Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wysoki Poziom Wody


Kuba91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co mozna (czy wogole mozna) zlapac cos na rzece kiedy jej poziom jest bardzo podniesiony, jest brudna?

Probowalem zlapac cos na zywca, na spining w duzej zatoce gdzie woda praktycznie stoi, nie plynie, ale nic.

Prosze o pomoc jakim sposobem cos zlapac i czy wogole jest sens lapac na takiej wodzie, ogolnie prosze o to a zeby mi ktos powiedzial co i jak mozna.

Z gory dziekuje, pozdrawiam.

Wesolych Swiat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

wiesz co rzadko można cos złapać kiedy woda strasznie sie podniesie i jest mętna ale próbować zawsze można, najlepsze są dni - przeddzień przyboru i dzien po tym jak woda opadnie a więc czekaj cierpliwie.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi chodzi o to kiedy woda przez kilka dni utrzymuje taki sam poziom
Po pierwsze -wszystko zależy od pory roku ,jeśli zima to szczersze powiedziawszy masz marne szanse :???: ,największe szanse w czasie przyboru i wysokiej wody są na wiosnę choć pamiętam doskonale letnie powodzie na Odrze w lipcu ,ryby braly po tygodniu jak wściekłe . :mrgreen: i to bez znaczenia na gatunek ,tu szczególnie pamiętam szczupaki łowione w "majtkach" :wink: po prostu rozbierało się do slipek i ze spinem kusiło się szczupale z dołków ,a że teren znałem to mogłem brodzić po łąkach przybrzeżnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba91
, zajrzyj do tematu :" Czytanie rzeki.... "

Dla mnie osobiście czas przyboru to czas "wedkarskiej posuchy" ale sa na tym forum koledzy preferujacy lowienie w takich warunkach. Zapewne mozesz liczyc na ich pomoc :!: .

Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy przybierały duże rzeki ( Wisła) sukcesy odnosiłemprzy ujściach mniejszych rzek do głownego cieku, gdzie ryba wchodizła by odpocząc przed brudną wodą oraz by żerować, tak złowiłem dużo ładnych kleni i okoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wysokim poziomie wody na Wiśle zawsze wybieram kanały i obszary gdzie stoi woda i tam zapuszczam swoje gruntówki :wink: Zima w takie miejsca wchodziły piękne miętusy a latem sumy a przy niżówkach i średniej wodzie w ogóle ich tam nie było :twisted: Na spinning wyniki miewam gorsze ale zawsze pierwszy dzień lub 2 jak woda przybiera to łowiłem ładne Bolenie bo dostają amoku i dobrze zerują :twisted: Po spadnięciu wody na żer ruszają okonie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jezioro to jezioro retencyjne, tzn. po roztopach przyjmuje wodę i jest wysoki poziom, zaś do jesieni powoli oddaje wodę i poziom sie obniża. Kiedyś znany miejscowy wędkarz, powiedział mi, że lepiej jak jest woda nisko, bo ryba jest w korycie. Jak to zrozumieć? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.