Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowienie na spławik późną jesienią


Gość jarek 307h

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek 307h

witam chciał bym się dowiedzieć czy dzisiaj miał bym jeszcze jakieś szanse na bata 4 metry z madom na haczyku ??? chciał bym się przejsc nad jezioro winiary a tam sporo drobnicy ale nie wiem czy o tej porze roku ?? a co wy o tym myślicie tylko prosił bym o szybką odp bo zaraz się zbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

W ten piątek tzn. 28.11 chciałem nałapać żywce na szczupaka zaraz przy brzegu wśród obumierających grążeli jak na złość brały większe krąpie 23-28 cm wszystko właśnie na pinkę, rano w miejscach zasłoniętych ale jeszcze wolnych od cienkiego lodu.

Dopiero po godzinie 9 złapałem kilka małych okoni.

Myślę, że nadal masz szanse na udaną nasiadkę z batem, tylko dobrze wybierz miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na robaka jest szansa cały rok jak tylko nie ma lodu, a jak jest lód to na rzekę, a jak rzeka zamarznie to na ciepłą wodę :grin: Im zimniej to trzeba delikatniejszy sprzęt, szczególnie przypony i haczyki i bardzo cicho bo woda czysta i ryby wszystko widza i słyszą. Zanęty wystarczy tyle aby tylko dokleić robaki i dawać porcje wielkości orzecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

witam

póżna jesień jest też bardzo dobrą porą na złapanie ryby. Trzeba tylko wiedzieć gdzie i jak. Najlepszymi miejscówkami są zalewy rzeczne mające bezpośrednie połączenie z rzeką woda jest tam cieplejsza i gromadzi się tam wiele ryb. Co do jeziora to sznse są mniejsze ale zawsze są. trzeba pamiętać zawsze o tym aby szukać ryby tam gdzie woda jest cieplejsza i niż na otwartym jeziorze. Nieodzowną przynętą jest ochotka,bez której nie powinnismy w ogóle wybierać sie na ryby. ryby są w tym okresie bardzo płochliwe więc bat 4m nie jest dobrym rozwiązaniem kij musi byc dłuższy, ewntualnie wędka z kołowrotkiem i delikatnym spławikiem. Pamiętać tez trzeba o cienkich przyponach i małych haczykach

pozdrawiam Pablo okręg Zielonogórski/ Nowa Sól

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.