Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

rzeka Ina


Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów :wink: .

za parę dni po nowym roku,będę łapał na inie w okolicach inoujścia.

mam parę pytań do szanownych kolegów.

co można złapać tam na spinning?zdaje się że to woda górska?

jaka przynęta w styczniu? jaka metoda?

są szanse na trotkę czy pstrąga?

jakie miejsca i okolice dobre miedzy Goleniowem a ujściem?

za informacje z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dzisiaj miałem zawody na inie ,na około 20 chłopa,tylko jeden złapał... kolega krzysztof.

samica troci 2,7 kg 68 cm dł.

blacha wahadłowa biała dł 5 cm,kolo wiaduktu kolejowego ,idąc w strone goleniowa,przy tzw "basenie". dokładniej przy betonowych schodach ....

cóż,moja druga wyprawa na ine w tym roku i zero.Rozmawiałem z doświadczonymi trociarzami i oni powiedzieli mi ze to normalnee. przykład: jeden złapał lososia 7 kg a potem przez 3 sezony nic nie złapał.....

gadałem z mijscowym,powiedział mi ze łapie,wczoraj cos mial a od poczatku roku kilka juz ma na koncie,tyle ze on chodzi codziennie ,raz z rana i 2 raz po poludniu...

ja niestety nie mam takich mozliwosci....

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Tata był i nałowił trochę,około 40 płoci koło 30 cm,na kuku głównie ,pęczak,okoń się trafił na czerwonego i coś większego poszło koledze,nieźle skakało,chyba kleń....

Warto jechać,chyba sam jutro się wybiorę ale po południu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie myślisz o wsi Święte koło Stargardu :P

Tu chodzi jednak o Inoujście gdzie ina wpada do Odry. Dojazd właśnie od miejscowości Święta na końcu drogi 113.

Można jechać wzdłuż Odry przy wale i dojechać do samego ujścia, albo przez Kamieniska po betonowych płytach gdzie na końcu jest jakby parking.

Z drugiej strony czy od Lubczyny czy Komarowa nie dojedziesz raczej, ostatnio stamtąd mnie wyciągali ciągnikiem jak zsunąłem się z płyty i zawisłem xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, byłem wczoraj na inie od strony świętej i nałapałem 60 płoci jak to mówią patelniaków i 4 ładne okonie wszystko na białego robaka. I ryba miała swoje zaskoki potrafiła brać przez dwie godziny i za chwilę nie brała kolejną godzinę po czym zaczynała znowu brać. Dzisiaj był już tam mój brat i nałapał tak samo więc warto jechać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na inie koło tzw. spalonego mostu ,niedaleko wsi kamieniec czy tak jakoś,jest to prawie ino-ujście.Łowiłem od 15.40 do 18.30 z zegarkiem w ręku,około 90 minut na spławik,głownie kuku-płoć 25 do 30 cm 3 sztuki ,reszta około 15 szt płotka od 10 do 20cm.Brały tez na białego ale mniejsze i czerwonego,większe brały na przegruntowany zestaw spławik 6g ,przypon 70 cm gr,0,12 mm,haczyk 12,4 g obciążenia na łączeniu przyponu z żyłką,2 g w połowie dł.przyponu.Próbowałem też łapać nad dnem,brań tyle samo ale za spławikiem trzeba było biec.Trafiłem tez jednego leszczyka,ukleje i 3 okonie 15-20 cm.Okoni bym natrzepał więcej ale po 90 minutach wziąłem spina,miałem jedno puknięcie na białe kopyto relax z niebieskim grzbietem dł 6 cm,niestety na spina nic.Na paprochy nie próbowałem bo ich nie wziąłem -przez roztargnienie..Łowiłem też na federka ,brania cały czas na czerwonego 1 okoń i płotki.Ciekawostka na śliwkę miałem 2 brania ale spartoliłem,chyba za późno zaciąłem,2 razy przynęta zniknęła.W międzyczasie podebrałem koledze z boku okonia ,na oko 35 cm,łowił na czerwonego 2 m od brzegu,łapał tylko okonie na , które się nastawił.

Tak więc rybka jest, no mięsiarze też są niestety :oops: ,także kontrole by się przydały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byliśmy we 3 w czwartek od 12 do 16,wyniki mizerne.Łowiliśmy na spinning około 3 godz,kilka okonków max17-20 cm,na paprochy,twister 5 cm,5g główka i jeden na małego woblerka ,na spławik kilka sztuk płoci,okonków i rybka która miała pyszczek na dole,chyba certa lub jelec. Ciekawostka koledzy z boku złapali babkę czarną na spławik...

Ogólnie słabo,okazów brak....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mięsa połów ciąg dalszy,od zaprzyjaźnionych wędkarzy wiem ,że dalej tak jak kilka tyg. temu,burasy noszą po 20 kg płoci na ino-ujściu ,tak jest dzień w dzień.Ja mam na to sposób tylko pójdę za to siedzieć... Koledzy zróbcie coś,nikogo to nie obchodzi,gdzie straż,policja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę nie ma żadnych skutecznych sposobów na kłusoli ?

A może trzeba wystosować kilka ,,oficjalnych" pism-zawiadomień do odpowiednich instytucji, czyli policji, Państwowej i Społecznej Straży Rybackiej.

Jednak na początek warto do tych instytucji spróbować dzwonić (ja tam zawsze mam przy sobie nr telefonów), a jak to nie skutkuje (brak reakcji) to należy złożyć ,,zawiadomienie o przestępstwie lub wykroczeniu".

Taki obowiązek zawiadamiania o przestępstwie wynika z art. 304 § 1 kodeksu postępowania karnego. Z przepisu tego wynika, że każdy, kto dowiedział się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie odpowiednie organy.

W/g prawa są następujące formy zawiadamiania

Istnieją różne sposoby zawiadamiania organów ścigania o przestępstwach i wykroczeniach z ustawy o rybactwie śródlądowym. Do najpowszechniejszych należą:

zgłoszenie telefoniczne;

zawiadomienie w formie pisemnej;

zawiadomienie w formie ustnej, przyjęte i spisane przez policjanta w protokole.

Podstawową formą – formą zainicjowania działań Policji – jest telefoniczne zgłoszenie podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. W wielu wypadkach jest to działanie jak najbardziej racjonalne, szczególnie gdy na łowisku zastajemy kłusowników ściągających sieci, łowiących na kilka wędek etc., którzy za chwilę mogą po prostu uciec z miejsca przestępstwa/wykroczenia. Należy jednak pamiętać, że telefon na Policję to dopiero początek pewnej ścieżki działania. Jeśli zgłoszenie telefoniczne jest anonimowe, to najczęściej nie uruchamia automatycznie działań Policji, szczególnie gdy podobne zgłoszenia miały już miejsce, a informacje w nich zawarte się nie potwierdziły. Trzeba zatem pamiętać, aby w rozmowie telefonicznej przedstawić się, wskazać miejsce popełnienia przestępstwa/wykroczenia oraz opisać samo przestępstwo/wykroczenie. Okres oczekiwania na przyjazd funkcjonariuszy najlepiej jest wykorzystać na zebranie (oczywiście w granicach możliwości i zdrowego rozsądku!) dowodów dokumentujących popełnienie przestępstwa/wykroczenia. Ideałem jest pozostanie w miejscu/okolicach popełnienia przestępstwa/wykroczenia do czasu przyjazdu Policji. Możemy wtedy zgłosić się do funkcjonariuszy i wyrazić chęć złożenia zawiadomienia do protokołu oraz składania zeznań w charakterze świadka. Nie zawsze mamy czas lub możliwość oczekiwania na przyjazd Policji.

Wtedy rozwiązaniem pozostaje złożenie pisemnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa/wykroczenia. Zawiadomienie takie, wraz np. z załącznikami w postaci zdjęć, możemy wysłać pocztą, faksem, mailem lub przynieść osobiście do właściwej jednostki Policji. Ważne jest, aby zawiadomienie w uzasadnieniu zawierało jak najwięcej istotnych informacji na temat samego czynu i, jeśli jest to możliwe, także sprawców. Ustalenie tożsamości sprawców na podstawie zdjęć ich samych, ich samochodów lub łodzi nie powinno nastręczać Policji trudności. Należy pamiętać o tym, że zawiadomienie musi spełniać wymogi pisma procesowego, wynikające z art. 119 kodeksu postępowania karnego, czyli zawierać w szczególności:

oznaczenie organu, do którego jest kierowane (oznaczenie jednostki Policji, PSR itd. wraz z adresem);

dane personalne oraz adres wnoszącego pismo;

opis sprawy, której dotyczy zawiadomienie, wraz z uzasadnieniem;

datę i podpis składającego zawiadomienie;

załączniki (zdjęcia lub inne dowody).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jeśli chodzi o inoujście to jest to woda PZW i jeśli zadzwonicie na numer SSR

Goleniów zaręczam że reakcja bedzie natychmiastowa.Ponieważ większość członków SSR należy również do TPRIiG ,a oni bardzo nielubią ludzi łamiących jakiekolwiek prawa na rzece.Numer macie w kartach wędkarskich wystarczy tylko zadzwonić. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.