Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zanęta na zawody spławikowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety na razie u mnie nie dostanę ochotek, chyba, że takie akwarystyczne. Czy te akwarystyczne mogą być? To na przynęte, bo na zanęte musiałbym kupić ich baaaardzo dużo :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

b0bek sam sobie nieświadomie odpowiedziałeś na to pytanie...

Ochotka zanętowa dość znacznie różnie się od ochotki akwarystycznej czyli pokarmu np. skalarów - rozmiarem, akwarystyczna jest dosłownie mini. Skoro na zanętę trzeba jej kupić baaaardzo dużo, to powiedz mi jak sobie wyobrażasz taki pęczek ochotek na haczyku, ba i na jakim haczyku :?::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na zanętę trzeba jej kupić baaaardzo dużo, to powiedz mi jak sobie wyobrażasz taki pęczek ochotek na haczyku, ba i na jakim haczyku :?::roll:

Zanęte nie z ochotką tylko zwykłą płociową, a haczyk 20, chyba że jakąś ochotkę złowie pobliskiej rzece lub stawie. W ostateczności to białe robaki, z nimi akurat nie ma kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję z zanętą na zawody w przyszły weekend. Jako bazę użyję:

1kg Sensas Club Gardons

1kg Traper GS Magic

Mam tylko problem z doborem dodatków. Ostatnio zakupiłem sporo dodatków zanętowych Trapera i nie wiem co dodac:

- atroktory anyż, truskawka, czosnek

- Epiceine

- Coco Belge

- konopia prażona

- mączka orzechowa

Co polecicie? Gatunek dominujący to płoc 10-25cm, ale zdażają się niespodzianki w postaci leszczyków i karpi (także jazgarze i okonie). Osobno oczywiście glina z jokersem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie.

30 sierpnia mam zawody spławikowe. Jezioro w którym łowię to mały zbiornik (mniej niż 10ha). Są tam głównie płocie, trafia się leszcz... no i na zawodach raczej nic więcej. Dno jest raczej ciemne i bez mułu, ale miejscami jest roślinność. Głębokość w miejscu łowienia ok. 2m. Mam zamiar łowić batem 7m. Teraz jaką mam zanętę zrobić. Myślałem o czymś takim: 3x1kg traper płoć sekret czerwona (może inny kolor), konopie prażone traper 1x0.4kg, atraktor płoć dragon, pinka do zanęty i na hak też. Mam zamiar używać haczyków 16 albo 18 i tam dwie pinki. Możliwe że będę też miał ochotkę, ale raczej tylko na haczyk. Proszę o jakieś rady. Na zanęty nie chcę wydać więcej niż 35-40zł. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kg marcela , do tego ze dwa kg gliny i ćwiartka jokesa nastawa sie na małą i średnią rybe , donęcaj regularnie kulką gliny z jokersem i kulką spożyczej wielkości ping-ponga, 7 metrów bat ok ale lekki i sztywny, jak masz szklany bat to lepiej odejmij jedem segment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilu godzinne te zawody? Standardowo 3h? Jeśli tak to powinien starczyć kilogram dobrej zanęty z dwoma cz. ziemi. Wszystko zależy od tego jak zanętę podasz i na ile znasz zbiornik. Tak jak pisał cinek1979 1kg np. Gardonsa, ćwiartka joka, ziemi dobrej sam nazbieraj, ochotka haczykowa, zmieścisz się w 40zł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, budżet powiększył się w okolice 100zł. Co teraz. Na razie nie wiem jeszcze czy 3 godziny, ale być może będą 2 tury, więc może będzie 6 godzin. Co w takim wypadku zrobić. No i jak z tą ziemią, jaka ma to być ziemia.

[edit] Szukałem i nie znalazłem żadnej zanęty mvde turbo lock. Jest jedyni turbo light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak z tą ziemią, jaka ma to być ziemia.

Ja znajduję ją tylko w jednym miejscu nad rzeką. Ew. możesz kupić bełchatowską

Słuchaj jedź na trening, nic lepszego nie można zaproponować. Wyczaisz co bierze, na co bierze, jak bierze itd. Oczywiście najlepiej zrobić taki trening ze 3 dni przed zawodami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek20stencel5, jeżeli jest też sporo leszcza to niemasz się co babrać z ziemią i owsikami - raczej więcej zanęty jakiejś ukierunkowanej zarowno na ploc jak i leszcza. trzeba sypać i to sporo, dożuć dużo pinki/białych. myślę że na leszczach wyżej zajdziesz w tych okolicznościach, warto też się zaopatrzyć w mocniejsze przypony na powiedzmy hakach 12/14 jak ci leszcz wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dodatków zapachowych. Czy można połączyć zapach czosnku i truskawki w zanęcie ???

Wg mnie te składniki nie pasuja do siebie.

Lepiej truskawke pomieszaj z inną owocowa zaneta.

Czosnek natomiast z zaneta o zapachu piernika np. Dragon Magnum płoć i do tego atraktor czosnkowy (sprawdzona przeze mnie leszczowa zanęta) mozesz dodac jeszcze inne skladniki ale to juz wedlug wlasnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jutro jutro zawody. :) Dobrałem oto takie zanęty: 1kg MVDE BLACK ROACH, MVDE ROACH - atraktor - 200g. Do tego paczka pinek. No i jeszcze paczka jokersa wymieszana z gliną MVDE. Czy wystarczy to na 3godziny łowienia? No i jak nęcić według Was? Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie haczykowej nie dostałem ;/, ale kolega mówił, że ma i odstąpi mi trochę. Co do pinki to działa tam bardzo dobrze. Głównie wszyscy na nią łowią. Mam zamiar zanęcać co 5 min. na przemian to kulką zanęty, to glinki z jokersem. Jaka glinka to dokładnie nie wiem, ale kupował ją najlepszy wędkarz w kole taką samą jak dla siebie, więc powinno być ok. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.