Skocz do zawartości
tokarex pontony

Makaron gwiazdki


bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam pytanie:

jak długo trzeba gotować makaron gwiazdki.

chciałem go kiedyś wypróbować na leszcza ale strasznie mi sie pokleił. :roll:

dodałem do wody łyżkę oleju .

być może zbyt mało albo za dużo makaronu gotowałem na raz. :roll:

czekam na wasze uwagi.

pozdrawiam

bronek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja to robię w ten sposób że makaron:gwiazdki"gotuję minuta 15-minuta 30,pod koniec gotowania łyżka oleju ,następnie odcedzam na sitku i hartuje pod strumieniem zimnej wody i zimny wsypuje do słoika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również gotuję nieco krócej jeżeli można to nazwać gotowaniem :mrgreen: Swego czasu przelewałem gorąca wodą jak "nabrały" temperatury do termosu i tak w tym niewielkim ciepełku sobie dochodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotuję minuta 15-minuta 30,pod koniec gotowania łyżka oleju ,następnie odcedzam na sitku i hartuje pod strumieniem zimnej wody i zimny wsypuje do słoika.
:shock: To ten makaron z czego był z kamienia :mrgreen::wink: ,powiem tak odeszłem od gotowania makaronu ,jedynie zaparzam ok 1min i gorący do woreczka woliowego ,ale widzę Lary, ma ciekawszy pomysł ,muszę wypróbować.Zbyt długie gotowanie i póżniej przelewanie zimną wodą pozbywa makaron wszystkiego co ma najlepszego w sobie a że ma nie wiele ,więc zostaje zwykła "klucha",nie kiedy rybom to nie przeszkadza ,ale zauwarzyłem że rybom zmienia się też gust ,gustują po prostu w lepszych makaronach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotuję minuta 15-minuta 30,pod koniec gotowania łyżka oleju ,następnie odcedzam na sitku i hartuje pod strumieniem zimnej wody i zimny wsypuje do słoika.
:shock: To ten makaron z czego był z kamienia :mrgreen::wink:

no może nie z kamienia ale wiesz,jest wiele rodzaji makaronów gwiazdki :wędkarskie są 2 rodzaje mniejszy i większy ,spożywczych jest też 2-3 rodzaje a robi to kilka firm broneknie napisał jaki makaon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie z kamienia ale wiesz,jest wiele rodzaji makaronów gwiazdki :wędkarskie są 2 rodzaje mniejszy i większy ,spożywczych jest też 2-3 rodzaje a robi to kilka firm broneknie napisał jaki makao
NO napewno masz racje ,ale te 30min to lekka przesada :wink: ja tyle gotuje kuku i wystarczy. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może nie z kamienia ale wiesz,jest wiele rodzaji makaronów gwiazdki :wędkarskie są 2 rodzaje mniejszy i większy ,spożywczych jest też 2-3 rodzaje a robi to kilka firm broneknie napisał jaki makao
NO napewno masz racje ,ale te 30min to lekka przesada :wink: ja tyle gotuje kuku i wystarczy. :roll:

nie zrozumieliśmy sie :wink: minuta i 15-30sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Już bez przesady :shock: Rozumiem że najlepiej jest namaczać zanętę woda z łowiska, ale gotować w niej makaron???? Niedługo to będziecie pili wodę z łowiska. Uważasz ze jak tak zrobisz to dzięki temu nałowisz całą siatkę ryb????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości opakowań jest opisane jak gotować makaron i tak się robi czy na ryby czy do jedzenia.A z tą wodą to bzdura kompletna niema to żadnego wpływu przy gotowaniu.

makaron jest najprostszy w przygotowaniu a im tańszy tym bardziej twardy i nadający się na hak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady :shock: Rozumiem że najlepiej jest namaczać zanętę woda z łowiska, ale gotować w niej makaron???? Niedługo to będziecie pili wodę z łowiska. Uważasz ze jak tak zrobisz to dzięki temu nałowisz całą siatkę ryb????

bzdura nie bzdura ale wędkarz który łapał obok na makaron przygotowany w domu nie miał brań dopiero jak się przyszedł zapytać co jest grane i dostał tak przygotowany makaron to miał dopiero efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady :shock: Rozumiem że najlepiej jest namaczać zanętę woda z łowiska, ale gotować w niej makaron????

Od tego sezonu namaczam zanęte w domu wodą z kranu i nie zauważyłem żeby miało to jakiś wpływ na brania. A co do gotowania makaronu w wodzie z łowiska, moim zdaniem to również przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady :shock: Rozumiem że najlepiej jest namaczać zanętę woda z łowiska, ale gotować w niej makaron????

Od tego sezonu namaczam zanęte w domu wodą z kranu i nie zauważyłem żeby miało to jakiś wpływ na brania. A co do gotowania makaronu w wodzie z łowiska, moim zdaniem to również przesada.

Podejrzewam, że to kwestia konkretnego łowiska. Być może woda ma specyficzny zapach/smak, a chlorowana może odstraszać (nie potwierdzone badaniami - taka luźna dywagacja ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

Odkopie trochę temat:

Czy może ktoś powiedzieć coś więcej o tym makaronie, czy jest to makaron specjalnie przygotowany do wędkowania czy też normalny spożywczy, ewentualnie o sposobie nęcenia tym makaronem - dodajecie go do przynęty bazowej czy sypiecie sam i czy w trakcie łowienia zakładacie go na haczyk, jeśli tak to ile i czy dokładacie coś do tego np. pinke/biały robak itp.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupuje makaron w markecie taki w dużym opakowaniu o wiele lepszy od makaronu z wędkarskiego i jest sporo tańszy

możesz dodać do zwykłej zanęty ale lepiej sprawdza się do nęcenia kilkudniowego tak jak kukurydza

łatwiej łowi się na kolanka

Jak nęcisz długo to w dni kiedy łowisz sypiesz 1/4tego co podczas zawsze

Jeżeli nikt nie łowi na twoim łowisku , to efekty średnie dobre są po nęceniu kilkudniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.