Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spiningi rodbuilder'ów


savior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Był taki pomysł żeby stworzyć temat o spiningach wykonanych na zamówienie więc może ja zacznę.

Jako że chciałem kupić 2 spiningi oto propozycje jednej z firm:

Pierwszy spin na kleń, jaź, okoń

Zaproponowano mi :

- Pacific Bay IM6 2,53m 3-14gr 4-10lb - delikatna, miękka szczytówka, znakomity na małe i średnie gumy, blaszki, woblery

- Batson RX7 - o podobnych parametrach, ale o numer sztywniejszy..

- Talon VI Plus 2,6m lub 2,75m : 4-14gr 6-10lb moc jeszcze większa niż w Batsonie, ale większa plastyczność, uniwersalność - ma zdecydowanie bardziej miękką szczytówkę - wspaniały uniwersał

C D Rods BLRBR299L w podobnych parametrach co Pac Bay, szybszy i smuklejszy.. super do gumy, gorzej nieco do woblera i klenia..

Drugi spin to wędka do połowu z opadu:

Lamiglas Certiefied Pro Magnum Taper -2,7m 10-35gr 10-20lb - szybki, bardzo czuły i zbalansowany. Perfekcja do gumy na główkach 10-30gr.

Chyba że coś oczko delikatniej i taniej - np.Batson RX7 2,6m 10-28gr 10-20lb - bardziej miękka szczytówka..

Co Wy o tym sądzicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście pomysł świetny, żeby stworzyć coś o niepowtarzalnych kijkach..

Ale druga sprawa to pytanie o to czy warto?!

Talon VI Plus oczywiście bardzo mi się podoba, ale kasa, niemała..

Co o Lamiglas'a łowiłem takimi kijami i muszę powiedzieć że są świetne, piękna płynna progresywna praca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savior, niestety stać mnie bylo tylko na Batsona i to RX6, ale mogę powiedzieć, że chyba więcej nie kupię seryjnego kija :wink:

A co do wyboru blanku, to trudno coś doradzić, wszystko zależy od zasobności portfela i osobistych preferencji. Kijek trzeba obejrzeć i nim pomachać a i tak po uzbrojeniu będzie się zachowywał trochę inaczej :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszula nie daje spać po nocy?! pozdrawiam w szczególności córę..
Do pracy wróciłem, to i czas na haczyk.pl się znalazł :mrgreen::mrgreen: ale nie róbmy OT.

A cena na pewno nie najniższa ale warto. Ja już kombinuje jak sobie kijka na sandacza ukręcić :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po 1 fajnie ze zdecydowałeś się na kijek od zbrojmistrza - na pewno nie będziesz żałował tej decyzji. Niestety oprócz ceny, zabawa w zbrojenie wędek ma jeszcze jedną wadę - myślę że największą - jak połowisz swoją pierwszą wędką zbrojoną "pod Ciebie", nie spojrzysz już na seryjną produkcję i już za chwile będziesz myślał o kolejnym patyku. Takie wędki uzależniają. Po 2 jeśli chodzi o kijek na klenia to ja z podanych wybrałbym tego, który jest najszybszy. Takie wędki lubię, gdy poluje na klenia. O długości się nie wypowiada, bo każdy ma swoje preferencje. Po 3 o wędce na sandacza sie nie wypowiadam bo w tym temacie póki co raczkuje, ale jakiś tam pogląd na sandaczowy kijek już mam. (obecnie jako sandaczówki używam Pac Baya 2.9, cw. 7-21 i trochę daje mu popalić bo miotam przynętami grubo przekraczajacymi cw. i o dziwo kijek daje rade ale powiedzmy szczerze do opadu sie nie nadaje - za bardzo siada przy podrywaniu gumisia i na pewno będę robił mocniejszy kijek).

Artech: jaki blank wybrałeś na wedke sandaczową? wiem że łowisz na odrze wiec doradz prosze coś na sandacza (cw i akcja bo dlugość raczej od 2.75 mnie interesuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

W końcu temat się ruszył co mnie cieszy.

Po przeczytaniu waszych postów mam kilka pytań:

co oznacza progresywna akcja??

i jak mam rozumieć że wędka o szybkiej akcji ??

Tez nie mam za dużo kasy wiec pewnie wybiorę blank Batson'a.

I raczej wezmę

IST1142F RX7 2 2,90 7-14 4-10 Mod

albo bardziej miękką IST1141F RX7 2 2,90 2-10 4-8 Mod

I przy tych blankach jest opis że akcja jest Mod. Co mam przez to rozumieć ??

I pytanie do Artecha:

Czy na prawdę jest taka różnica przy wędkach robionych na zamówienie ?? ze nie będę już chciał wędki seryjnej kupić ??

Dzięki za pomoc

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie do Artecha:

Czy na prawdę jest taka różnica przy wędkach robionych na zamówienie ?? ze nie będę już chciał wędki seryjnej kupić ??

Dzięki za pomoc

Pzdr

ja nie Artech ale też mogę się w tej kwestii wypowiedzieć :mrgreen:

Różnica jest kolosalna. Nie ma w ogólne czego porównywać. To tak jakkby porównywać podrzędny garnitur z garniturem szytym na miarę.

Ja na 100% nie kupie już seryjnego kija.

akcja Mod - moderate - czyli średnia. Kij będzie zdecydowanie wolniejszy od tego o akcji FAST - czyli szybkiej.

Kij o szybkiej akcji pod niewielkim obciązeniem pracuje tylko samym szpicem szczytówki a gdy się zwiększy obciążenie ugięcie kija będzie biegło dalej w stronę dolnika, ale zawsze bwrdziej będzie się uginał element szczytowy. Poza tym po wymachu taki kij szybciej wróci do swojej wcześniejszej pozycji - nie będzie "falowania" i będzie sprawiał wrażenie sztywnego (nawet mając niewielkie c.w.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dobrze wiedzieć.

Jeszcze dwa pytanka

1. Co znaczy że kij jest szybki albo wolny albo średni (nie mam dużo wędek żeby widzieć jakąś różnice)??

2. Co Wasze żony jak im mówicie że chcecie kijek kupić za 800 zł (taki przykład)?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co znaczy że kij jest szybki albo wolny albo średni (nie mam dużo wędek żeby widzieć jakąś różnice)??

trudno to wytłumaczyć. Najlepiej przejdź się do pracowni i poproś o wytłumaczenie i demonstrację - na pewno nie odmówią. ogólnie im akcja szybsza tym kij sztywniejszy i inne będzie jego ugięcie pod przynętą oraz inna praca pod obciążeniem. Kije wolny będzie "pracował" całym blankiem, stosunkowo mocno się uginał pod przynętą a pod obciązeniem przyjmie kształt prabolii. Kij średni - to coś pomiędzy kijem wolnym i szybkim (wiem Ameryki nie odkryłem :lol: ).

2. Co Wasze żony jak im mówicie że chcecie kijek kupić za 800 zł (taki przykład)??

NIe mam żony, ale rodzinka w domu nie wie ile moje zabawki kosztują. Jak się pytają udzielam wymijającej odpowiedz w stylu: "mniej niż na to wygląda" :mrgreen:

choć zdaje sobie sprawę, że z żonką to nie przejdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Ule z bolkami koniec ale na sandacza czas mamy??

Może w październiku uda się wyskoczyć na kilka godzin :wink: A poza tym "zrobię" sobie wędkę na przyszły sezon :twisted:

Artech: jaki blank wybrałeś na wedke sandaczową? wiem że łowisz na odrze wiec doradz prosze coś na sandacza (cw i akcja bo dlugość raczej od 2.75 mnie interesuje).
Jeszcze nic nie wybrałem, dopiero się przymierzam, ale myślę że będzie to jakiś Batson. Nie wiem tylko czy zdecydować się na kijek do 28 g czy coś cięższego, najgorsze jest to że po 28 następny jest do 42 g. Długości też nie ma pośredniej :sad: albo jednoczęściówka 2,13 albo dwuskład 2,6, a ja preferowałbym kijek 2,4 m. Ale coś się na pewno wybierze :wink: Pogadam z Danielem to coś doradzi.
2. Co Wasze żony jak im mówicie że chcecie kijek kupić za 800 zł (taki przykład)??
Cytuję: "Cyba cię po......." :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo dobrze wiedzieć.

Jeszcze dwa pytanka

1. Co znaczy że kij jest szybki albo wolny albo średni (nie mam dużo wędek żeby widzieć jakąś różnice)

Savior, zastanawiam się czy nie za wcześnie decydujesz się na rodbuilderowy kij. Pewnie że fajnie mieć takowe cacko ale sądzę, że zamawiając takowy powinno się mieć jakieś preferencje i wymagania odnośnie niego. Stwierdzenie, że szukasz kija na klenie czy sandacze jest w tym przypadku chybione, dostaniesz stereotypową propozycję na takową rybę. I będzie to dla ciebie wędka nie różniąca się od fabrycznego badylka, tyle że ekskluzywna bo droga/pomijam kwestie jakościowe/. A to dlatego, że decydując się na takowy kij sam powinieneś określić swoje preferencje: np czy kij ma mieć moc UL czy M, akcję MF a może XF, ładować się przynętami 3 lub 18 gr, preferencje odnośnie dolnika, jego długości i wykończenia, uchwytu kołowrotka, ugięcia, rozmieszczenia przelotek pod określony młynek i jeszcze kilka innych kwesti. trzeba być świadomym czego się chce, bo może się okazać, że postwisz ulubiony wobler w nurcie a kij wygnie Ci się po dolnik. Ja, dopiero po "przewaleniu" kilkudziesięciu spinów powoli dojrzewam do takowej decyzji, może w twoim przypadku jest inaczej. Nie jest to bynajmniej zarzut w Twoją stronę a dobra rada. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadam z Danielem to coś doradzi.

Ja też zasięgnę języka u źródła ale w Poznaniu i dam znać czego ciekawego się dowiedziałem na temat blanku pod sandacza na Odre :wink:

Savior, zastanawiam się czy nie za wcześnie decydujesz się na rodbuilderowy kij. Pewnie że fajnie mieć takowe cacko ale sądzę, że zamawiając takowy powinno się mieć jakieś preferencje i wymagania odnośnie niego. Stwierdzenie, że szukasz kija na klenie czy sandacze jest w tym przypadku chybione, dostaniesz stereotypową propozycję na takową rybę. I będzie to dla ciebie wędka nie różniąca się od fabrycznego badylka, tyle że ekskluzywna bo droga/pomijam kwestie jakościowe/. A to dlatego, że decydując się na takowy kij sam powinieneś określić swoje preferencje: np czy kij ma mieć moc UL czy M, akcję MF a może XF, ładować się przynętami 3 lub 18 gr, preferencje odnośnie dolnika, jego długości i wykończenia, uchwytu kołowrotka, ugięcia, rozmieszczenia przelotek pod określony młynek i jeszcze kilka innych kwesti. trzeba być świadomym czego się chce, bo może się okazać, że postwisz ulubiony wobler w nurcie a kij wygnie Ci się po dolnik. Ja, dopiero po "przewaleniu" kilkudziesięciu spinów powoli dojrzewam do takowej decyzji, może w twoim przypadku jest inaczej. Nie jest to bynajmniej zarzut w Twoją stronę a dobra rada.

Zgadzam sięw 100%. Jeżeli nie wiesz jakiego dokładnie chcesz kija to lepiej dobrze się zastanów na zleceniem budowy, bo może się okazać, że finalny produkt nie będzie Ci w 100% odpowiadał. W odróżnieniu od seryjnych patyków u zbrojmistrza nie dostaniesz do ręki gotowego kija, którym możesz pomachać przed zakupem. Co najwyżej goły blank a to nie to samo. ponieważ gotowa wędka może minimalnie mieć inna charakterystykę od samego blanku (np. poprzez dołożenie przelotek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elpojo masz racje ale jak mam teraz kupić 5 wędek to wole jedną a porządną.

Kilka rzeczy już wiem co bym chciał. Kołowrotek rozmiar 2500, długość wędki też już wiem jaką będzie mi się dobrze rzucać. Wiem też jaki moja rzeka ma uciąg i na jakie przynęty będę łowił. Także już jakieś rozeznanie mam.

powinieneś określić swoje preferencje: np czy kij ma mieć moc UL czy M, akcję MF a może XF, ładować się przynętami 3 lub 18 gr, preferencje odnośnie dolnika, jego długości i wykończenia, uchwytu kołowrotka, ugięcia, rozmieszczenia przelotek pod określony młynek i jeszcze kilka innych kwesti.

Mógłbyś w paru słowach opisać co oznaczają te pojęcia (może wiem o co chodzi ale wole się upewnić czy się nie mylę)??

ładowanie wędki??

moc UL czy M??

i te akcje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładowanie wędki??

pojęcie to odnosi się do pracy wędki podczas zarzucania przynęty. Wiadomo - najlepiej wędka będzie pracowała (ładowała się), podczas zarzucania przynęt odpowiadających c.w. wędziska. Co mniej więcej oznacza, że przy lżejszych przyętach wędka nie będzie "oddawała" całej swojej mocy podczas wyrzutu, a gdy użyjemy przynęty cięzszej od górnej granicy cw. wędka będzie "przeciązona" i nie będzie w stanie podczas wyrzutu posłać przynęty na odpowiednią odległość, czyli łądowanie wędki to jej praca z określonymi przynętami podczas wyrzutu.

moc UL czy M??

UL - Ultra light - oznaczenie mocy wędki - jest niejako pochodną c.w. i stosowanej linki - raczej umowne oznaczenie. kijek np 1-7 cw będzie UL a kij 7-21 cw. - M - medium, Jest jeszcze onaczneie H - heavy - cięzki.

akcję MF a może XF

MF - (Mod/Fast) Moderate - Fast - akcja wędki oznaczająca coś pomiędzy średnią a szybką (zobacz mojego wczorajszego posta ).

XF - extreme fast - super szybka akcja wędki - kij sztywniejszy od normalnego Fasta.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi...

Poprawianie jest zbędne, gdyż wszystko dobrze przetłumaczyłeś..

Kije Moderate-Fast czyli MF, są często typowymi półparabolikami, tj. kijami semiparabolicznymi, dobrze współpracującymi z plecionkami..

XF Extreme fast, bardzo szybkie kije o dużej mocy, oraz typowo szczytowej akcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie teraz się sporo rozjaśniło.

Kije Moderate-Fast czyli MF, są często typowymi półparabolikami, tj. kijami semiparabolicznymi, dobrze współpracującymi z plecionkami..

XF Extreme fast, bardzo szybkie kije o dużej mocy, oraz typowo szczytowej akcji..

Jeszcze jedno pytanko odnośnie mocy

Fast -> akcja szczytowa

Mod/Fast -> semiparabolik

Mod -> typowy parabolik ?? czyli praca po samą rękojeść ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod -> typowy parabolik ?? czyli praca po samą rękojeść ??

Teoretycznie tak - przy maksymalnym obciążeniu.

Jam ma mod/fast i przy bardzo dużym obciążeniu pracuje trochę ponad 2/3 długości blanku patrząc od szczytówki. Podejrzewam, że gdybym jeszcze zwiększył obciążenie to zacząłby pracować jeszcze bliżej rękojeści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

savior co oznacza akcja, lub praca progresywna. Kije które pracują progresywnie są to takie kije, które podczas prowadzenia przynęty są kijami szybkimi, o akcji typowo szczytowej.. Jednak kij inaczej pracuje podczas walki z rybą, przy małych rybach wędka ugina się tylko w sekcji szczytowej, jednak podczas holu większego drapieżnika wędzisko płynnie pracuje "do połowy", takie kije są szczególnie przydatne podczas łowienia na wszelkiego rodzaju przynęty miękkie, cechuje jest perfekcyjne dobranie ułożenia przelotek na blanku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod -> typowy parabolik ?? czyli praca po samą rękojeść ??

Teoretycznie, ale tylko teoretycznie..

Można to stwierdzić na podstawie typowej "kluchy", tj. kija o wolnej akcji.. Ale taka typowa kluska może być tak skonstuowana że podczas wyrzutu przynęty szczytówka momentalnie powraca do pierwotnego stanu i nie ugina się ciągle podczas prowadzenia przynęty, co jest bardzo nietypowe dla wędzisk o wolnej akcji, ale możliwe, bo pod minimalnym obciążeniem taki kij nie będzie pracował wogóle, a pod obciążeniem w granicach minimalnej i maksymalnej masy wyrzutowej, czyli optymalnej będzie pracowała jedynie sekcja szczytowa.. Czy na podstawie spinnerów zbudowanych na blankach muchowych.. Kije o szybkiej akcji, oraz parabolicznym ugięciu..

Mówi się o akcji szybkiej i wolnej, ugięciu szczytowym lub parabolicznym, czy semiparabolicznym, ale wszystkie te cechy może mieć w sobie jeden kij, zależne jest to jedynie od stosowanych przynęt, prowadzenia przynęty, oraz osoby łowiącej takim kijem.. Wszystko zależy od konstrukcji kija..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś w paru słowach opisać co oznaczają te pojęcia (może wiem o co chodzi ale wole się upewnić czy się nie mylę)??

ładowanie wędki??

moc UL czy M??

i te akcje??

Koledzy byli szybsi :mrgreen:

Elpojo masz racje ale jak mam teraz kupić 5 wędek to wole jedną a porządną.

Jeśli chcesz 5 kijów o różnej charakterystyce zastąpić 1, będzie ciężko nawet u wytrawnego zbrojmistrza. Jeśli zaś chcesz uniknąć poszukiwań metodą prób i błędów tzn przewalanie kijów aż do skutku kierunek rodbuildingu jest jak najbardziej trafny. Sprecyzowanie swoich potrzeb będzie kluczem do sukcesu dlatego nie spiesz się z wyborem.

Pozwodzenia! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to to jest wytrawna kwestia.. Tak jak napisał kolega elpojo ciężko będzie zrobić kijek o różnej specyfice, ale zawsze zamiast kilku kijaszków o różnym zastosowaniu możesz zrobić pod siebie dwa kijki które będą całkowicie zadowalały Cię, zależnie od rodzaju wypadu spinningowego jaki preferujesz.. Dajmy na to progresywnie pracujący kijek który będzie Ci służył do połowu kleni, jazi, okoni i mniejszych szczupaków o akcji średniej który będzie ładnie pracował pod małymi i średnimi przynętami, zarówno gumowymi jak i obrotóweczkami numer 1,2, czy małymi i średnimi wobkami.. Oraz drugi kijek typowo jigowy pod gumy na główkach powyżej 20gram, który będzie miał szybką, skrajnie szczytową akcję, przyda się na bolenie, szczupaki oraz połowy kogutami na wyprawach sandaczowych.. Zawsze lepiej mieć 2 konkretnie zadowalające właściciela kije, niż kilka pośrednich, spośród których ciężko będzie wybrać ten który akurat w danej kwestii będzie naprawdę w miarę "przydatny"..

Ludzie różnie mają, jedni zabierają nad wodę kij szczupakowy, ale chcieli by połowić okonia, ja np. mam kilka pudełek z przynętami, wyselekcjowanymi na konkretną rybę i jak już wybieram się ze spinningiem nad wodę, nie ma wtedy żadnych odskoczni od wcześniejszych planów, jeśli mówię że wybieram się na szczupaka czy sandacza, nie zabieram ze sobą pudełek z okoniowymi gumeczkami, bo wtedy znając po mnie zacznie się niepotrzebna kombinacja, a sama przyjemność z wędkowania idzie na drugi plan, a gdy biorę kije o c.w 10-35 lub 5-20 które leżą mi w ręce i będe mógł przez te 5-8godzin machać nimi bez większego wysiłku z użyciem średnich i dużych przynęt.. Nie zabieram nad wodę dwóch kijów o różnej specyfice, bo zawsze nastawiam się na konkretnego drapieżnika, nie lubię kombinować nad wodą.. Sam teraz mam 3 kije spinningowe i nie są to kije od rodbuilderów, są to kije które zostały delikatnie przerobione pod moją ręke, jeden kij do dużych gum (u mnie duże gumy to te do 15-16 cm) na główkach do 20gr. tj. Jaxon Futura 2.75 c.w 10-35 ze skróconą rękojeścią, dużo lepiej leży w dłoni, mimo iż najrzadziej łowię tym kijkiem, ale podczas późno jesiennych wypadów nad wodę jest już tylko ten kijek.. Do średnich gumek i jak zachodzi potrzeba założenia średniego woblera na bocznym troku czy średniej i większej wahadłówki z cienkiej blachy, czy 5 cm gumek na małych główkach lub przy zastosowaniu bocznego troczka na okonka wtedy Jaxon Selection 2000 Jig Spin 2.70 c.w 5-20 z dołożonym wyważeniem oraz delikatnie wysubtelnioną szczytówką (to takie moje uniwersalne wędzisko), oraz mój ostatni nabytek moja typowa okonióweczka Cormoran Black Bull 2.6 c.w 3-12, świetna tak do woblerków, jak i najmniejszych gumek na mikrogłówkach, mimo iż masa zakres wyrzutu delikatnie oszukany, bo równie dobrze ładuje się tak przy mniejszych (3 cm ripperach na 1gr. główkach) jak i tych większych (7 cm kopytach na 10gr. główkach) ogólnie ten kijek jest seryjny wogóle nie ruszany i naprawdę godny polecenia.. To tak poza tematem.. :lol:

A jeśli już mamy mówić o zrobieniu sobie kija pod siebie, wiadomo że nie będzie to mały wydatek, ale jeśli już ktoś się decyduje, powinien zrobić małą ocenę, podsumować swoje przyzwyczajenia i oczekiwania, co napewno pomoże w doborze wędziska pod siebie, zdecyduje jaka będzie długość kija, długość rękojeści, uchwyt kołowrotka, specyfika samego blanku, rodzaj przelotek, które też znacznie wpływają na pracę wędziska, w jakich porach roku łowi najczęsciej, jakie gatunki ryb, jakimi przynętami, to wszystko może mieć istotny, a co najważniejsze "owocny" wpływ na dopasowanie wędziska do własnych preferencji, bo taki kijek musi dawać przyjemność z łowienia, sam kolor omotki przecież może dać tak wiele radości w pochmurny dzień, gdy najdelikatniejszego przytrzymania brak :wink::mrgreen: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz 5 kijów o różnej charakterystyce zastąpić 1, będzie ciężko nawet u wytrawnego zbrojmistrza. Jeśli zaś chcesz uniknąć poszukiwań metodą prób i błędów tzn przewalanie kijów aż do skutku kierunek rodbuildingu jest jak najbardziej trafny. Sprecyzowanie swoich potrzeb będzie kluczem do sukcesu dlatego nie spiesz się z wyborem.

Mniej więcej charakterystyki pracy wędek znam tylko nie wiedziałem ze przy spiningach rodbulderów to się opisuje tak jak powyżej. I mniej więcej mam już swoje preferencje i upodobanie.

na pewno się nie będę spieszył. Latam po różnych forach i czytam dużo. A na sam koniec pojadę do zakładu i jeszcze pomacham blankami.

Tylko chciałem poprzez te pytania na haczyku pozbyć się być może błędów w myśleniu.

Teraz zabieram się do czytania wypracowania :mrgreen:daTeo00 za co wielkie dzięki.

Najpierw miałem ochotę na wędkę do połowu z opadu ale doszedłem do wniosku że jeszcze pomęczę się swoim Balzerem a na razie poszukam czegoś na jazie klenie i okonie. Tylko tak się zastanawiam czy nie rozdzielić tego na dwie wędki tylko na jazie i druga na klenie i okonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak się zastanawiam czy nie rozdzielić tego na dwie wędki tylko na jazie i druga na klenie i okonie.

Dla mnie to już za duże rozdrobnienie. W przyszłym sezonie na wiosnę na 100% zlecę budowę wędki kleniowo - jaziowo - okoniowej na Odrę i wiem że da się tak uzbroić blank, żeby komfortowo łowiło się przynętami, którymi poluje na te gatunku. IMHO - szkoda kasy na 2 różne kije do łowienia tych ryb skoro można wybrać jeden blank który "pogodzi" te ryby. Ja już nawet wybrałem blank do tego zdania, ba nawet łowiłem wędką na tym blanku :mrgreen:

Chyba że faktycznie często polujesz tylko na jazie i jest to często ryba nr 1 Twoich wędkarskich wypraw to wtedy warto się nad tym zastanowić bo w innym przypadku szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.