu na niego wkoncu to moja wlasnosc .

A w starostwie twierdza ze rejestrujacy powinien posiadac karte wedkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2516 tutaj masz trochę i tutaj http://www.poznan.pl/mimtest/public/bip/sprawy.html?co=opis&sp_id=1792 zobacz co jest napisane w wymaganych dokumentach "Wypełniony formularz (druk) wniosku." Nie ma mowy o karcie wędkarskiej, ja też nie przypominam sobie abym musiał pokazywać kartę wędkarską przy rejestrowaniu łódki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nikt nie pytal o karte. Jezeli nie lowisz z niego ryb tylko plywasz kolo plazy to nawet nie musisz go rejestrowac.

U mnie nie bylo klopotu. Nie pytali o nic nie placilem. Pan mi kazal opisac ponton tzn jak duzy ile kompor itd. tyle wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przy rejestracji pytali o kartę której nie posiadałem przy sobie , po sprawdzeniu w komputerze ze takowa była mi wydane przez burmistrza dostałem wypełniony blankiet który jest moim dowodem rejestracji pontonu, zapłaciłem 17 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż.. jestem "świeżo" po tym temacie..

Aby zarejestrować sprzęt pływający w UM lub starostwie itp musisz posiadać kartę wędkarską..

Niestety nie da się z tym nic zrobić.. tak mówi ustawa.. i tutaj nawet same urzędasy się z tego śmieją.. bo po co ci karta wędkarska skoro nie zamierzasz korzystać z pontonu do łowienia ryb tylko do pływania..

Zawsze pozostaje ci "opcja" rejestracji w rejestrze statków :grin: ... ale to już ina bajka i przeglądy techniczne..

Więc lepiej po prostu pójść do wędkarskiego, zdać śmieszny egzamin i wyrobić kartę..

A i jeszce możesz podpytać Lesioa - on ma przepisy i ustawy w jednym palcu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zarejestrować sprzęt pływający w UM lub starostwie itp musisz posiadać kartę wędkarską..
i to jest chore, a może ja chcę dokarmiać rybki na środku stawu :mrgreen: na durne przepisy nie ma rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi. Ja ze swej strony doleje jeszcze troche oliwy do ognia

a mianowicie dzwonilem jeszcze do dwoch innych starostw i w jednym bez karty ani rusz

a w drugim pan powiedzial ze mam przyjsc i zarejestruja bez problemu.

Jak widac przepisy te same a moze nie te same. Wszystko zalezy od woli i INTERPRETACJI urzednika :evil: on jest ... no wiecie kim.

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak rejestracja na znajomego.Chore to to bo przecierz ponton moj ale co robic!

Pozdrawiam wszystkich i zycze polamania kija :smile:

Ps. @Lary pierwszy temat juz czytalem co do reszty to szkoda ze nie mieszkam w Poznaniu.

Znalazlem taki oto formularz http://www.powiatopolski.pl/cms/php/pobierz.php3?cms=cms_powop&id_zal=2157&id_dok=129 jak widac bardzo sie rozniacy !

@Supersobi podpytam Lesioa moze akurat mi cos podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. @Lary pierwszy temat juz czytalem co do reszty to szkoda ze nie mieszkam w Poznaniu.
Nie chodziło mi o to żebyś rejestrował w Poznaniu tylko znalazłem pierwszy z brzegu artykuł z przepisami odnośnie rejestracji środków pływających, a że był z Poznania ...:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest chore, a może ja chcę dokarmiać rybki na środku stawu
I spokojnie możesz ,do tego nie musisz mieć zarejestrowanego pontonu lub łodzi ,ale już jak będziesz chciał wędkować to rejestracja konieczna.Ale ciekawszą opcją jest ,np wypożyczenie łodzi z np.wypożyczalni ,gdzie też nie ma obowiązku rejestracji ,a ty wypożyczasz i wędkujesz i w razie kontroli ty płacisz mandat . :shock: To jest dopiero porypane. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre urzędy traktują okazanie karty wędkarskiej jako potwierdzenie przeznaczenia sprzętu pływającego do połowu ryb - http://eurzad.szczecin.pl/EUrzad/chapter_51054.asp , chociaż osobiście tego nie rozumiem, w końcu każdy ma prawo najpierw zarejestrować sprzęt, a dopiero potem wyrobić sobie kartę wędkarską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lesio no wlasne tam pisze Potwierdzeniem przeznaczenia sprzętu pływającego do połowu ryb, jest karta wędkarska lub licencja rybacka użytkownika, które to należy okazać przy składaniu wniosku o rejestrację. Urzednicy chyba sa zdania ze na zarejestrowanym sprzecie bez karty wedkarskiej latwiej klusowac niz na nieoznakowanym.Poza tym to juz chyba (ich) interpretacja przepisu niz sam przepis ?

@maniek dobrze wiedziec !

@Lary to jasne.A swoja droga to szkoda ze nie mieszkam wlasnie w Poznaniu bo to chyba przyjazne petentowi miasto i ponton bym zarejestrowal bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoja droga to szkoda ze nie mieszkam wlasnie w Poznaniu bo to chyba przyjazne petentowi miasto i ponton bym zarejestrowal bez problemu.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: I na targi blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie tylko jak zarejestrowac ponton ktorym mam ochote plywac rekreacyjnie a moim hobby bylaby gra w szachy?

Przeciez musi byc jakas forma rejestracji jak np w przypadku zaglowki z ktorej sie teoretycznie nie lowi a tylko na niej zegluje. Co wtedy kiedy chce lowic z zaglowki albo np ze skutera wodnego bo takie mam widzimisie?

Strasznie to pogmatwane i niejasne... Trzebaby sie dokopac do przepisow... albo poprosic urzednika o podstawe prawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o rybactwie jasno stanowi, że 'sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji'. Co się zalicza do sprzętu pływającego każdy intuicyjnie powinien wyczuć. Jeżeli z takiego sprzętu nie łowimy ryb - nie rejestrujemy go w starostwie, ale może istnieć obowiązek rejestracji w innym miesjcu - na podstawie ustawy o żegludze śródlądowej - np. w przypadku jachtów pow. 5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

maximo,

witam.

byłem dzis zarejestrować ponton. oto jak to wyglada w w-wie.

1. wpłata 17,00zł (Nowogrodzka 43- urz. dzi. sródmiescie. tytuł wpłaty - opłata za rejestrację sprzetu pływajacego- bez dodatkowych opłat z wpłatę) lub na nr. konta (nr. nie znam)

2.wizyta w urzedzie ochrony srodowiska m.st. w-wy pl.starynkiewicza 7/9(parter box 1)

3.wypełnienienie odpowiedniego wniosku

4. 4 mnin w kolejce....

5. mam "dowód rejestracyjn" wraz z nrumerem który trzeba namalować na obu burtach

o kartę wedkarską nikt nie pyta !!!!!! i to mnie wcale nie dziwi ,bo po co ......

JESTEM W SZOKU ZE TAK SPRAWNIE MI POSZŁO ZAŁATWIENIE TEJ SPRAWY :))))

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku rejestrowałem swój ponton dla celów wędkarskich bo tylko wtedy musi być zarejestrowany . Podczas składania dokumentów i wniosku również zażądano karty wędkarskiej . Nie miałem jej jednak przy sobie . Pani w Urzędzie przyjęła wniosek ale po odbiór dowodu rejestracyjnego kazała się zgłosić z kartą wędkarską i od jej posiadania uzależniła wydanie rejestracji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura bzdura bzdura !!!!!

powiedz tej paniusi w urzedzie żeby zapoznała się z trescia podstaw prawnych rejestracji sprzetu pływajacego służącego do amatorskiego połowu rym !!! dla ułatwienia podaję dwie(z trzech - 3 dotyczy oplaty za rejestrację 17,00) na podstawie których jest to robione :

1.

Art. 20 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o rybactwie śródlądowym (Dz. U. z 1999 r. Nr 66 poz. 750 z późn. zm.),

Art. 20. 1. Rybackie narzędzia i urządzenia połowowe może posiadać wyłącznie uprawniony do rybactwa, z wyjątkiem osób prowadzących działalność gospodarczą w zakresie produkcji i obrotu tymi narzędziami i urządzeniami.

2.Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji.

3.Rejestrację sprzętu, o którym mowa w ust. 2, prowadzi starosta.

3a.Oznakowanie sprzętu pływającego służącego do połowu ryb powinno zawierać numer rejestracyjny składający się z dwuliterowego oznaczania województwa, myślnika, trzyliterowego oznaczenia powiatu, myślnika, czterocyfrowej liczby od 0001 do 9999 odpowiadającej kolejnemu numerowi wpisu do rejestru oraz litery "R" - oznaczającej uprawnionego do rybactwa albo "A" - oznaczającej sprzęt pływający służący do amatorskiego połowu ryb.

3b. Wojewoda ustala trzyliterowe oznaczenie powiatu, o którym mowa w ust. 3a.

4. Uprawniony do rybactwa ma obowiązek trwale oznakować narzędzia rybackie i urządzenia połowowe w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela.

5. Zabrania się osobom nieuprawnionym podejmowania z wody narzędzi rybackich i urządzeń połowowych.

2.

[b]Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie (Dz. U. Nr 138 poz. 1559).

§ 17. 1. Sprzet plywajàcy sluzàcy do polowu ryb,zwany dalej „sprzetem plywajàcym”, z wyjatkiem statków rejestrowanych i oznakowanych na podstawie odrebnych przepisów, znakuje sie w sposób trwaly i widoczny z numerami rejestracyjnymi umieszczonymi na

zewnetrznych plaszczyznach obu burt; litery i cyfry numeru rejestracyjnego powinny mieç nie mniej niz10 cm wysokosci i 1 cm grubosci.

2. Dwuliterowe oznaczenie województwa stosowane do oznakowania sprzetu plywajacego okresla załacznik nr 3 do rozporzadzenia.

§ 18. 1. Rejestracji sprzetu plywajàcego dokonuje

starosta wlaÊciwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby

posiadacza tego sprzetu.

2. Rejestr sprzetu plywajacego prowadzi sie odrebnie

dla sprzetu:

1) posiadanego przez uprawnionego do rybactwa,

2) sluzàcego do amatorskiego polowu ryb.

3. Rejestr sprzetu plywajàcego zawiera:

1) kolejny numer w rejestrze,

2) date wpisu do rejestru,

3) imie i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo

nazwe i adres posiadacza sprzetu,

4) nadany dla sprz´tu pływajàcego numer rejestracyjny,

5) dane techniczne sprz´tu pływajàcego umozliwiajace

jego identyfikacje, a w szczególnosci jego rodzaj

i dlugosc,

6) date wykreslenia sprzetu plywajacego z rejestru.

wniosek - ani jednego słowa o tym że aby zarejestrować sprzet trzeba być wedkarzem i mieć karte wedkarską.

w -wwie widać znaja podstawy prawne i sa douczeni bo tak jak napisałem nikt mnie o kartę nie pytał !!!!

powodzenia w walce z urzedasami nieukami :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinek1979, cinek1979, Wtam. przeczytałem że kupiłeś ponton z firmy info-media. wiem że użytkujesz go drugi sezon, chciałbym żebyś podzielił się spostrzeżeniami na jego temat

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnych śladów zużycia a pływam nim po odrze jej kanałach oraz żwirowniach , wszystko w najlepszym porządku, dwie ławeczki ułatwiają użytkowanie, gdybym teraz kupował napewno wybrałbym ponton minimum 3 metry, do tego fachowa porada w info-media oraz, jeden szczegół który warto poruszyć z mojej winy pękła mi pompka do pontonu ,dało sie nie nadmuchać ponton ale jednak tym pęknięciem uciekało powietrze przy dopompowaniu pontonu , wystarczył jeden mail do sklepu i już prosili o dane adresowe by wysłać nową pompke, z prośbą bym starą trzymał rok w razie kontroli ze skarbówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.