Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

made in............ kto gdzie i jak na wędkarskim rynku


ipolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przeglądałem wiele wątków, czasem gdzieś ktoś coś o czymś wspomniał, gdzieś ktoś coś słyszał, kotś niby wie ale nie do końca no właśnie........... które z firm na rynku są godne polecenia, jakościowo niezłe (od którego modelu są robione w firmach ,,matkach" a nie w ,,made in china" ) jakie państwa produkują, składają jakie firmy? To kilka przykładowych pytań. Pewnie je każdy zadawał.

Moja propozycja wypisywać to co się wie, co się słyszało, co posiadacie itp. na temat firm. Co gdzie kto z jakim skutkiem ,,składa"

Kiedyś było łatwo Abu- made in sweden, daiwa - made in Japan itp.

a dziś? co jest co?, kto jest kto?

Dragon - polski (nagrody od szwedów itp za spinningi) a nikt nie pisze made in poland - wstyd? czy to nie polskie?

Moja wiedza jest następująca, przykłady:

- Dragon - polski - niezły choć niedoceniany (wędki, kołowortki, sprzęt)

- ABU - wszystko made in china itp

- shimano i daiwa są japońskie od rzeczy powyżej tysiąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ostatnio zakupiłem dwa kije ..kongera(world champion iri) i dragona(infinity) jeden i drugi miały notke...wyprodukowano w chinach ,niestety taki napis jest na duużej większości sprzętu dostępnego w Polsce ...powód :tania siła robocza a więc niskie koszty produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście "Dragon"to Polska ....Marka,a nie firma.Oni chyba niczego niczego nie produkują(może poza mieszaniem zanęt) tylko sprzedają pod własnym szyldem rzeczy innych wytwórców,jak zresztą wiele innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przecież teraz to 95% sprzętu to Chiny, Tajwan ,Malezja itp. Producenci składają swe produkty w krajach gdzie tania siła robocza. Dzieje się to nie tylko ze sprzętem wędkarskim ale również ze sprzętem rtv, agd. Nawet takie koncerny jak Sony, Panasonic z tych usług korzystają. Pracuje w branży xero i kiedyś np: Ricoh kojarzył się z typową japońską technologia a teraz nisstety na opakowaniu CHRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiele sprzętu jest robiona gdzieś daleko w Azji.

Chodziło mi byśmy sobie wypisali, co gdzie jest produkowane, gdzie składane. itp.

Ja po sprzęcie foto wiem, że niektóre rzeczy wyprodukowane w Tajlandii są lepsze niż te w Chinach (nie wiem może to wina, iż w większości fabrych pracują dzieci itp.)

Posłuchajcie kiedyś było łatwo to wszystko ustalić. Abu -Szwecja, Daiwa, Shimano - Japonia itp. Dziś chyba najwyższe modele shimano robione są w Japonii. Ale może możemy wymienić siętakimi informacjami, że

np:

Najniższe modele shimano robione w Chinach są lepsze od najniższych modeli firmy X robionych w Chinach. Oprócz tego, że dana firma produkuje jakiś sprzęt w Chinach to jedno, może mieć za to bardo dobre kontrole. To ma znaczenie czy firma dobrze kontroluje czy słabiej.

To może po kolei: wypisujmy firmę w nawiasie (czyj to produkt) a potem gdzie głównie robione. Poprawcie mnie jesli coś źle napiszę, dodajcie to co Wy wiecie

ABU - (firma Szwedzka) - obecnie większość sprzętu robiona gdzieś a Azji, widoczna różnice ze sprzętami z lat 70,80tych

Browning - (USA, Utah myślistwo, ,,oddziały" zajamujące się innymi tematami - wędkarstwo) nie miałem w ręku tych firm słyszałem, że nie złe ale czy robione w USA nie wiem

Cupido oraz YAD (kto jest kto nie wiem) ale dystrybutor firma polska - cormo fishing Iława YAD niemiecki

Cormoran (Niemcy) większość obecnie to ,,no name made in"

Daiwa (Japonia) - Większość Azja, najwyższe modele japonia

DAM - (Niemcy) - obecnie brak danych

SPRO - (Holandia? tak w sklepach powiadają) - brak danych

Mikado (Polska?)

OKUMA (Taiwan z oficjalnej strony)

ROBINSON (USA?) ale na produktach jest chyba Azja :-(

JAXON (Polska, Andrzej Podeszwa, Poznań!)

DRAGON (Polska)

.....

.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie przecież teraz to 95% sprzętu to Chiny, Tajwan ,Malezja itp. Producenci składają swe produkty w krajach gdzie tania siła robocza. Dzieje się to nie tylko ze sprzętem wędkarskim ale również ze sprzętem rtv, agd. Nawet takie koncerny jak Sony, Panasonic z tych usług korzystają. Pracuje w branży xero i kiedyś np: Ricoh kojarzył się z typową japońską technologia a teraz nisstety na opakowaniu CHRL

Dlatego chce by o tym 5 % coś wiedzieć a z reszty azjatyckiego 95% udziały wiedzieć co jest warte uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.