Skocz do zawartości
tokarex pontony

Mróz - przelotki


Gość VooDoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jade na ryby od piątku do poniedzialku na ryby i słyszałem , że ma być lekki mrozik ... macie jakis sposób by żyłka nie zamarzła do przelotek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
Troszkę smaru w ostateczności kremu z gliceryną takiego do rąk na pierścienie, tylko naprawdę troszkę
szpulkę smaruję olejem jadalnym, a przelotki wazeliną

są jeszcze jakieś pomysły, nie szkodzące żyłce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na zamarzające przelotki i chyba jedynym sposobem jest dobór odpowiedniego wędziska z odpowiednimi przelotkami.

Smary, oleje i inne pozostawmy do innych zastosowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem na zamarzające przelotki i chyba jedynym sposobem jest dobór odpowiedniego wędziska z odpowiednimi przelotkami
wszelkie smarowidła raczej kiepsko wpływają na żyłkę

ok wiec będzie test czy jest odpowiednie, a co do zamarzania wody na samej żyłce? w sumie w mrozach jeszcze nie łowiłem, więc jak to jest da radę gdy przelotki są ok, lodzik z żyły się wykrusza podczas tarcia o przelotki, tak?

wycieracie czymś nagromadzone "odpady"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pssać

possać?

to trzeba po drodze jakąś strażniczkę lasu zabrać, poczęstować gorącą herbatką a potem niech ssie po kolei - tylko żeby się nie przykleiła jak w "Głupi i głupszy", bo z przyjemności będzie lipa... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przeze mnie "smarowidła" są absolutnie bezpieczne, sprawdzone (pomysł z wazeliną pochodzi z "Wędkarza Polskiego", a olej został w tym roku dobrze przetestowany przez paczkę znajomych spinningistów z mojego koła) i nie mają negatywnego wpływu na żyłkę. No i nie trzeba nic wykruszać z górnych przelotek, ponieważ po prostu nic się na nich nie osadza.

Oczywiście jak najbardziej zgadzam się z kolegą Kerim, jeśli chodzi o dobór kija, ale niestety nie wszyscy przy jego wyborze mogą się kierować takimi "szczegółami", tylko muszą brać to, na co pozwala sytuacja finansowa :wink: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.