Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spiningi rodbuilder'ów


savior

Rekomendowane odpowiedzi

ja wyczytałem że najlepszym blankiem do tych 3 gatunków ryb będzie XST1141F Batsona ale za sam blank trzeba dać 400 i jak bym brał jedną wędkę to będzie to właśnie ten blank.

A ty dawm84 co masz upatrzone ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 107
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tylko tak się zastanawiam czy nie rozdzielić tego na dwie wędki tylko na jazie i druga na klenie i okonie.

Zbędny podział, ryby biorą na podobne przynęty, występują na tych samych wodach, często w tych samych miejscówkach towarzysząc ze sobą.. Kij na jazie i klenie, oraz drugi kijek na okonie, ale czy istnieje faktyczna potrzeba tworzenia dwóch kijów o innej, ale podobnej specyfikacji, kiedy można stworzyć jeden kij który będzie idealny tak do połowu okoni na gumowe paprochy jak i kleni oraz jazi na obrotówki i woblerki, ciężki wybór Cię czeka savior, bardzo ciężki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dawm84 co masz upatrzone ??

Blank Talona o oznaczeniu 10'0"-MLXF2 - 3.05m, cw. 4-14, akcja x/fast - jednym słowem - rakieta. Cenowo takż :roll: e Zaletą jest to, że bajecznie łowi wędko uzbrojoną na tym blanku :razz:

Poza tym ten batson XST1141F ma chyba cw. 2-10 tak? Jeżeli to się zgadza to wg. mnie za delikatny na klenia zwłaszcza a dodając do tego akcję mod/fast możesz mieć problemy z zacięciem ryb z dłuższych odległości - zwłaszcza kleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje mi też się tak właśnie wydawało że niepotrzbny ten pocział ale czytałem że bardzo ciężko jest zaciąć jazia. I hol tej ryby powinien być jak najdelikatniejszy żeby jej nei stracić. Na forum FC widziałem kilka postów że ciężko jest znaleść blank który obsłuży te dwie ryby i do tego jeszcze okonie. To już sam nie wiem co o tym myśleć.

Co do tego blanku Talona widziałem też oznaczenie 7-14 także ciekawe które jest prawdziwsze. Ale jak miałeś w rekach ten blank i machałeś nim śmiem sądzić ze da rade rzucić na oczekiwaną odległość małymi przynętami??

a co do postu daTeo00 wiem że ten wybór jest bardzo trudny nie chce popełnić żadnego błędu żebym potem nie żałował. Wędki nie są tanie a bogaczem nie jestem niestety.

Także czkam jeszcze na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego blanku Talona widziałem też oznaczenie 7-14 także ciekawe które jest prawdziwsze. Ale jak miałeś w rekach ten blank i machałeś nim śmiem sądzić ze da rade rzucić na oczekiwaną odległość małymi przynętami??

Faktycznie, na stronie FC ma cw. oznaczony jako 7-14 a na stronie rodbuildera u którego był wykonywany 4-14. taki też c.w. był umieszczony w opisie kija na blanku. Jestem przekonany na 100%. W każdym razie w przyszłym tygodniu będę z nim rozmawiał więc się dowiem skąd ta rozbieżność. Natomiast jeżeli chodzi o odległości rzutowe to przy nawiniętej na kołowrotku żyłce 0/18 wobki ok 3 gramy śmigały już dość daleko.

(tak na marginesie mój kijek ma dolny cw tez 7 gram a sprawia wrażenie dużo mocniejszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też fajny blank CD BLRBR2108L cw 3-14 x/fast tylko że krótszy 2.75 mi by pasował tylko trzeba żeby ktoś napisał czy się nada

Moim zdaniem byłby lepszy od Batsona, choćby ze względu na akcję. Najlepiej zrobisz, jak przy wyborze blanku pomachasz sobie tymi, które Cię interesują. Aha i jeszcze jedna uwaga. Jeżeli wybierasz blank o stosunkowo małej mocy i cw. to najlepiej uzbroić go w jak najlżejsze/najlepsze (a co za tym stosunkowo drogie) przelotki, by blank nie stracił za dużo ze swojej pierwotnej charakterystyki. Fuji Alconite chyba będą ok ale to już doradzi rodbulider. Osobiście uważam, że na blanku i przelotkach nie należy oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

I temat ucichł, a ja dziś nad wodą spotkałem spinningistę skorego do otwartej rozmowy.. Łowił ciekawym kijaszkiem, bynajmniej wg. mnie.. savior coś dla Ciebie kolego.. Owy facet koncentruje się na łowieniu paprochami, dla niego maksymalna wielkość gumek to 5cm, wogóle nie łowi woblerami, wahadłówkami i obrotówkami, jedynie gumeczki.. Koncentruje się głównie na okoniu i sandaczu.. Dał mi troszeczkę porzucać swoim kijem, tj. blank ATC IST 961 2.80 c.w 1,5-9gr.. Tak właśnie był opisany kijek, troszeczkę poszukałem po google.pl i ten blank znalazłem jedynie w opcji 2.90 c.w 2-10,5.. Ale nic, pomachałem troszeczkę, pomanipulowałem i muszę stwierdzić że świetna rzecz, akurat miałem w pudełku robione ze śrucin jigi o wadze do 1gr. i rippery 3cm i nawet przy takich przynętach kij ładował się lepiej niż dobrze.. Krótki dolnik, wygodny, dobrze wyważony kij, cudo, po prostu cudo.. O cenę i szczegóły dokładnie nie wypytywałem, ale facet stwierdził że więcej niż 800złotych nie zapłacił o ten kij, szczegółów nie podał niestety, wiec co, jak i gdzie "wyrwał" ten kijaszek powiedzieć po prostu nie mogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tak mi się ubzdurało, że nadszedł czas, co by zrobić sobie kij na zamówienie.

Wymagania niewielkie.

Długość 2.6-2.9m

cw. powiedzmy 10-35

dolnik średniej długości z "ciepłym" uchwytem tzn., to co trzymam w ręce, wokół uchwytu kołowrotka, co by nie było metalowe, czy plastikowe, co by przyjemnie było kilka godzin trzymać taki kij w ręku.

przelotki Fuji standard.

To złapałem za telefon i dzwonię do dwóch pracowni.

Po przedstawieniu opisu, prostego, żadnych cudów i diamentów na kiju, krótka kalkulacja

1000 PLN

1300 PLN.

Chyba wyleczyli mnie z kija od wędekbildera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abu, nie wiem do czego ma być ta wędka ale zwróć uwagę na ten blank SH1025-2 RX6 2 2,60 10-28 10-17 Mod/F Med/H http://xrods.pl/rubriq.php?id_article=23. Myślę że przy tym blanku powinieneś się zmieścić w 600 PLN.

Ja przy blanku SH1084-2 + tuba na wędkę zmieściłem się w tej keocie.

A produkt finalny wygląda tak:

647afe50ea0106a6m.jpg

829e37c813b31af7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, byłem dziś w pracowni Rodmas. Namacałem się blanków do woli.

Obejrzałem też kilka gotowych kijków.

Wykończenie - wiadomo - czary, kolory, korki, rattany podpalane, cuda wianki.

Dwuskładowe blanki różnych akcji, c.w. itd.....

Ale zaczarowało mnie coś innego.

Miałem w ręku jednoczęściowy spinn okoniowy 2.13m, bodajże do 14g.

Coś pięknego, jaka akcja i jaka praca takiego kija, waga jakaś symboliczna w okolicach 120g.

Perfekcyjny.

Chłop pozwolił mi z tym kijem zrobić kilka prób, potężny zapas mocy, bałem się, że to strzeli przy takim ugięciu i sile z jaką obaj naciągaliśmy ten kij.

Nic z tych rzeczy.

Planowałem zrobić zupełnie inny kij, ale ten mi zaimponował najbardziej.

Niestety mam taki chaos w głowie, że nie zapamiętałem żadnej nazwy czy modelu blanku.

Pojadę następny raz, to podzielę się bardziej szczegółowo doświadczeniami.

Teraz oglądam swoje kije w domu i porównuje.

Chce przez zimę, na spokojnie dokonując świadomego wyboru zrobić sobie kij, który będzie sprawiał mi przyjemność w operowaniu nim nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pomału opanowałem chaos w głowie po wizycie w pracowni.

Znalazłem dwa takie oto blanki:

Pierwszy to blank Batsona IP841 2,13m, jednoczęściowy 4-10 c.w. 4-10linka/moc lb akcja MOD/F

http://xrods.pl/rubriq.php?id_article=23

Drugi to blank ATC PV 702 2.13m, jednoczęściowy, 3,5-14g c.w. 6-12linka/moc lb akcja FAST

http://www.rodmas.pl/ATCV.html

Założenie jest takie, by była to solidna okoniówka do brodzenia i łowienia z łódki. Kij ma być lekki a zarazem silny.

Ufam, że oba blanki są w stanie poradzić sobie z zębatym przyłowem.

Co do zbrojenia, to pewnie jakieś Fuji, ale nie jestem jeszcze zdecydowany.

Co myślicie koledzy o takim wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Witam,

przymierzam się do kupna spiningu na wiosnę do połowu dużego okonia.

Kijek jaki szukam musiałby mieć parametry:

1. CW 3-12g lub 2-10g

2. Dł 2,7m

3.dwu częsciowy

4.rękojesć korek

5.szybką akcje

6.Firmy które odpadają JAXON oraz Shimano od którego odchodze w związku z niekompetentnym serwisem (moje TECHNIUM naprawiali 60 dni i bzdury napisali w karcie gwarancyjnej.

6.Gwarancja Polska lub USA

7.cena do 1000zł,może być w sklepie w USA

Zastanawiałem się nad Daiwa TOURNAMENT Jiggerspin 2,7m 3-18g , ale od 3-18g w/g mnie to 18g jest zbyt duże.

Potrzebuje delikatnego kilera, co polecicie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.cena do 1000zł,może być w sklepie w USA

W tej cenie masz świetny kijek St.Croix-a ,nie podam ci jaki model bo nie pamiętam ale jest z czego wybrać jeśli chodzi o cw.po za tym istotna cecha to dożywotnia gwarancja.

Kije są szybkie ,czule i mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitpower, przypadkiem kupiłem krótki kijek 213cm z St.Croix z podstawowej serii Triumph i jestem bardzo zadowolony z niego, zważywszy, że kosztował raptem 200pln.

Ciężar wyrzutu opisany jako 3,5-14g, z przeliczenia uncji.

Kijek na tyle mocny, że bez wahania podniósłbym mu te oznaczenia na 5-20g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z takimi pieniędzmi nie baw sie w seryjne wędki zamów coś z pracowni ja polecam Xrods mam osobiście od nich wędkę do delikatnego połowu sandaczy i dużych okoni na blanku Batsoona coś pięknego czuła ,super szybka i niesamowicie przy tym mocna.

Będziesz miał wędkę jaką sobie zechcesz do koloru do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.