Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaki cw??


Gość pater

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pater

witam,potzebuję małej podpowiedzi,szukam wędki o optymalnym cw,taka żeby było czuć na niej skubnięcie okonia ale żeby też wytrzymała ładnego pstrąga w nurcie,szukam kija na rzekę san (pstrąg) i na jezioro (okoń),nie mówię o konkretnym modelu bo myślę jakiego cw szukać,łowie aviatorem 8-30 i na szczupaki jest ok ale na pstrąga jest za sztywny nie czuć dobrze ryby o okoniu już nie wspomnę,co myslicie o cw 3-18 gr ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Myślę, że cw 3-18 jednego producenta będzie inaczej się zachowywało niż to samo cw u innego. Wg mnie kij trzeba wziąć w rękę i nie patrzeć tylko na parametry. Więc może lepiej jakby ci ktoś polecił konkretny model na bazie własnych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pater, najlepszy do Twoich wymagań będzie Talon IM6+ 9'15LB do21g :wink:

nic tylko zbroic ten blank i na rybki, ja też się do takiego przymierzam.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Blank o którym piszesz to torpeda - dobra na bolki szczupaki i lekkiego sandacza ale z pewnością nie nadająca się do łowienia okoni i czy też pstrągów.

Co do pstrągów to mam bardzo ubogie doświadczenie ale okonie to i owszem - poławiam. W mojej ocenie szybki kijek do max 15 gr cw. spokojnie pogodzi te dwa gatunki. Ostatnio bawiłem się trochę Talonem 3.05, cw. 4-14, ex.fast zbudowanym na ITM'ie i mogę powiedzieć jedno - bajka - dla mnie szczyt uniwersalizmu: okoń + kleń + boleń na stosunkowo lekkie wobki = IDEAŁ. Poza tym ten max 14 gram cw. to taka trochę umowna granica bo kijek może znieść trochę więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kije zawsze mają zapas. Ja z braku krótkiego kija ( łapałem pod drzewami i w krzaczorach) do ds używałem wklejanki max 15g. Koszyk 25g plus zanęta. Kilka dni wytrzymał bez problemu i dalej działa. Musiałem tylko szczytową przelotkę przykleić mocniej. Jedź do sklepu z własnym kołowrotkiem i blaszką bez kotwicy i sprawdź po zmontowaniu jak to działa.

Teraz są piękne czasy do wyboru do koloru. Nie to co kiedyś gdy do wyboru była tylko germina z pełnego włókna. Której też zresztą nie można było kupić. Ja kiedyś miałem niemarkowy kij kupiony w decatlonie. Był świetny. Niestety połamałem go łapiąc na bardzo ciężki koszyk. Nie patrz na producenta i cenę. I tak wszystko robią chinole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-PuS- napisał/a:

Nie patrz na producenta i cenę. I tak wszystko robią chinole.

no nie do końca zgodzę się z tym stwierdzeniem :roll:

Artech ma racje. Nie wszystko jeszcze robią w Chinach.

artech, o ile mi się źle nie kojarzy to Batson również przniósł produkcje do Chin.

Tego nie wiem ale jeżeli to prawda to nie wydaje mi się , by miało to wpływ ja jakoś blanków bo chyba o tym rozmawiamy. Poza tym osobiście nie słyszałem by ktoś na te blanki ostatnio/w ogóle narzekał.

dzięki wszystkim popatrzę co nieco w sklepach coś na pewno wpadnie w łapę ciekawego,pozdrawiam

Jak już coś kupisz to daj znać na jaki kijek się zdecydowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.