Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spin - jezioro z brzegu


anonim1133

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak się zastanawiam, czy warto spining ować z brzegu na jeziorze, gdzie nie ma żadnych powalonych konarów, ni nic ? jedynie cała masa trzciny i zatopione kołki ? Czy też na Jeziorze, bez łódki nic się nie połowi ? Jeżeli warto o tej porze roku, to czy rzucać jak najdalej? czy też może wzdłuż trzcin ? między pasem trzcin a brzegiem ? tam gdzie dno twarde, czy raczej muliste ? Jak sądzicie, lepsze będą wahadłówki, obrotówki, czy wszelkiego rodzaju gumy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość wobler129

Spokojnie możesz tak połowić. Ryby nie stoją tylko w zawadach. Stoją również na prostym dnie - blacie, na górkach itd.

Przynęty przeróżne - musisz próbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze warto ,i powinieneś dokładnie obłowić okolice trzcinowisk super jeśli trzcina jest rzadka a głębokość spora ,sporo ryb jest na spadzie zaraz za trzciną w kierunku otwartej wody, co do przynęt to wszystkie które wymieniłeś warto spróbować , ja zawsze w podobnej wodzie zaczynam łowic na sporą gumę z lekką główką (max 5-6 gram) prowadzoną spokojnie z częstym opadem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jutro jadę i nie ma już mocnych, cały tydzień z tym walczyłem. Trzcina raczej dość gęsta, ale są prześwity/przecinki/plaże ... są miejsca gdzie jest parę metrów wody, a potem trzcina dopiero. Pokombinuję w takim razie też z przynętami, może zainwestuję coś ;d mam też fajnego woblera, jak znajdę miejsce gdzie nie znajdę zaczepów, też popróbuję ...

Jak sądzicie, warto rzucać mniejszymi przynętami, czy o tej porze roku raczej grubiej ?

Dzięki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tej porze roku lowie jeszce jak latem najczescienj jeszce na male przynety max do 8-10cm i 4-6gr Szukam drapieznika na mozliwie najplytszej wodzie. W miare spadania temperatury drapieznik bedzie schodzil glebiej za drobnica i jadl coraz wieksze ryby co narzuca mu racjonalna gospodarka energetyczna tzn im zimniej tym grubsze ryby zjada zeby nie tracic energii na zbyteczne czy tez zbyt czeste ataki.

Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a jakie przynęty polecacie na b. płytkie jeziorko ? bo jest dość płytko, chyba że wezmę cięższą wahadłówkę i ile siły... to chwilę poprowadzę przynętę ( być może robię to źle ) i zaraz czepia mi się dna... a jak poszedłem na głębszy kawałek, to ze 10m od brzegu był jakiś pas roślinności i/lub wypłycenie ... Chyba zbyt zimno jednak by wchodzić do wody... chociaż... ;d

ps. macie może jakieś filmiki, gdzie jest pokazane, jak (przykładowo) powinno się prowadzić takie zmyślne urządzonko, jakim jest wahadłówka ? Tylko nie mówicie że trzeba kombinować :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam znajomego który zaczyna obławiać łowisko takie do 2 metrów szybko prowadzonym ripperem tak by chlapał po powierzchni wody dwa trzy takie rzuty w tym samym kierunku a następnie zaczyna klasycznie prowadzić gume twierdzi ze te pierwsze rzuty mają na celu zainteresowanie i pobudzenie szczupłych ,coś w tym jest bo naprawde często trafiają mu sie spore ryby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno sprawdzę ;) ale chyba będę musiał dokupić lżejszych główek ... bo te co mam są z czasów gdy łowiłem na innej wodzie... choć jak teraz się zastanowię to i tam były to za ciężkie główki ;/ nie pozostało mi nic jak próbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest płytko spróbuj jeziorowego wobka Lake dorato, a na pytanie czy warto oczywiscie ja lapalem na mazurach z brzegu i wyciagnąłem sporo szczupłych , najlepsze są miejsa wzdłuż trzcin tam zębacze sobie często stoją czekając na jedzonko.......... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o przynęty to polecam kopyta 7cm najbardziej uniwersalne kolory perło z czatnym grzbietem, żółte, seledyn, czerwone, kilka z brokatem. A tak to napewno blachy Polspina Alga Gnom itd i obrotówy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.