Skocz do zawartości
tokarex pontony

Lekki spinning - wklejanka czy kij o jednolitej budowie


Flexx

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś dobrego okoniowego kijka do troka, pod gumki z główka i obrotówki (może też do wobków małych i cykad, ale niekoniecznie) w przystępnej cenie na zbiornik zaporowy z brzegu. W sklepie był tylko Konger Aviator do 10g 2,8m, ale mam takiego do 20g (i chcę coś innego) oraz jakiś Jaxon. Kołowrotek kupię w sklepie, jakaś Okuma albo Shimano. Kwota na spin to 150zł z parudziesięciozłotowym poślizgiem. Jeśli tańszy to kupię więcej przynęt. Pytałem się w sklepie wędkarskim o Mikado Competition Needle Spinn 2,6m /13g i Dragona Mystery 2,7m do 15g. Właściciel dzwonił do hurtowni. Z tych dwóch mieli tylko Mikado (koszt okołoo 140zł). Właściciel sprowadziłbymi go na przyszły tydzień. Decydowac się? Może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Po przeanalizowaniu oferty rynkowej oraz odpowiedzi na forum dokonałem wyboru i zdecydowałem się na Dragona Destiny 2,7 m, 2-14 g. Kij kupiłem w jednym ze sklepów internetowych, za dobrą cenę. Większość sklepów oferuje ten model za kwotę 420-480 zł, ja zapłaciłem 392 zł razem z kosztami wysyłki. Kijek wygląda na produkt dobrej jakości. Tak jak pisał Orwon, jest lekki i sztywny. Pomimo niewielkiego ciężaru wyrzutu sprawia wrażenie solidnej konstrukcji. Według producenta ma szczytową akcję, jednak pod dużym obciążeniem pracuje na całej długości blanku.

Mam go dopiero od paru dni. Z powodu braku możliwości wyrwania się w weekend nad wodę, a także paskudnej ostatnio pogody nie miałem jeszcze okazji sprawdzić go "w akcji". Mam jednak nadzieję, że niebawem to nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexx, Dragon się wyprzedaje :) Znalazłem Destiny Spinn 2,75m 5-25g za 335pln i chyba mam prezent na gwiazdkę :mrgreen: Dzisiaj wyginaliśmy takiego do samej ziemi. Nie chciał strzelić. Nie przepadam za takimi szybkimi kijami, ale za tą cenę....Będę miał okazję wypróbować go nad wodą i wtedy porównam go z moim powemeshem i podejmę ostateczną decyzję.Flexx, myślę że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orwon, widziałem obniżki cen wędek Dragona, z tym że o ile dobrze pamiętam, to dotyczą one tylko kijów typu Fast Taper. Miałem okazję obejrzeć takie w sklepie. Ten o c.w. do 25 g jest pewnie niewiele bardziej giętki od stalowego pręta. Ja kupiłem model zbudowany na blanku typu Slim Design. Jest delikatniejszy od tego pierwszego, ale jak miałeś okazję się przekonać i tak jest to kijek dosyć sztywny. Jeżeli znajdziesz zastosowanie dla upatrzonego przez siebie modelu (może troć albo grubszy szczupak czy sandacz), to na pewno będzie to dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flexx, ma to być kij głównie z myślą o sandaczu i gumach. Ma szczupłego szykuję sobie kij bardziej ustępliwy z pracowni, , ale to plany dopiero na przyszły sezon. Napisz koniecznie o swoich wrażeniach z nad wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Znacie jakis fajny sklep gdzie maja tanio team dragon 2.75/3-12 ? mysle ze wiecej jak 300zl sie nieoplaca..

a moze lepszy infinity/destiny 275/3-18 ?to jest koszt 300zl a katalogowo to stoja grubo ponad 100zl wiecej jak team dragon,

a moze 2.60/4-21 ? czyli niewiele sie cw. rozni od powyzszego a juz tylko 215zl

tyle ze mam juz dosc wiekową ale żadko używaną wklejke(sztywna) 3-18 jaxon phantom 2.7/3-18 :P to raczej wole cos lekkiego(bez przesady).

w sumie to wczesniej niz za 2-3mc niebedzie sie dalo lowic okonia, wiec jak nieznajde teraz nic w korzystnej cenie to do tego czasu cos sie na allegro na pewno znajdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian21,

Wklejkę Team Dragona 2,75m 3-12g widziałem jakiś czas temu na Allegro, po w miarę przystępnej cenie. Sprawdź, może jeszcze jest na sprzedaż. Na stronie Allegro wpisz do wyszukiwarki "Dragon" albo "Team Dragon".

Jeżeli chodzi o Dragona Infinity 2,75m 3-18g, to moim zdaniem kij ten nie nadaje się na okonia. Ciężar wyrzutu jest tu trochę mylący. Miałem okazję go obejrzeć. Jest to wędka bardzo sztywna, myślę, że kruchy pysk okonia może nie wytrzymać holu na tak sztywnym kiju i zaliczysz dużo "zejść z haka". Po co niepotrzebnie kaleczyć ryby. :wink: Poza tym wędka ta ma bardzo długi dolnik. Jak dla mnie za długi.

Polecam Dragona Destiny 2,7m 2-14g. Jest to model pośredni pomiędzy dwoma opisanymi powyżej. Subtelny jeśli chodzi o ciężar wyrzutu, z drugiej zaś strony nie jest to wklejanka, więc ma nieco większy zapas mocy niż Team Dragon, co pozwoli na wyholowanie przyłowu typu niewielki lub średni szczupak czy sandacz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kminie na allegro przez dluzszy czas, bylo sporo wklejek team dragon tyle ze 2.75/1-7 nowiutkie 269zl, akurat tego modelu 3-12 niebylo, ale jak zapytalem to gosc nawet mowil ze ma, tyle ze zanim kasa byla juz sprzedal w stacjonarnym sklepie, aktualnie nic niema.

Ano tak, ten infinity wlasnie moglby byc troche jak styl od lopaty;/ no ale plus z dolnika jest taki ze mozna przy spiningu namieszac dolnikiem zanety w wiadrze : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.