Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak doczyścić fugę między płytkami?


tomik

Rekomendowane odpowiedzi

Znacie jakiś sposób, żeby doczyścić fugę (czekoladowa fuga MAPEIA ) albo jakiego środka użyć?

Niedokładnie zabezpieczyłem terakotę podczas malowania i nie mogę jej doczyścić z białego osadu gładzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Niedokładnie zabezpieczyłem terakotę podczas malowania i nie mogę jej doczyścić z białego osadu gładzi.
Nie kombinuj sama się niedługo zabrudzi i nie będzie widać białego. :twisted::mrgreen::mrgreen:

Ja skutecznie wyleczyłem się z kładzenia jasnych i kolorowych fug na podłogach, teraz tylko ciemno szare :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką emulsją malowaleś artech ma racje z czasem samo zejdzie. weż paste tempo do szorowania naczyń czerwona ona jest i to powinno pomóc .akurat w tym siedze w farbach o kikunastu lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj sama się niedługo zabrudzi i nie będzie widać białego. :twisted::mrgreen: :mrgreen:

:lol:

No ale póki co przy brązowej płytce strasznie mnie irytuje ten biały osad na fudze, więc popróbuję waszych sposobów. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Tomik, mam raczej złą wiadomość. Mój tata - fliziarz z 20 letnim starzem, jak słyszał coCi się przytrafiło powiedział:" oj ma prze***", z tego co mi powiedział najlepiej żebyś wydrapywał to żyletką aż dojdziesz do koloru płytki, albo szybsze... zrywanie danych płytek. Mówił mi że też miał podobny przypadek , z innym kolorem fugi i musiał zdzierać bo nie mógł wogóle doczyścić/dodrapać. Z środków chemicznych nie polecił żadnego bo nie ma chyba takiego na rynku. Przepraszam jezeli zmartwiłem :twisted::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był gipsar i cekol oraz farby... dekorala takie normalne

Ale z tym zrywaniem płytek to bez przesadyzmu. Mają ledwo kilka miesięcy i akurat im nic nie jest :wink: Fuga po prostu mogłaby być bardziej czekoladowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł ciesz się że nie kazał ci walić ścian

Najlepiej sie przeprowadzic i sprawa zalatwiona :mrgreen:

Poczekaj troche a jak ktos tu juz pisal to fugi sie wyruwnaja a na drugi raz to prosze terakote zainpregnowac i nie bedzie takich problemow :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, No jak tam wyniki na polu walki z fugami

Podobnie jak u mojego sąsiada, wykończył i umeblował mieszkanie, wprowadził się, mieszka ale ciągle jeszcze nie powiesił lustra w łazience :wink::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik, zawsze tak jest ja po 2 latach powiesiłem dzwonek :mrgreen::mrgreen: a po półtora zrobiłem kuchnię. Najgożej jest wprowadzić się z rupieciami jak nie zrobi się podłóg, znam z autopsji, obydwa pokoje czekały na zakup deski podłogowej. Położenie jej w małym pokoju to pikuś ale przeniesienie i zmieszczenie gratów z "salonu" :mrgreen::lol: w sypialni to już nie lada wyzwanie, szczególnie jak ma się ambicje (albo chce zaoszczędzić :mrgreen: ) i kładzie podłogę samemu, przed albo po pracy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.