Skocz do zawartości
tokarex pontony

Piaski-Szczyglicza-Ostrów Wlkp.


kaczor1200

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

1 dniowa okolo 20zl strzelam wiec moge się mylic

Leszcz płoc troche karpia sumy(20-40kg)

Ogólem obecnie bd miał problem znaleść miejsce zbiornik był zarybiony karpikami(30cm)

był zakaz wedkowania ale do wczoraj wiec zapewne sami miesiarze siedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grych

Co można powiedzieć o łowisku, na którym jest coraz mniej ryb??? Pozostaje nastawić się na grubego zwierza i go z tego zbiornika wywalić bo inaczej będzie jeszcze gorzej. Na tym łowisku tak naprawdę stawiałem swoje pierwsze kroki, tutaj poznawałem tajniki wędkowania, wszystkiego się uczyłem, podpatrywałem innych. Za każdym razem łowiłem ryby: mniejsze, większe ale łowiłem; można spotkać było lina, ładnego leszcza, płoć, (nie sporadycznie płoteczkę tak jak teraz), karpia (nie mylić z karpikami z zarybień) Co teraz?? na zbiornik zaglądam coraz rzadziej, bo lepiej dołożyć parę (paręnaście) kilometrów i połowić... Jest mi przykro, że to mówię, ale jeszcze trochę i (obym się mylił) na piaskach nie zostanie nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grych

no ja już się rozglądam za wędką ;P W ciągu następnego miesiąca dostanę odszkodowanie za kolano, no to nie omieszkam czegoś sobie kupić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso z suma jest pyszne i nie ma ości. Gdyby faktycznie udało się wyłowić choć jednego z tych wielkich i zgodnie z planami nie wypuszczać go z powrotem, żeby dać na Piaskach większą szansę bytu białorybowi, to siłą rzecz trzeba by bydlaka zabrać. A jak 2 połówki zobaczą taką zdobycz i poczują smak mięsa to na pewno nie będą sprawiać problemów, bo będą chciały więcej. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to już ich po prostu nie ma, bo wszyscy napaleńcy je wyłapali. Jeżeli coś się ostało to naprawdę tylko pojedyncze sztuki. Smutne, ale prawdziwe jak wygląda "karpiowanie" na piaskach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... chyba wszyscy napaleńcy na karpia dziś się na Sośnie wynieśli. Nad całym zalewem trudno było znaleźć miejscówkę pod spławik a co dopiero na spining ;/ chyba wiara napaliła się na ogromniaste karpie co ponoć kiedyś wpuścili a jedna padlina leżała nad brzegiem (sam widziałem na własne oczy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grych

ja może w tym tygodniu w jakiś dzień po robocie udam się na piaski :) wiary mniej bo karpia "niet" to sobie może jakąś ciekawą miejscówkę znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.