Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotki Daiwa


kaktus74

Rekomendowane odpowiedzi

Skoda jest mniej awaryjna z tego co wiem i wiele tańsza.

To pierwsze jest niemożliwe a to drugie zaprzecza pierwszemu

Co do kręciołków to używam od dwóch sezonów Jaxona Tronx fd20 - cztery razy w tygodniu począwszy od małych blaszek a skończywszy na główkach do 12gram. Kręcioł jak za stówkę narazie działa , troszkę sam zawaliłem sprawę bo nasmarowałem go nieodpowiednim smarem i przy kręceniu korbką czuje jak pracuje w środku. Nie twierdzę że jest to dobry kołowrotek ale Jaxon za stówkę potrafił wytrzymać dwa sezony systematycznego wędkowania, sprężyna od kabłąka jest jak nowa ale wydaje mi sie że to moja zasługa bo kabłąk zawsze zamykam ręką. Na przyszły sezon planuje zakupić Okumę Epix Pro fd 30 i nie będe jej napewno smarował :wink:

Dziwi mnie trochę że piszecie negatywne rzeczy o kołowrotkach za większe pieniądze. Naprawdę niema dobrych kołowrotków ? Co z Daiwą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 205
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To pierwsze jest niemożliwe a to drugie zaprzecza pierwszemu

Niemożliwe jest Twoim zdaniem, że ten sam sprzęt składany w różnych fabrykach przez innych ludzi i przy innej kontroli jakości różni się jakością. Odsyłam do raportów dekry i TUV sprzed kilku lat.

Dziwi mnie trochę że piszecie negatywne rzeczy o kołowrotkach za większe pieniądze. Naprawdę niema dobrych kołowrotków ? Co z Daiwą .....

Z Daiwą niedobrze. Jakość spadła a ceny pozostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest Twoim zdaniem, że ten sam sprzęt składany w różnych fabrykach przez innych ludzi i przy innej kontroli jakości różni się jakością. Odsyłam do raportów dekry i TUV sprzed kilku lat.

Możliwe jest to że najlepszy jakościowo osprzęt w grupie VAG wkładany jest do Audi , potem do VW i Seata a do Skody na samym końcu , co wcale nieczyni jej słabym samochodem. Raporty i testy nie zawsze są wiarygodne jako przykład mogę podać renaulta Lagunę który budowany był po to by mieć pięć gwiazdek w testach zderzeniowych. A może Dacia jest lepsza jakościowo od Renaulta bo jest dużo tańsza :mrgreen: i składana w rumuni.

Co do Skody, Vw,Audi i Seata proponuje przeczytać ten link :

http://www.autocentrum.pl/drukuj.php?FF=338&id=1704012711

A w sprawie kołowrotków Daiwy to czym różni sie Daiwa od Team Daiwa ? czy

Team Daiwa to wyższa półka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zambo najtańszą kupisz nawet za 395 zł jest to team daiwa 2508 D posiada tą właśnie bodajze Tomek1988 i nie zauwazylem tych cech które ty wymieniłeś ale lepiej zeby on sie wypowiedział.

Tak ja mam tą Team Daiwę 2508D i mi śmiga bardzo dobrze nie ma żadnego trzeszczenia i dobrze nawija żyłkę, jestem z niej zadowolony, na wiosne mam zamiar kupić jeszcze jeden młynek Team Daiwe ale jeszcze nie wiem jaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Potrzebuje kreciolek do spina, cel........sandacz,szczupak,pstrag......przyneta.....twistery,kopyta,woblery.

Ktory z tych zamieszczonych w tytule polecacie?....i dla czego?......cena ich jest prawie identyczna (w moim zrodle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinex-one, SGT3500-QD 5.3:1 14.0(ok390g) 5+2CRBB trochę za duża na pstrągi jak na mój gust, no ale jak ciężko te sandacze/szczupaki łowisz to ja niewiem.

TP byłby dość uniwersalny i jak nie za ciężko łowisz to myślę byłby dobry, może rozmiar większy 3000 i nie koniecznie FC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP3000SFC wazy 305g , wlasnie dla tego bylem za tym 2500 bo lzejszy i mam okazje kupic za 185 eur ,SHIMANO TWIN POWER CI4 2500 FA ten juz kosztuje 317 eur ,a ten SHIMANO TWIN POWER CI4 2500 RA za 155 eur. Zaczynam dopiero zabawe ze spinem i nie wiem jak lekki powinien byc kolowrotek do tego. Jak ciezko lowie , nie wiem o co ci w tym pytaniu chodzi ale odpowiem tak, wedkuje w kazdy weekend i jak smigam na rzeke na sandacza to teraz gdy musze wedkowac w nurcie potrzebuje glowki do 30g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cinex-one, w tytule stawiasz na równi Daiwę w rozmiarze 3500 i Shimano w rozmiarze 2500 :shock: Daiwa 3500 to już prawie betoniara waży prawie 400 g (395 dokładnie) a na szpulę wchodzi około 200 m żyłki 0,30. Twin Power 2500 to przy nim kołowroteczek, waży 270 g i mieści tylko 160 m żyłki 0,25 :cool:

Twin Power będzie w sam raz na pstrąga a do szczupako-sandacza wybrałbym 3000 z Daiwy lub 4000 z Shimano.

3000 z Shimano byłby jakimś kompromisem, tylko nie "S" bo ta oznacza płytszą szpulę, czyli korpus od 3000 a pojemność szpuli nawet delikatnie mniejsza niż w 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 z Shimano byłby jakimś kompromisem,
niby wszystko jasne a jednak nie.

jest taki upośledzony standard europejski że masz np nexave (2000 w ogóle nie występuje)2500FB 260g na tym samym korpusie w zasadzie nexave 3000S(to magiczne pasujące tu jak pięść do nosa, niby szpula jest 10 zwojów płytsza)FB 280g(20g rożnicy). dalej dłuugo nic, 100g poźniej 4000FB waży aż 360g :!: .

z numeracji japońców, (pomijając 1000 który jest zresztą analogiczny jak i jescze pewnie kilka wariacji pominiętych) mamy tak:

2000/2000S = 2500/2500S = C3000/C3000S

3000/3000S = 4000/4000S

5000 = 6000

(zobacz sobie techniuma FB - już się w te ramki łapie)

tylko nie "S" bo ta oznacza płytszą szpulę, czyli korpus od 3000 a pojemność szpuli nawet delikatnie mniejsza niż w 2500.
S(shallow - nie pomylic ze swallow :mrgreen: ) oznacza płytką szpulę w tym samym modelu nie mniej(może nawet jakiś dodatek extra ale niema co się rozpisywać na tym etapie) mniejszy korpus oznacza literka C(pewnie custom, nie to inne słowo na cu.. :mrgreen: ) z przodu.
cinex-one, w tytule stawiasz na równi Daiwę w rozmiarze 3500 i Shimano w rozmiarze 2500 :shock: Daiwa 3500 to już prawie betoniara waży prawie 400 g
niemniej, co racja to racja TP(zwykły) C3000/2500 Weight: 250/255g, a magnezowy zaledwie 210/215g :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artech dzieki za rade, dziekuje pozostalym tez. Dzis bylem u goscia ktory mi wystrugal kijek podpiolem do niego TP 4000 i stwierdzilem ze bedzie ok. Ten gosc zna dobrze tereny gdzie bede lowil i stwierdzil ze jak dla poczatkujacego to kijek i kreciolek bedzie ok. A ze naleze do ludzi niecierpliwych to w piatek odbieram zestaw i w niedziele testuje :wink: Jeszcze raz dzieki wszystkim za rady.

Pozdro All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam po za granicami Polski artech , kijek wyprobuje na Renie w Holandii. Zadalem tu na forum zapytanie o kijek bo nie wiedzialem jaki kupic , ale odzewu nie bylo wiec poszedlem do ludzia co sie na tym zna :wink: ....podobno. No i wystrugal kijka na sandacza

2.70 Dlugi , baaaarrrrrdzoooo szybki :mrgreen: Akcja Semi Parabolic, Blank Harrison VHF.

Uchwyt do kreciola Fuji i Fuji SIC przelotki. cw 10-60 .....to chyba na tyle

Ps. Artech ta rzeczka co z niej te zakrapiane wyciagasz to w "Szczecinie" ?

kiedys na podobnej ciagalem szczupaki, byla ok 70cm gleboka na zakretach czasami do 1,50m ok 15-20 km od Szczecina ciekawi mnie czy to ta sama :grin: ale czysto teoretycznie bo w Szczecinie bywam bardzo rzadko :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cw 10-60
No do takiego kija to minimum Shimano 4000 lub Daiwa 3000 lub nawet 3500 :roll: A co do rzeczki to wybacz ale nie podam jej nazwy. Nasze forum czytają nie tylko wędkarze, a chciałbym jeszcze coś tam złowić :wink:

Ale to chyba nie ta sama, bo do "mojej" jest z 50 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzilo mi artech o nazwe, wiem ze to twoja tajemnica :mrgreen: tylko zapytalem z ciekawosci czy moze w rzece na ktorej kiedys wedkowalem sa kropki:).......czasy sie zmieniaja a tamta ma polaczenie z rezerwatem wiec myslalem ze moze cos zarybili:)......nie wazne w kazdym razie milego spedzania czasu nad Twoja miejscowka i poprawienia rekordow Ci zycze. Mam nadzieje ze w niedziele poprawie swoj sandaczowy, dotychczas wynosil 0cm :mrgreen: ale moze w niedziele sie cos zmieni :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobała mi się ta maszynka parametrycznie, Daiwę mam na myśli, do ... mocniejszego feedera, rozmiar pasuje, szpula QD, czyli konwersja wolnego biegu, nawój spory ułatwia ściąganie zestawu z kilkudziesięciu metrów itd itp... ale ta cena ostudziła mój entuzjazm. Prawie tysiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.