Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nasze łodzie i pontony.


Supersobi

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
A jaka mobilność, na każdym leśnym jeziorku można zwodować i popływać :mrgreen:

To się zgadza i coraz częściej zastanawiam się nad zakupem małej łodzi bądź takiego pontoniku. Oczywiście nie na Odrę tak jak niektórzy kamikadze ale tak jak artech, piszesz , małe leśne jeziorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żę tak się wtrące w tym temacie ... Piter to zdjęcie to tam na żelewie ?? a pontonika fajny :) dokładnie pływanie po płyciznach pontonem fajna sprawa ;) tylko że mojego kolesia przecieka gdzieś i trzeba co jakiś czas wode wylewać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów!

To i ja się pochwale swoim kwietniowym zakupem :smile:

Łódka Wigry 355 wersja full + dodatki oraz przyczepka Niewiadów N300.

Dane techniczne:

Długość 3,55 cm

Szerokość 1,65 cm

Waga 115 kg

Maksymalny silnik 15KM.

Tytułowa łódka

Drugie zdjęcie

Przyczepka

i bonus, żeby było chociaż trochę widać ile jest miejsca w środku, mam 178 cm :grin:

Szczupak

Krótkie podsumowanie:

1. Super stosunek jakość cena,

2. Przestrzeń,

3. Mój priorytet - stabilność,

4. Zadowolenie, Banan na gębie jest zawsze kiedy na niej pływam. :grin:

Pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również się pochwalę !!! :)

Tak wyglądała moja łódeczka w momencie zakupu ....

ac21c0a5a2f00594m.jpg

Niby w miare niezle ale pozory mylą ponieważ listwy były całe pognite ... Pawęż oraz ławki również wymagały wymiany !!!

A więc JEDZIEMY ...

fe8113e567b58ee0m.jpg

Na pierwszy ogień poszły listwy oraz dwie ławki ... Pawęż oraz jedną ławkę zostawiłem na pózniej ażeby łódeczka mi się nie " rozjechała "

Następnie przygotowałem sprzęt do szlifowania ...

f5a2c2f276b7e63fm.jpg

Może nie jakiś tam " profesional " ale wszystko wytrzymało :)

a9c533e0885cf2c7m.jpg

Tutaj już kawałek oszlifowany od środka ...

Następnym krokiem było szlifowanie łodzi od zewnątrz

Położyłem również jedną warstwę maty szklanej w środku oraz 3 warstwy maty w samym " dziobie " gdyż przy przeskakiwaniu przez fale jest on najbardziej narażony na uszkodzenia ... Zdjęć niestety już nie robiłem gdyż ręce miałem całe klejące od żywicy :sad:

a9343a1110eaf2ccm.jpg

Tutaj zdjęcie łodzi z wstawionymi wszystkimi nowymi ławkami (środkową ławkę zrobiłem pustą w środku aby trzymać w niej wszelkiego rodzaju graty oraz żywność ) ... Pozostałe ławki w środku oczywiście zostały w całości zalane pianką poliuretanową ... No i oczywiście widzimy tu wstawioną nową pawęż ... Oraz wszystko pomalowane od środka !!!

1b3c7a9b97226566m.jpg

" Sadzyk " z bliska !!!

a2d6f5c6133c433am.jpg

Oraz pawęż ... ( jeszcze nie wykończona )

f582d6887dcc981cm.jpg

Tutaj malowanie łodzi od zewnątrz ( mój mały pomocnik - początkujący wędkarz - szczęście tatusia ) :)

Następnie kładziemy nowe listwy ...

296f3382dbdc8653m.jpg

I oczywiście szlifujemy ... ( Początkowo heblem elektrycznym - kosmetyka już ręcznie papierkiem ściernym )

48ee367117e041d5m.jpg

Tutaj widzimy już pomalowaną całość wraz z listwami ... Założone zostały nowe dulki , wiosła , knagi , numery rejestracyjne oraz klapa sadzyka na zawiasach !!! W zasadzie to już praktycznie efekt końcowy !!! :cool:

70594dfa84a39f5fm.jpg

Do pełnego sukcesu brakuje jeszcze wykończenia dzioba z kwasówki oraz blachy pod mocowanie silnika do pawęży ( które już oczywiście założyłem lecz zdjęć niestety nie posiadam ) !!!

OFICJALNE ZDJĘCIA Z WODOWANIA DOPIERO W SEZONIE 2011 - POZDRAWIAM !!!

PS. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim którzy byli dla mnie wsparciem ( zarówno praktycznym jak i teoretycznym ) podczas wykonywania prac przy tej łódeczce !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Summer, fajnie że ci sie udało ,no fajny ten twój 'sadzyk" ,pytanie czy dulki nie za blisko dziobu ,chociaż fotki mogą zmylić ,ale musiałem zapytać. :wink: życzę samych rekordów w przyszłym sezonie i nie zapomnij o relacji z wodowania. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek, Dulki są mniej więcej tak jak w większości takich łodzi bo mierzyłem u innych także powinno być dobrze ... Druga sprawa to taka że głównie będę pomykał na silniczku ... Wiosła to tak tylko do ustawienia się w łowisku lub awaryjnie jakby motor padł ( mam Wietieroka ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa łódka 40 koni mariner,pomocniczy 4 konie mercury,jest jeszcze bez nazwy :wink: ,echo lowrance hds-5

p10500480.jpg

p1050044b.jpg

i tyle rybek w jednym miejscu :mrgreen:

img45650.jpg

i stary poczciwy " RED DEVIL" po odmalowaniu i z mocniejszym silnikiem 25 koni yamaha,pomocniczy jonhson 4

p1050042w.jpg

p10500460.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To i ja się pochwalę ,moja lambda oczywiście po zakupie zimą ,dodatkowo zakupione wycieraczki na dno kotwice gumowe i pokrowiec nie licząc wioseł ,do napędu służy Mercury 3,5 KM dzięki koledze pitpower u którego zasięgałem opini o w/w łajbie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.