Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

herbatniki na zanętę


adam18

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kto słyszał o nęceniu ryb herbatnikami? Ja próbowałem i naprawdę jest to naprawdę skuteczna zanęta. Tylko nie należy przesadzić, 1 paczka jakiś dzas przed łowieniem wrzucona do wody wystarcza. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Hej, kto słyszał o nęceniu ryb herbatnikami?

O nęceniu samymi herbatnikami nie, ale jako stosowanie ich do komponowania własnych zanęt, to i owszem. Jest to pieczywo cukiernicze, warto zapoznać się z tym ciekawym tematem, z którego korzystałam zaczynając bawić się z własnymi zanętami :wink:

zaczną ludzie kawę razem z tymi herbatnikami

Ja się już spotkałem, że ludzie dodawali kawy do zanęty :lol: . Brały głównie płocie i małe leszczyki :wink:

No ba :mrgreen:

Kawa już ma zastosowanie w wędkarstwie...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa już ma zastosowanie w wędkarstwie......

Tak wiem, ale jaka z mocna z cukrem i mlekiem, czy taka z ekspresu ciśnieniowego :grin:

A tak zupełnie poważnie.. fusy z kawy zwłaszcza słodkie są świetnym wypełniaczem, do zanęt, świetnie rozpraszają zanęte, powodują kleistość, ale w kontakcie z wodą, świetnie rozbijąją kulę zanętową.. Co do połowów karpii, 2 łyżki kawy plus dwie łyżki cukru plus łyżka cukru waniliowego zalać gorącą wodą do połowy szklanki i wlać do przygotowanej już zanęty, później już na łowisku wyrobić zanęte wedle swoich przyzwyczajeń wodą z łowiska, co do takiej miksturki najlepiej do więcej niż 2 kilogramów zanęty.. Efekty murowane :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Najważniejsze żebyś nie przesadził, 15-20 dkg (góra) drobno mielonych herbatników zdecydowanie wystarczy na 1kg zanęty, generalnie wystarczy nawet 10dkg, ale możesz pokombinować, najważniejsze to własna inwencja, byle nie przesadzić i trzymać się swoich "najskuteczniejszych" proporcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

herbatników jest wiele rodzaji ..kakaowe,miodowe ,waniliowe czy biszkoptowe sprawdziły sie wszystkie byle świerze i mielone najlepiej dzień przed połowem kiedyś sporo ekseperymentowałem z zanętami dodatkami i powiem Ci ze wyniki były tylko jakiś czas temu uprościłem wszystko do firmowych zanęt i ewentualnie dwuch trzech dodatków( klej,melasa i ewentualnie pieczywo fluo) nie licze gliny ziemi czy żwirku i wyniki również są....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.