Skocz do zawartości
tokarex pontony

rzeka Ina


Jacek

Rekomendowane odpowiedzi

pepe, z tego co czytałem to spędziłeś ostatnio trochę czasu nad Iną, czy miałeś jakieś wyniki? Pytam, bo na ryby mogę jechać średnio 1 raz w tygodniu, 2 razy od święta. No i jestem rozdarty między pstrągiem a trocią... Z troci jest dużo większa frajda, ale jadąc na pstrąga mam przynajmniej dużo większe szanse na spotkanie z rybą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja niestety nie miałem jeszcze kontaktu z trocią :oops: . Przygodę z trociowaniem zacząłem na początku stycznia. Byłem może z 8 razy. Jeżdżę na różne odcinki i szukam szczęścia. Pozostaje mi być cierpliwym i czekać na tą pierwszą (słyszałem, że wiele osób dopiero po kilku latach łapie swoją pierwszą). Dlatego staram się spędzać większość wolnego czasu nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

jakby ktoś się wybierał nad Inę to niech bierze gumowce itp. Poziom wody wysoki, rzeka zalała okoliczne pola i ciężko jest iść wzdłuż rzeki. Nawet się dziś lekko skąpałem :/ a co do ryb to troci "ani widu ani słychu", za to pełno małych i średnich pasiaczków buszujących przy brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.Właśnie dzisiaj zaliczyłem wypad na Inę (Przed Stawnem).Ogoleni ten dzień moge nazwać porażka ale może to tylko dlatego ze dopiero to moje pierwsze dni na tej rzece.I jeśłi bym mógł to poprosił bym o jakieś informacje(ogólne co do tej rzeki) typu o połowie szczupaka lub białej ryby bo jak narazie mi wychodzi łapanie malutkich okoni co potrafią człowieka wyprowadzić z równowagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość okonia

Hajnik,

Kolego

polecam odcinki poniżej wsi żarowo sposob - mucha sucha, spining blaszki 1 lub "zerówki"

ładne klenie i jaźe

jak podsypiesz pszenicą i na nią będziesz łowić to na spławik z gruntu połapiesz w dołkach ładne płocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja za to mogę powiedzieć czego nie polecam..

Okolice Stargardu(brzozowa) to kiedyś cudowne miejsca na dużego jazia i leszcza.. sporego węgorza i niezłego szczupaka, teraz w tych okolicach można troszkę połapać do końca maja/początek czerwca gdy jeszcze woda wysoka, Ina w tym rejonie to było cudowne łowisko na dużego jazia.. łapało sie ich naprawdę sporo metodą "przepływanki"

siedząc w głębszych dołkach można było złapać ładnego leszcza i trafić nierzadko karpia(to były dawne czasy kiedy była wodą nizinną jeszcze).

Teraz się rzeka wypłyciła i w wielu miejscach można przejść (na szczęście "jeszcze" w kaloszach)

ktoś powie, że dobrze bo szansa na pstrąga czy troć... niestety do tego że płytko to jeszcze woda stojąca, latem nie ma czego szukac w tym rejonie, co najwyżej pomęczyć trochę jazgarki i okonki.. :lol: - wodę "podpięto" pod górska.

Późna jesienią czy wczesną wiosna można podobno dostać ładna trotkę czy pstrąga(opowieści).. z tymi rybami mam nie wiele wspólnego więc sie nie wypowiem :smile:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późna jesienią czy wczesną wiosna można podobno dostać ładna trotkę czy pstrąga(opowieści)..
Wczesną wiosną to rozumiem ale co do późnej jesieni......... to proponuję najpierw zapoznać się z okresami ochronnymi ryb w Polsce :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późna jesienią czy wczesną wiosna można podobno dostać ładna trotkę czy pstrąga(opowieści)..
Wczesną wiosną to rozumiem ale co do późnej jesieni......... to proponuję najpierw zapoznać się z okresami ochronnymi ryb w Polsce :roll:

no ok, masz rację... ale co to ma za znaczenie

przecież napisałem, że to opowieści innych a troć i pstrąg to nie "moja specjalność" :smile:

niestety nie wszyscy przestrzegają okresów.. jak i wymiarów ochronnych ryb, czasy mamy jakie mamy.. i oprócz prawdziwych wędkarzy są jeszcze mięsiarze kłusownicy itp. itd.

z czego nie powiem bym był zadowolony :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Szanowni Koledzy,

wybram się w sobotę nad Inę, zezwolenie w kieszeni, sprzęt w szafie, aparat i statyw obok. Rzekę obejrzałem dokładnie na mapie w GoogleEarth, poprawiłem kilkoma setkami zdjęć z netu etc., etc. ..... ale wciąż nutruje mnie kilka pytań?? np. jakie buty powinienem ze sobą zabrać - gumofilce wystarczą, czy konieczne są spiochy/wodery (aż mi się niedobrze robi na samą myśl krótkiego nawet brodzenia w wodzie, zresztą problem gniazd z ikrą etc.)?? jak jest z parkowaniem koło mostów na Inie powyżej Stargardu..... da sie tam gdzieś bezpiecznie zatrzymać aby inni przejechali a nie obdarli mi i sobie furki?? jak w ogóle z dojazdem..... ta drogi leśne, jak np ta z Klinisk jest przejezdna??

serdeczne dzieki za podpowiedź

SŁAWA!

PAweł vel SKUBI

P.S. czy obok woblerów, obrotówek i wahadeł, próbował ktoś ripperów? podobno na Pomorzu Gdańskim robią furrorę??? fakt czy wierutna bujda???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, wodery możesz sobie odpuścić, i tak do wody nie będziesz raczej wchodził, często zaraz przy brzegu jest ona bardzo głęboka. Gumofilce wystarczą na podmokły brzeg.

O ripperach nie słyszałem, wiem że dobra przynętą może być twister. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na pojedynczym haku dużo łatwiej stracić rybę w trakcie holu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej Goleniowa ....

czyli w kierunku ujścia do j. dąbskiego czy przeciwnie w kierunku żródeł???

głupi nie jestem, ale się gubię......

poza tym oglądałem odcinek od autostracy do jeziora..... wygląda jak kanał...... czy może mnie zdjecia i mapa zmyliły????

SŁAWA!!

Paweł v SKUBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyzej Goleniowa ....

czyli w kierunku ujścia do j. dąbskiego

tak

poza tym oglądałem odcinek od autostracy do jeziora..... wygląda jak kanał.

to w niczym nie przeszkadza, trocie można złowić w centrum Goleniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, artech, jesteście nieocenieni.... jeśli nie nadużywam Waszej cierpliwości to mam jeszcze pytanie o miejsce do zaparkowania jak zjadę z autostrady ..... to gdzie sie można postawić??? moje auto to gruchot ale i takiego szkoda :) nadaje sie jeszcze na dalsze i blizsze wędkarskie wypady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skubi napisał/a:

powyzej Goleniowa ....

czyli w kierunku ujścia do j. dąbskiego

tak

Panowie od kiedy powyżej oznacza w dół rzeki ???? :shock:

Powyżej Goleniowa oznacza między Goleniowem a Stargardem.

Poniżej Goleniowa jak i w samym Goleniowie też można próbować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, zmęczony już jestem, masz rację - przeczytałem poniżej a nie powyżej. Co nie zmiena faktu, że poniżej Goleniowa też są bardzo dobre łowiska.

Skubi, a co do Twojego pytania to wysłałem Ci PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W minionym tygodniu coś się ruszyło na Inie w okolicy Stargardu, połapali Jazie, Płocie i Klenie.

Teraz już gorzej woda podniosła się i ryba przestała brać, a może poszła wyżej.

Sprawdzę we wtorek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody jest sporo.... w okolicy Stawna nie da się połowić :( a jeszcze w ubiegłym tygodniu można było wszędzie wygodnie dojść ......... no i widziałem pierwszą w swoim życiu trotkę z Iny (kelta ok 2 kg), choć niestety złapaną przez innego wędkarza :(

Stan na dziś.... trzy wyprawy - 0 (zero) złowioonych Troci.... na razie :)

SŁAWA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tegoroczny sezon miałem zacząć nad odrą ale znalazłem ten temat i zainspirowany spróbowałem szczęścia na Iną. Po kilku godzinach kompletnej stagnacji trafiła się ładna troć.

Podziękowania dla przypadkowego kolegi, który dał kilka wskazówek odnośnie holu.

img0240resize.th.jpg

Pozdrawiam

Edit:

I mam pytanie odnośnie brzegu za Stargardem od ulicy morskiej i Reymonta. Jak tam wyglądają teren? Można spokojnie podejść i porzucać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Wie ktoś może jaki stan wody na Inie w okolicy Goleniowa da radę pochodzić za trocią? Dokładniej chodzi mi o odcinek od spacerowej przy kąpielisku w górę rzeki. Jadę tam pierwszy raz czy to dobre miejsce czy może lepiej od autostrady w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od autostrady w dół może być jeszcze miejscami ciężko, ale od oczyszczalni do autostrady na pewno da rade połowić. Z informacji ze strony TPRIiG wynika, że w okolicach Goleniowa woda jest w większości już w korycie, trzeba jednak jechać w woderach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za odpowiedź w tym tygodniu mi jednak nie wyjdzie wyjazd trudno pojadę za tydzień a orientujesz się może czy koło autostrady jest jakieś miejsce żeby zostawić auto jeśli jest byłbym wdzięczny jakbyś mnie nakierował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek za odpowiedź w tym tygodniu mi jednak nie wyjdzie wyjazd trudno pojadę za tydzień a orientujesz się może czy koło autostrady jest jakieś miejsce żeby zostawić auto jeśli jest byłbym wdzięczny jakbyś mnie nakierował :)

Przy autostradzie nie ma szans, nie ma żadnych zjazdów. Jak chcesz łowić wyżej to wjeżdżasz do Goleniowa, i np kierujesz się na oczyszczalnię na lewym brzegu - tam masz w dół do autostrady kawałek do obłowienia, możesz tez iśc w górę i łowić w mieście.

Możesz też pojechać na ul. Spacerową na wylocie z Goleniowa, tam zostawiasz auto przy polu biwakowym i możesz łowić na pięknym leśnym odcinku powyżej Goleniowa.

Jeżeli chcesz łowić poniżej mostu na autostradzie, to skręcasz z S3 zaraz w lewo na Świętą, i wjeżdżasz po chwili do Modrzewia, tam jest droga w lewo do samej rzeki - nie wiem tylko jak tam to teraz wygląda ze względu na wysoka wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.