Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kamień Pomorski - zapytanie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 298
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość FALUBAZ_ZG

No to fakt.

31.12.2011 bylem i wiary pelno. Na pompach az ciezko z parkowaniem bylo. Rybki tez dosc przyzwoicie braly.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nie wiem czy pomocne będą moje informacje ale byłem dzisiaj przejazdem w kamieniu pom. i z tego co widziałem to przy moście było trochę wędkarzy około 15 może 20, coś łowili ale były to raczej uklejki albo małe płotki bo większość po złowieniu trafiała do wody i kilku wędkarzy którzy wracali z łowiska mieli co najwyżej kilka ryb w siatce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam ponownie,jeśli ktoś by miał ochotę się wybrać na kanał i wedkować z lodu to mogę śmiało powiedzieć,że lód jest gróby a co najważniejsze bierze okoń,głównie łapałem na mormyszkę i trafiały się ładne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś byłem i znów nałapałem garbusków...ryby dziś były bardziej wybredne i brały delikatniej.Złapałem ok 40 sztuk.

Na końcu miejscowości Grabowo skrecamy w prawo i dość wyboistą drogą dojeżdża sie do samego kanału,tam też od razu można wędkować.

Co do płoci to osobiście nie łapałem,natomiast widziałem wędkarza który schodził z lodu i miał prawie całe wiadro grubych płoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdziłem wraz z 2 kumplami, czegoś podobnego to jeszcze nie widziałem, wyglądało to tak jakby w kanale mieszkał tylko jazgarz, bo nic innego na oczy nie widzieliśmy, podobnie jak około 40 innych wędkarzy, a ciekawostka to taka ze wiekszosc z nich byla dnia poprzedniego ( Niedziela) i bardzo ładnie polapali okonia i ploci, zacheceni takimi wynikami przyjechali ponownie w poniedzialek i ich miny były nie z tej ziemi, o tekstach i epitetach już nie wspomne, wszyscy zgodnie podsumowalismy: to nagła zmiana pogody jaka szła do Polski, napomne tylko ze tego dnia na jeziorach bylo podobnie, a wiem bo dzwonilem po kumplach i tam nawet brań nie było. Także podsumowujac to kompletnie nie trafiony dzien :sad: Trzeba poczekać na małą stabilizacje i sprobowac ponownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

otóż jestem nowy tutaj.

chciałbym się dowiedzieć podstawowych rzeczy na temat kanału Świniec

W marcu chciałbym się wybrać na to łowisko połapać na spławik słyszałem ze bierze tam naprawde ładna płoć z wczesnej wiosny i dlatego odległość jaka mnie(350km) dzieli nie bd problemem dla tego relaksu.

1. Na co łapać? bat 6? 8?

2. Jaka gramature spławików wybrac?

3. Jaką taktyka? finezyjne zestawy czy mocniejsze?

4. jakie są najlepsze przynęty?

5. Necić syto? czy ubogo?

6. Jaka miejscówke wybrać (słyszałem kiedyś coś o tzw pompach)

7. do którego miejsca obowiązuje opłata morska? , bo z tego co wiem to rejon zielonogórski na pzw ze szczecinem ma porozumienie.

Więcej pytań nie mam . A chciałbym uzyskać jakaś pomoc bo sami wiecie jest to kawałek drogi, chcialbym być dobrze przygotowany. Nie zależy mi na wiadrach ryb wywożonych do domu , ale na dobrym łowieniu, bo zima niestety nie była szczęśliwa, a niedosyt pozostaje.

Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mlody997 :grin: Nie uwazam sie za jakiegos fachowca w polowach na Swincu ale jezdze tam od 20 lat takze opisze Ci jak ja tam probuje co roku polapac rybki :lol: a czy Ci sie ten opis do czegos przyda, to juz bedziesz musial sam ocenic. A wiec: Okreg Zielona Gora ma porozumienie z okregiem Szczecin.Ja jezdze do wioski Grabowo to jest ok 4 km od Kamienia Pom. w strone Dziwnowka. Po drodze przejezdzasz przez most na Swincu po lewej stronie od mostu jest tzw morskie a po prawej Pzw jest tam duzy parking dla aut. Po jakims 1km od mostu jest drogowskaz w prawo,Grabowo. Ja jade do samego konca wioski az konczy sie asfalt i zaczyna polna (blotnista) droga.Tam z reguly zostawiam auto tylko trzeba rozsadnie zaparkowac aby miejscowym nie utrudnialo zycia a miejsca malo... Czasami zdecyduje sie pojechac ta droga ale nie jest latwo a mam naped na cztery kola... Twoja decyzja.Po okolo 200-300 m polnej drogi po prawej stronie zaczynaja sie pierwsze stanowiska trzeba przejsc przez podmokly teren,wszystko zalezy od stanu wody.Jak nie jestes pewny to lepiej idz dalej a tam juz jest wal wodny i latwiejszy dostep do wody :cool:

I generalnie tyle na temat miejsca polowu.Ja jezeli jest mozliwosc, wybieram najwezsze miejsca rzeki lub zakrety ale prawde jest taka ze jak ryba bierze to ciezko znalezc wolne miejsce ( poczytaj starsze wpisy na forum) Dlatego staram sie jezdzic w tygodniu. Na temat dojazdu do tzw pomp,poczytaj na forum,ja tam bylem pare razy i jakos nie przypadlo mi to miejsce do gustu ale to moje subiektywne odczucie,musisz sam sprawdzic :cool: Ja lapie klasyczna przeplywanka od zawsze,kij lekki 3,6 ( tak mi wygodnie) maly kolowrotek,zylka 20,przypon 14, 25-30 cm dlugi, hak 10 czasami 12. Splawik 5,6gr. Bat,tyczka? ja nie praktykuje chociaz jak raz bralem udzial w zawodach mojego bylego kola to lapalem na tyczke 5m i wygralem zawody :!: ale lapalem tylko Ukleje... Takze w tej kwestii,nie pomoge :sad: Nece kukurydza z Traperem Rzeka i pinka. Czy duzo? roznie,sam musisz wyczuc :lol: Na hak,kuku z bialym czasami czerwony a wiec standard.Ryb nie biore,zadnych,nie mam nawet siatki wszystko do wody ale to kazdego indywidualna sprawa aby tylko waga i wymiar sie zgadzaly a z tym bywa roznie... :cry: Ryby? powiem tak: zlapalem tam nawet Troc na bialego robala,zdarzaja sie Karasie,Liny,Klenie ale u mnie sporadycznie.Ploc,Leszcz,Okon,Krap,Ukleja to podstawa. Generalnie fajne lowisko,ja tam lubie jezdzic a mam 90 km i Odre pod nosem.Jak bierze to presja wedkarska baaardzo duza (liczna) ala coz,kazdy chce lapac-odpoczywac ( kolejnosc dowolna :mrgreen: ) Ja osobiscie polecam ale proponuje sledzic forum :shock: Bo jak bierze to.... :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym forum to nie do końca,chodzi o śledzenie,są tacy co ładne sztuki ciągna a w ogóle ich tu nie ma,podejrzewam że długo nie bedzie. Przyklad: dzis byłem na kanale parnickim,ciagneli okonia za okoniem pod mostem kolejowym przy samej stoczni pomerania-a niestety nie ma o tym wpisu,wczoraj ciagneli sandałki takie do 70 cm koło strazy i tez o tym nie ma nic.Na szczescie nie wszyscy wedkarze sa tacy...

Wnioski nasuwaja sie same....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris 74 fajnie to wytlumaczyles koledze, ja tez juz tam pare ladnych lat jezdze i potwierdzam Twoje opinie, moze za wyjatkiem rozmiaru haczyka, ale to juz kazdego indywidualna sprawa.

Panowie pytanie, czy kanał juz odpuscil, czyplynie juz woda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mlody997 :grin: Nie uwazam sie za jakiegos fachowca w polowach na Swincu ale jezdze tam od 20 lat takze opisze Ci jak ja tam probuje co roku polapac rybki :lol: a czy Ci sie ten opis do czegos przyda, to juz bedziesz musial sam ocenic. A wiec: Okreg Zielona Gora ma porozumienie z okregiem Szczecin.Ja jezdze do wioski Grabowo to jest ok 4 km od Kamienia Pom. w strone Dziwnowka. Po drodze przejezdzasz przez most na Swincu po lewej stronie od mostu jest tzw morskie a po prawej Pzw jest tam duzy parking dla aut. Po jakims 1km od mostu jest drogowskaz w prawo,Grabowo. Ja jade do samego konca wioski az konczy sie asfalt i zaczyna polna (blotnista) droga.Tam z reguly zostawiam auto tylko trzeba rozsadnie zaparkowac aby miejscowym nie utrudnialo zycia a miejsca malo... Czasami zdecyduje sie pojechac ta droga ale nie jest latwo a mam naped na cztery kola... Twoja decyzja.Po okolo 200-300 m polnej drogi po prawej stronie zaczynaja sie pierwsze stanowiska trzeba przejsc przez podmokly teren,wszystko zalezy od stanu wody.Jak nie jestes pewny to lepiej idz dalej a tam juz jest wal wodny i latwiejszy dostep do wody :cool:

I generalnie tyle na temat miejsca polowu.Ja jezeli jest mozliwosc, wybieram najwezsze miejsca rzeki lub zakrety ale prawde jest taka ze jak ryba bierze to ciezko znalezc wolne miejsce ( poczytaj starsze wpisy na forum) Dlatego staram sie jezdzic w tygodniu. Na temat dojazdu do tzw pomp,poczytaj na forum,ja tam bylem pare razy i jakos nie przypadlo mi to miejsce do gustu ale to moje subiektywne odczucie,musisz sam sprawdzic :cool: Ja lapie klasyczna przeplywanka od zawsze,kij lekki 3,6 ( tak mi wygodnie) maly kolowrotek,zylka 20,przypon 14, 25-30 cm dlugi, hak 10 czasami 12. Splawik 5,6gr. Bat,tyczka? ja nie praktykuje chociaz jak raz bralem udzial w zawodach mojego bylego kola to lapalem na tyczke 5m i wygralem zawody :!: ale lapalem tylko Ukleje... Takze w tej kwestii,nie pomoge :sad: Nece kukurydza z Traperem Rzeka i pinka. Czy duzo? roznie,sam musisz wyczuc :lol: Na hak,kuku z bialym czasami czerwony a wiec standard.Ryb nie biore,zadnych,nie mam nawet siatki wszystko do wody ale to kazdego indywidualna sprawa aby tylko waga i wymiar sie zgadzaly a z tym bywa roznie... :cry: Ryby? powiem tak: zlapalem tam nawet Troc na bialego robala,zdarzaja sie Karasie,Liny,Klenie ale u mnie sporadycznie.Ploc,Leszcz,Okon,Krap,Ukleja to podstawa. Generalnie fajne lowisko,ja tam lubie jezdzic a mam 90 km i Odre pod nosem.Jak bierze to presja wedkarska baaardzo duza (liczna) ala coz,kazdy chce lapac-odpoczywac ( kolejnosc dowolna :mrgreen: ) Ja osobiscie polecam ale proponuje sledzic forum :shock: Bo jak bierze to.... :mrgreen: Pozdrawiam

Bardzo dziękuje za rady. Napewno z nich skorzystam pozdrawiam:) i zycze polamania kija wszystkim forumowiczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż,c&r to indywidualna sprawa każdego z nas i nie ma sensu się nad tym rozwodzić. ja jak łapie to pisze że łapie i gdzie i co,fajnie by było jakby inni też to robili .a jak nie łapie a jestem czy byłem na rybach to tez to piszę.

Tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.