Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

bat JAXON ---ADVENTURE Tele-Pole 500/15


OskarZW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem bat JAXONA Adventure Tele-Pole 500/15 parametry--

Casting weight:5-15,length:5,00m WJ-AVPP50015

Łowie na jeziorze z łódki, dopiero pierwszy sezon wyciągnąłem na niego parę rybek, co myślicie o tej wędce czy to dobry bat ???nie mam porównania z innymi batami bo tylko na tego łowiłem . Prosze o pomoc bo nie znam się kompletnie POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

OskarZW, :lol: śmiać mi sie zachciało jak zobaczyłem ten temat :wink: Także posiadam ten bacik,kupiłem go w sierpniu ponieważ chciałem spróbować połowić na bata ( ta metoda mi jednak nie odpowiada :roll: ) Pierwsze wyjście z tym bacikiem zakończyło sie smutną sytuacją, pierwsza rybka wyciągnięta to płoć ok 25cm drugie branie UKLEI iiiiii oczko na szczytówce bata wyleciało :lol: udało mi się wyciągnąć spławik a na haczyku była mała ukleja. Morał z tego taki że za 18zł nie ma się co spodziewać że bat będzie ok ja kupiłem go tylko na próbę i jak na razie więcej żadnego bata nie kupie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988

no ja wyciągnołem na niego troszke większe ryby i zapłaciłem nie 18 lecz 60zł

końcówkę wymieniłem na plastikową tak jak niby trzeba robic i amortyzator zamontowałem bo bez tego zawsze górne oczko odpadnie

ma on 5metrów Jaxon myslałem ze to dobra firma bo wędzisko morskie które mam na dorsze tez tej firmy sprawuje się idealnie ...ale dopiero poznaje wszystko

jak Twoje odczucia co do ciężkośći i długośći właśnie tego bata?? i jaką metodę preferujesz by łowić większe ryby np z łódki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje KONRAD za podpowiedz własnie o takie coś mi chodziło by ktoś polecił mi bat jakiś w miare sprawdzony i lepszy od tego nie omieszkam tego sprawdzic przy najbliższej okazji w sklepie ,, ten mój to taki na początek kupiłem go w Bricko za cenę jaką podałem był na sezon teraz przejmie go brat a na wiosne coś lepszego o,,,jeszcze zapytam znasz się (nie wiem czy moge tak napisac)na połowie Batowej??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1988

no ja wyciągnołem na niego troszke większe ryby i zapłaciłem nie 18 lecz 60zł

końcówkę wymieniłem na plastikową tak jak niby trzeba robic i amortyzator zamontowałem bo bez tego zawsze górne oczko odpadnie

ma on 5metrów Jaxon myslałem ze to dobra firma bo wędzisko morskie które mam na dorsze tez tej firmy sprawuje się idealnie ...ale dopiero poznaje wszystko

jak Twoje odczucia co do ciężkośći i długośći właśnie tego bata?? i jaką metodę preferujesz by łowić większe ryby np z łódki??

60 zł :shock: za to? http://www.allegro.pl/item485315437_wedka_bat_jaxon_adventure_tele_pole_5_00m_tanio.html

Wiesz ja nie montowałem amortyzatorów bo się nie bawię w łowienie batami i można powiedzieć że się kompletnie nie znam (preferuję zwykłą spławikówkę a głównie łowię na spina) Co do ciężkości tego bata to jest lekki choć batów z wyższej półki nie miałem w łapie więc nie mam porównania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie to przepłaciłem na wiosne poszukam cos nowego i teraz zwróce uwage na to co jest w internecie a nie w sklepie na półce zreklamowane..

dzięki za informacje nauczkę mam na przyszłosc by poradzic się kogos....jezeli masz ochote napisz mi jak Twoje wyniki jakie stosujesz żyłki (główną i przepon),rozm haków i ile gram spławika ?chodzi mi o jezioro moze się czegoś naucze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OskarZW, seria adventure to najtańsza seria wędek Jaxona wykonana z włókna szklanego. Z tego powodu jest to bat dość ciężki, choć przy tej długości jeszcze do przeżycia.

Generalnie wędka do połowu niewielkich ryb. Zastosowanie takiego bata przy połowie z łodzi nie jest zbyt szczęśliwe, bo nie będziesz w stanie łowić ryb na głębokości większej niż powiedzmy max. 4 metry. Do takiego celu poszukaj wędziska spławikowego o długości 3,60-4,2 m i ciężarze wyrzutu do 20-30 gr z uchwytem na kołowrotek. Przy zastosowaniu spławika przelotowego będziesz mógł łowić na nieograniczonej głębokości. Wędką z kołowrotkiem jesteś w stanie wyciągnąć prawie każdą większą rybę- czego nie gwarantuje bat- nawet z gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytanie pewnie głupie ale nie znam się zbytnio czy jest róznica między wędkami na jeziorze tzn jak łowie z gruntu na koszyk ,lub tak jak napisałes na spławik3,6-4,2.

lub spining na okonia szczupaka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mam pytanie pewnie głupie ale nie znam się zbytnio czy jest róznica między wędkami na jeziorze tzn jak łowie z gruntu na koszyk ,lub tak jak napisałes na spławik3,6-4,2.

lub spining na okonia szczupaka??

Duuużo czytania przed Tobą :lol: Ale zima nadchodzi będziesz miał czas na naukę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.