Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka na karpie


Rekomendowane odpowiedzi

Daiwa infi duo carp, niby nowość na 2011, więc musi być świeża :

Jak znam życie to ta sama żyłka a "nowość" wynika ze zmiany loga firmy stąd też etykietka inna .....i za to mam zapłacić paręnaście złotych extra? :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 138
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

, to powiedz jak jak to tonie.

Tonie szybko :mrgreen:

A tak na marginesie,podczas nawijania żyłki na drugi kołowrotek na dystansie ok 200m napotykam na supeł nie do rozplątania :shock:

Odwożę żyłkę do sklepu i od ręki dostałem nową szpulę :shock::mrgreen:

Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po postach nie ma (zlotej) zylki,i wiekszosc ma odmienne zdanie.

Ja swego czasu przez ladnych pare lat uzywalem Snecka i przyznam ze nie przypominam sobie zebym mial z nia problemy.

Nie zdarzylo sie zeby ryba mi ja zerwala.A nie raz 10-13 kg wyciagla 0 27. Czasami tez przy prostym kiju jak ryba wlazla w zielsko,i dawala rade.

Sam nie wiem dlaczego odszedlem od niej :mrgreen:

Podaje link do tej zylki.

http://www.szczupak.pl/index.php?site=shop∂=info&id=248

I czystym sumieniem pisze ze wytrzymalosc tych zylek nie jest wcale przesadzona.w porownaniu do np.Awa Shina.

Nie polecam Strofta, matowieje i ma tendencje do skrecania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie tak nawijam tę żyłkę (ultimate sense) sposób zaproponowany przez właściciela sklepu w którym ją kupiłem i świetnego karpiarza , gość sam stosuje tą żyłkę i tak właśnie ją nawija.
Ślepy pęd ku modzie ,nie zawsze idzie z logiką działania ,a wśród karpiarzy jest to szczególne.Nikogo nie mam zamiaru przekonywać
Daiwa infi duo carp, niby nowość na 2011, więc musi być świeża
.Ostatnio przeglądałem na necie żyłki do metody gruntowej ,zastanawia mnie fakt czy nastała moda na zyłki Duo ,czy raczej to strona praktyczna przeważa w prawie wszystkich znaczących firmach jest ten sam lub podobny produkt.

Ale znamienne jest jedno ,czym gorsza firma tym lepsze parametry na nalepkach. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tyle tu pozytywnych komentarzy o daiwie infinity duo, że aż się boję odezwać.

No cóż, po prawie sezonie jej używania, z całą odpowiedzialnością powiem, że to żadna rewelacja. Średnica 0.36, a w rzeczywistości coś zdecydowanie bliżej 0.40. Początkowo zaskoczyła mnie wytrzymałością. Po dwóch miesiącach "osłabła" o co najmniej jedną trzecią...

Lubię miękkie żyłki, a ta taka jest. Niestety szybko się skręca (przy wywózce, przy rzutach znacznie mniej). Kiedy jest już mocno skręcona, jej wytrzymałość jest żałosna.

Na szczęście tonie, ale niezbyt szybko (mogło by być lepiej).

Krótko mówiąc, to żyłka całkiem przyzwoita, ale są lepsze.

Używałem wielu żyłek i polecam coś "innego": Cormoran Profiline uwaga, uwaga... Szczupak :!: Tylko nieco twardsza, nie przegrubiona, śmieszna cena, równie wytrzymała, znacznie szybciej tonie, no i dłużej zachowuje swoje właściwości. A że nie jest "karpiowa"?

Mnie to nie przeszkadza :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch miesiącach "osłabła" o co najmniej jedną trzecią...

To samo mógłbym napisać o Quantum Quattron PT Salsa 0,35 po podobnym czasie jej wytrzymałość znacząco spadła właśnie na oko co najmniej 20-30% co szczerze mówiąc mnie zawiodło... Może była zleżała - nie wiem, ale z drugą żyłką Quantuma stało mi się podobnie więc teraz wybiorę inną firmę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przewietrzyłem wędkarska część mojego kącika i o dziwo mam 75 pustych szpulek po żyłkach :roll:

Wczoraj miała być peacmaker anacondy, ale po wyjściu z wędkarskiego stałem sie szczęśliwym posiadaczem 2 szpulek g-line element gamakatsu (24 do federków i 33 na karpióweczki ). Kupiłem dlatego, że była "jeszcze ciepła" i to informacje od znajomego przedstawiciela tej firemki.

Też przsez sezon łowiłem na infinity. Na pierwszy rzut oka g-line jest tak z 2 klasy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam kołowrotek super long cast i chcę kupić żyłkę.Będę najczęściej rzucał ale również wywoził.Na niego wejdzie 300 metrów żyłki 30 lub 230 metrów żyłki 35.Będę łowił najczęściej na dnie bez zaczepowym ale czasem pojadę na korzenie. W tym kołowrotku niema zapasowej szpuli.Jaką średnicę żyłki polecacie?

PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDZ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz789, jak dla mnie na karpia 3,5kg to 0,25mm to już jest maksimum. A przy większym, jeśli tylko umiejętnie będziesz holował to też napewno da radę.

A jak tam na węzłach?

U mnie problemów z wytrzymałością na węzłach nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.